10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

Ambrose Bierce, marele satirist american, a spus că citarea este o repetare a opiniei eronate a altui. Desigur, ar fi putut avea propriul punct de vedere, dar nu era un fan al navigării.







Pentru citate de sport surferi poate fi o amintire a trecutului sau o lecție pentru viitor. Uneori sunt doar declarații amuzante ale surferilor legendari. În orice caz, aici este o listă a câtorva dintre cele mai faimoase citate despre surfing și un anumit context pentru a înțelege de ce toată lumea repetă această vorbă.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Cel mai bun surfer este cineva care este distractiv"
Phil Edwards

Se pare că aceasta este cea mai citată declarație din toate citările despre surfing nu este un citat adevărat și nici nu se aplică lui Phil Edwards. Enciclopedia de navigare Matt Warshaw a descoperit că acesta este un citat din prefața pentru biografia lui Edwards scrisă de Bob Ottom.

Cuvintele adevărate erau: "Surful nu este pentru mulțime. Acesta este tot ceea ce un om poate îndura. Aceasta este o nebunie insuficientă pentru apă. Pentru a găsi un campion, trebuie să conectați electrozi, să citiți și să aflați cine primește cea mai mare plăcere. "

Era puțin ciudat și greoi, într-o versiune prescurtată, cotația și-a păstrat starea de spirit.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Fără apă, nu sunt nimic"
- Ducele Kahanamoku

Duke a fost parte a oceanului, campion olimpic de înot de cinci ori și popularizator al surfing-ului în Statele Unite și un bărbat care a adus surfing în Australia.

Desigur, el a avut mari realizări care nu au legătură cu apa, iar acest citat reflectă modestia sa. Duke a jucat în mai multe filme de la Hollywood, a salvat multe vieți ca un salvator, a servit în poliție și a fost un om de afaceri de succes. El este și singurul surfer după care a fost emisă ștampila poștală.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Este o plimbare ușoară, dacă știți cum să o faceți"
- Jerry Lopez

Nu este surprinzător că acest citat din Lopez este popular de peste 40 de ani, deoarece nimeni nu poate călări într-o țeava cu același grație și stil ca Jerry Lopez. Cu toate acestea, nu există un gram de ego sau aroganță în această declarație.







10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Pasiunea mea pentru navigare este mai mare decât teama mea de rechini"
- Bethany Hamilton

Cuvintele spuse de Hamilton, cu experiența ei, vorbesc despre navigarea mai mult decât oricine altcineva.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Nu este o tragedie, să mori, să faci ceea ce-ți place"
- Mark Fu

Cuvintele Fu, le-a spus în anul morții sale, ar trebui, teoretic, să fie o mângâiere pentru cei care i-au plâns moartea.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Sunt doar un surfer care a vrut să construiască ceva care să-mi permită să navighez mai mult"
- Jack O'Neill

Surf-versiunea de a spune "gol pe ficțiune este viclean." Toți surferii din lume ar trebui să fie recunoscători lui O'Neill pentru afacerea lui și să creeze un costum modern care să permită tuturor surferilor să navigheze mai mult.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Nu există nici o problemă atât de mare sau atât de complexă, încât este imposibil să scăpăm de ea"
- Miki Dora

Dora pură în manifestările sale de idealist laș, un nihilist cu un simț al umorului. Un citat care reflectă unul dintre cele mai durabile mituri despre surfing și reflectă esența sa.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Valurile nu sunt măsurate în picioare și în centimetri, sunt estimate prin creșterea fricii"
- Buzzi Trent

Trent a spus acest lucru la începutul anilor 1960, când foarte puțini surferi au cucerit valuri mari, de teama de mărimea lor.

Buzzie a fost într-adevăr primul surf surfer și acest citat reflectă încă atractivitatea navigării pe valuri mari atât pentru surfer, cât și pentru public.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"M-am trezit la val, am coborât jos, am sărit la celălalt capăt și, dracu ', încă mai trăiesc!"
- Greg Noll

Noll vorbește despre prima lui dispariție în Waimea. Supraviețuirea lui, că ușa de a naviga pe valurile mari era larg deschisă.

10 Citat, care poate exprima toata esenta surfing - articole - surfing pe Filipine (organizatie

"Nu am putut să concluzion că acest om a fost foarte încântat, ușor și rapid alunecând pe mare"
- Căpitanul James Cook

Aceasta este prima descriere documentată a navigării făcute de exploratorul englez Captain Cook, care a fost primul european care a vizitat Hawaii în 1778.







Trimiteți-le prietenilor: