5 Idei despre cum să dota o bucătărie mică într-o casă de panouri

Articole de interior

Opțiunea 1: fără reproiectare

Sarcina și decizia: de a crea spațiul maximal funcțional în zona dată fără modificări constructive ale spațiilor. Am preferat aranjamentul în formă de L a secțiunilor de lucru: lângă fereastră a fost plasată o placă, sub ea era un cuptor; o mașină de spălat vase îngustă a apărut lângă ea. spalatorie, frigider.







Pentru cineva potrivit: pentru unul sau doi rezidenți, familii.

5 Idei despre cum să dotești o bucătărie mică într-o casă de panouri

5 Idei despre cum să dota o bucătărie mică într-o casă de panouri

Articole de interior

Opțiunea 2: opțiunea universală

Sarcină și soluție: ca și în versiunea anterioară, am avut nevoie să creăm un spațiu ergonomic fără a re-planifica premisele. De asemenea, am preferat aspectul în formă de L: numai la fereastră am instalat un frigider, alături de - o mașină de spălat vase și o chiuvetă. Aproape de intrare există o aragaz.

Caracteristici de planificare: la dezavantajele acestei soluții se numără o suprafață de lucru mică, plasând placa de lângă intrarea în bucătărie. Aici, ca și în toate celelalte cazuri, ne bazăm pe legea triunghiului nu se pune placa între frigider și chiuvetă (din cauza frigiderului produsele sunt mutate în chiuvetă, și numai apoi - pe placa).

Pentru cineva potrivit: pentru unul sau doi rezidenți, familii.

5 Idei despre cum să dotești o bucătărie mică într-o casă de panouri

5 Idei despre cum să dotești o bucătărie mică într-o casă de panouri

Articole de interior

Opțiunea 3: spațiu compact

Sarcina și soluția: a pune setul minim necesar de aparate și aparate de bucătărie. În această versiune, am făcut un pariu pe aspectul liniar al bucătăriei - o opțiune ideală pentru o cameră strâmtă. Frigiderul era așezat lângă fereastră, alături de chiuvetă, o mașină de spălat compactă, o sobă pentru 2 arzătoare, un cuptor.

Caracteristicile layout-ului: Explicit plus - plasarea maximă funcțională a aparatelor necesare, prezența unui tabel, lipsa reamenajării și necesitatea de ao coordona. Prin cons este o suprafață mică de lucru - de fapt, funcția sa va fi realizată de o masă.

Pentru cineva potrivit: pentru unul sau doi locuitori care sunt puțin sau rar fierte.







5 Idei despre cum să dota o bucătărie mică într-o casă de panouri

5 Idei despre cum să dota o bucătărie mică într-o casă de panouri

Articole de interior

Opțiunea 4: cu transferul ușii

Sarcină și soluție: a pune setul necesar de aparate și aparate de bucătărie; echipați o suprafață de lucru suficientă; oferă o masă pentru 3 persoane cu posibilitatea de a primi oaspeți, oferind în același timp spațiu suficient pentru o mișcare confortabilă în bucătărie.

Caracteristicile layout-ului: pentru a implementa sarcina, am mutat usa. Formatul în formă de L a bucătăriei permite echiparea spațiului de lucru cel mai convenabil și asigurarea unui număr mare de locații de depozitare. Vreau să observ că pentru a mări suprafața de lucru a cuptorului de la creion pot fi transferate pe placă (în acest caz, totuși, confortul utilizării unui cuptor situat la nivelul ochilor este pierdut).

Pentru cineva potrivit: pentru o familie a cărei membri adesea pregătesc suficient și primesc oaspeți.

5 Idei despre cum să dotești o bucătărie mică într-o casă de panouri

5 Idei despre cum să dota o bucătărie mică într-o casă de panouri

Articole de interior

Opțiunea 5: cu extensia bucătăriei în detrimentul coridorului

Sarcină și soluție: a pune setul necesar de aparate și aparate de bucătărie; echipați o suprafață de lucru suficientă; oferă o masă pentru 2 persoane cu posibilitatea de a primi oaspeți, oferind în același timp spațiu suficient pentru o mișcare confortabilă în bucătărie.

Caracteristicile de aspect: pentru a implementa sarcina a fost mutat doorway. Am crescut, de asemenea, zona bucătăriei în detrimentul coridorului, ceea ce a făcut posibilă amplasarea unui frigider și a unui spațiu suplimentar de depozitare în nișa rezultată. Această reamenajare trebuie, de asemenea, legalizată. La minus se poate include o mică suprafață de lucru, plus - o zonă mare și o masă pentru 4 persoane.

Pentru cineva potrivit: ca și pentru un chiriaș, care adesea primește oaspeții în bucătărie și pentru familie.

5 Idei despre cum să dotești o bucătărie mică într-o casă de panouri

5 Idei despre cum să dotești o bucătărie mică într-o casă de panouri

Articole de interior

INMYROOM sfaturi: cum să simplificați viața folosind aparatele de bucătărie

Petreceți timp cu familia sau după curățarea după cină - alegerea în favoarea primului este evidentă. Vasele de spălat pot și ar trebui "predate" mașinii de spălat vase. În ceea ce avantajele sale, am învățat de la experți Midea.

5 Idei despre cum să dota o bucătărie mică într-o casă de panouri

Midea este un fabricant mondial de aparate de uz casnic bine-cunoscute. În dezvoltarea sa, compania ia în considerare nevoile unei familii moderne.

1. Mai mult timp liber

Mașina de spălat vase va economisi energie și timp în bucătărie. Acest lucru va ajuta la combinarea sistemelor InnoWash inovatoare cu balansier și Turbo Dry. Doar 70 de minute - și feluri de mâncare sunt strălucitoare.

5 Idei despre cum să dota o bucătărie mică într-o casă de panouri







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: