24 ore grădiniță

nu, am un loc de muncă) Doar câteodată, poate o dată pe lună, poate două, trebuie să mă opresc. prin urmare, ca o alternativă și consider acest tip de grădiniță. Desigur, în fiecare zi, un copil nu va petrece noaptea acolo, sau mai degrabă, am de gând să nu-l las acolo noaptea. au nevoie doar de încrederea că o pot lăsa acolo până la ora 8-9 și apoi o iau.







Deci, ar fi scris imediat) și apoi am un negativ pentru tine, îmi pare rău).
Deci, veți găsi o grădină. veți primi direcția acolo, vorbiți cu managerul și apoi veți fi siguri, dar în conformitate cu oamenii din forum, nimic)

vecinul meu a venit din Rusia, astfel încât nu există, în general, o opțiune was- mama ei a găsit bunica sosedku-, care a fost atașat 2 nepoatele și fiica mea a fost atașat la acesta, a adus la bunica lui scaun pliant și un pat pentru un copil, și a dat banii (aceeași mamă -odinochka). Deci, vecinul meu fata 2 nepoatele și a învățat alfabetul. și să ia în considerare (mai vechi de 2 ani au fost), atunci când un vecin a mers la școală, ea a știut totul, mama mea a fost surprins.

Desigur, nu intenționez să părăsesc copilul de luni până vineri la grădiniță. Desigur, o să o iau, sper, în fiecare zi. Întrebarea a fost: cât timp pot face acest lucru, dacă lucrez, de exemplu, până la 7-8 dimineața. înainte de ora 21, pot obține un copil?
IMHO, cum reușești singur? Împărtășește experiența ta! Creierul meu se fierbe. Nu știu cum să trăiesc. Nu știam soarta so întoarce la mine, că într-un moment voi rămâne complet singur.


Am înțeles că ditenok dvs. încă mici, asa ca a fost tyazhelo.Mne greu undeva de până la 6 ani, pînă tîrziu în grădină a mers, deși am un om liniștit, nu știu cum vash.No, în orice caz, încercați să nu fie linia mamei ideale în care totul strălucește, toate gătite-paritsya.Userdstvuyte moderat, în cel mai bun sens al cuvântului, desigur, nu arunca totul, dar vacanta davayte.S cap de grădiniță Speak grădină este deschisă până la ce oră, nu până când este convenabil pentru tine Ei au luat, și anume cum funcționează grădina. Este un lucru plăcut că și educatorii sunt oameni, n acest lucru și, în cazul în care a pus la 19-30 și 20-00, atunci este timpul și ia în considerare. Dacă lucrați se termină mai târziu, s-ar putea considera că cineva ia de la prieteni sau rude, dacă există, de asemenea, imeyutsya.Vozmozhno angaja pe cineva, nu este încă o bona full-time. Complicate atunci când o zi de curățare în det.sadu.Ya a luat copilul cu soboy.Tozhe nu-zahăr Eu lucrez cu clienții, dar nimic nu a dormit pe stulyah.No din nou, dacă aveți un astfel de loc de muncă, care nu poate fi un copil cu tine, de acord cu cineva - pentru bani rezonabili pentru a părăsi copilul. Nu disperați, totul va avea dreptate.







Dacă toate aceeași grădină non-stop, aceasta înseamnă, în primul rând se adapteze, astfel încât este necesar și mă înșurubați că ploho.Udachi!

Și dacă mama singură?
Sau intenționați să câștigați bani la un loc noaptea?
Sdayte într-adevăr în orfelinat imediat, cho ush. O dată, timp de 15 ani, îți vei dezlega mâinile.


Sunt o mamă singură și dacă trebuie și o să câștig un singur loc! Nu este afacerea dvs., este o întrebare despre grădină, nu de unde să mergem la muncă!

Și mă interesează, pot so iau în ziua copilului meu și să petrec noaptea în grădiniță? spune la 12:00 o să iau, și până la ora 21:00 o să aduc deja un poet, spălat.


trebuie să fie așa de rău să fie
câte idioți, п п ц
otravă toarnă curente,
probabil din fericirea mare a familiei, așa de pufoasă

mama mea o singură byla.otdavala mine în astfel de sad.hodila poate god.s armat mama pitaniem.i nu a uitat nimic. Nyanichek amintiți-vă că un grup chitali.v poveste înainte de culcare a fost de aproximativ 15 de persoane.
Până acum erau memorii vesele.

Publicația de rețea «WOMAN.RU (Female.Ru)»

Detaliile de contact pentru agențiile guvernamentale (inclusiv pentru Roskomnadzor): [email protected]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: