5 Motive pentru care bărbații nu sunt invitați la a doua oară

Ai întâlnit un tip și ai venit la prima întâlnire. Totul a fost bine, a fost un conversant excelent, sensibil și atent. De asemenea, a promis că va apela. În acest moment, sau mai degrabă, în timpul agonizant de lungă așteptare pentru un apel cu o invitație la a doua întâlnire, majoritatea femeilor fac greșeli foarte frecvente.







Motivul pentru aceștia este simplu: la urma urmei, fiecare reprezentant de sex echitabil, întâlnit cu un om fermecător și sociabil, se gândește la faptul că acesta este destinul destinat ei de către prinț. Problema este că multe doamne încep să se agațe și să sufere, făcând acte grabnice și nesăbuite. Dar există cinci modalități simple de a garanta continuarea relației.

În primul rând, încercați să fiți un partener bun. Acest lucru, apropo, nu înseamnă că trebuie să alergați urgent la cursurile de retorică și să citiți manualele privind cultura de vorbire. Există o regulă simplă, elaborată empiric: spune exact o jumătate mai puțin decât asculți. Dacă întruniți într-un restaurant, utilizați un standard la fel de simplu și la fel de echitabil - o mică poveste despre dvs. pentru fiecare fel de mâncare. Cu alte cuvinte, nu umpleți satelitul cu informații despre dvs., căutați mijlocul de aur în comunicare.

Jeremy, avocat în vârstă de 34 de ani de la Brooklyn: "Am întâlnit recent o fată, a fost uimitoare. Dar ea a vorbit fără să se oprească toată seara, și numai despre ea însăși. Nu imi amintesc ca ma intrebat odata despre altceva decat ceea ce cred despre castigatorul "American Idol" din acest sezon. Aș putea închide ochii față de multe dintre dezavantajele acestei frumusețe, dar mi-a fost clar că nu era interesată de mine. Este clar că nimic nu va veni dintr-o astfel de relație. "







În al treilea rând, ascundeți scheletul mai adânc în dulap și închideți-l bine. Cele mai multe întâlniri sunt programate vineri seara și nu este timpul când interlocutorul tău dorește să asculte povestile inimii din trecutul tău. În nici un caz nu poți vorbi despre cât de mult te-a aruncat prietenul anterior, chiar dacă te-a trădat cu cel mai bun prieten și infectat cu herpes genital.

Poate că există oameni care sunt gata să asculte revelațiile dvs., dar potențialul partener care abia începe să se familiarizeze cu tine, pentru că acest rol nu este potrivit. Prima dată nu este timpul pentru operațiile chirurgicale de a extrage cele mai dureroase amintiri de la sufletul suferind. Încercați să vă amintiți cele mai amuzante cazuri și să vă concentrați asupra lor.

În al patrulea rând, mențineți un contact pozitiv cu ochii. Se crede, în general, că ochii - aceasta este oglinda sufletului, dar unii oameni consideră că este indecent pentru a prinde ochiul interlocutorului. Între timp, contactul vizual nu creează numai un sentiment de intimitate, ci permite interlocutorilor să înțeleagă că sunt interesați unul de celălalt.

Și, în sfârșit, a cincea regulă: nici un sex la prima întâlnire. O controversă controversată asupra faptului că intimitatea fizică prematură este capabilă să distrugă relațiile incipiente la rădăcină continuă și astăzi. Cu toate acestea, datele provenite din cercetarea sociologică indică faptul că sexul ocazional discreditează o femeie în ochii unui bărbat.

Andrew, un tehnician de Internet în vârstă de 36 de ani de la Hoboken: "Invită uneori o a doua întâlnire pentru fetele cu care am dormit pe prima, dar astfel de relații rareori conduc la altceva decât la sex. Nu pentru că eu le consider să fie dizolvate sau mai rău. Doar că o parte din secretul lor mi-a fost dezvăluită deja. "







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: