8 pluginuri twitter utile pentru wordpress

Înainte, nu am fost un fan special de Twitter. și numai recent mi-am re-descoperit potențialul și cum poate fi util. Acum înțeleg de ce oamenii au nevoie de aplicații Twitter pentru tot. Deoarece platforma WordPress nu este o excepție, există multe pluginuri Twitter pentru site-urile WordPress. Aceste plug-in-uri vă vor ajuta să adăugați funcții Twitter pe site-ul dvs., ceea ce va permite utilizatorilor dvs. să interacționeze cu conținutul pe Twitter și să faciliteze partajarea informațiilor. Toate pluginurile descrise în această recenzie sunt gratuite.







1. Twitter Urmați-mă cutie

8 pluginuri twitter utile pentru wordpress

Primul lucru pe care un utilizator Twitter dorește să îl facă pe site-ul său WordPress este butonul "Urmați-mă". Există o modalitate simplă de a genera un astfel de buton pe site-ul Twitter. Cu toate acestea, există multe modalități diferite de a face butonul "Urmați-mă!". mai convingătoare. Twitter Urmați-mă Cutia este o astfel de cale. El adaugă un "birdie" pe partea laterală a site-ului dvs. Pasărea este pur și simplu plasată acolo și "derulată" în timp ce defilați conținutul.

  • Adaugă un bloc "Urmăriți-mă" cu o pasăre Twitter pe una din laturile aspectului dvs.
  • Blocul se deplasează în jos când site-ul este derulat.
  • Puteți schimba culoarea blocului și a păsării.
  • Puteți seta indentul din partea de sus a paginii.
  • Ușor de configurat și utilizat.

2. WP la Twitter

3. Embed în Twitter

8 pluginuri twitter utile pentru wordpress

  • Adaugă un buton următor la tweet.
  • Adaugă link-uri către răspuns, retweet și adăugarea la favorite.
  • Nu copiați stilul original tweet, care, în principiu, este bun, deoarece unii nu folosesc culori atât de bune în profilurile lor.
  • Nu necesită configurare, funcționează imediat.

8 pluginuri twitter utile pentru wordpress






5. Ultimele Widget-ul Tweet

8 pluginuri twitter utile pentru wordpress

  • Afișează cele mai recente tweeturi din widget.
  • Puteți utiliza propriul CSS. pentru a adăuga stilul dvs. la tweet.
  • Afișează link-uri, hashtags, un link către utilizator și un link către sursă.
  • Puteți alege câte ultime tweet-uri doriți să fie afișate.
  • Furnizat cu un sistem de cache personalizabil (foarte util pentru site-uri ocupate).
  • Rapid și ușor de utilizat.

6. Twitter Digest

7. Postul vechi

Mulți oameni folosesc Twitter pentru a conduce eficient traficul către blogurile și site-urile lor. Există mai multe pluginuri WordPress care vă pot ajuta cu acest lucru. Unul dintre aceste plug-in-uri este postul vechi Tweet. care, mi se pare, este necesar pentru oricine folosește Twitter pentru a direcționa trafic către site-uri. Alege în mod aleator vechiul post din blocul tău și tweet-l.

8. Plugin TwitPic pentru WordPress

TwitPic Plugin pentru WordPress prezintă cele mai recente imagini din TwitPic în bara laterală. Acesta este un plugin foarte util pentru cei care postează imagini pe Twitter utilizând TwitPic. Adăugarea acestuia în bara laterală vă permite să vă luați imaginile din fluxul Twitter și să le distribuiți pe blog sau pe site-ul dvs. Web.

  • Puteți stabili numărul de imagini pe care doriți să le afișați.
  • Puteți stabili dimensiunea miniaturilor.
  • Nu puteți schimba CSS în setările plugin-ului, dar puteți face acest lucru în fișierul twitpic.css.
  • De asemenea, puteți alege modul în care vor fi legate imaginile, profilul dvs. Twitter și profilul dvs. TwitPic.
Sursa: WPlift.com

În plus față de indexarea articolelor, nu am văzut niciodată punctul în utilizarea Twitter. Totul este foarte mult exagerat (despre utilitate) mai ales pentru runet. Poate, în burgheză, totul este puțin diferit.
Și traducerea articolului este bună.
Mi-a plăcut "Twitter Follow Me Box", vreau să încerc acest lucru, dar + facebook + RSS. Și dacă poți să faci o imagine arbitrară, atunci vaașa :) Am văzut asta, dar nu-mi amintesc ce se numește.

8 pluginuri twitter utile pentru wordpress

8 pluginuri twitter utile pentru wordpress

8 pluginuri twitter utile pentru wordpress

8 pluginuri twitter utile pentru wordpress







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: