35 Cele mai bune citate despre moda si stil, foto

Fie că este un personaj fictiv, cum ar fi Carrie Bradshaw, obișnuiți să vorbească doar adevărul, acesta este un Chanel real, cu înțelepciunea sa infinită sau pompos Simon Dunării, fiecare dintre ei a spus vreodată fraza care a devenit citate.







Vă prezentăm cele mai bune 35 de citate despre moda și stilul tuturor timpurilor:

1. "Moda este ceea ce vă oferă designerii de 4 ori pe an. Și stilul este ceea ce alegeți! "- Lauren Hatton

2. "Cunoști moda, sau nu." - Anna Wintour

3. "Nu poți gândi prea mult la alegerea încălțămintei. Foarte multe femei cred că pantofii nu sunt atât de importante. Dar adevărata dovadă a eleganței unei femei este cea a picioarelor ei. " - Christian Dior

4. "Clientul este filtrul final. Oamenii poartă ceea ce reprezintă întregul proces. Nu mă interesează să fac haine care să strângă praful într-un muzeu. " - Mark Jacobs

5. "Cred că frumusețea este în tot. De obicei, văd ceea ce oamenii "normali" văd ca urâți, ca ceva frumos "- Alexander McQueen

35 Cele mai bune citate despre moda si stil, foto

6. "Urăsc narcisismul, dar aprob de vanitate". - Diane Vrieland

7. "Îmi iubesc banii acolo unde îi pot vedea: și totul este în dulapul meu" - Carrie Bradshaw

8. "Moda nu este ceva care există doar în rochii. Modă pe cer, pe stradă. Moda are de-a face cu idei: cum trăim și ce se întâmplă în jurul nostru. " - Coco Chanel

9. Dacă sunteți inconfortabil sau nemulțumit de ceva, nu contează cât de elegant sunteți îmbrăcați. V-aș sfătui să fiți fericiți, nu bine îmbrăcați. Este întotdeauna mai bine să fii fericit. - Iris Apfel

10. "Pantofii îți transformă limba și relațiile corpului. Te ridică atât fizic cât și emoțional. - Christian Louboutin

35 Cele mai bune citate despre moda si stil, foto

11. "Stilul este un mod de a spune cine esti fara cuvinte". - Rachel Zoe

12. "Cel mai curajos lucru este sa te gandesti la tot. Și cu voce tare "- Coco Chanel

13. "Te îmbraci întotdeauna ca și cum te pregătești să-ți întâlnești cel mai rău dușman". - Kimora Li

14. "Moda nu e neapărat etichete. Acestea nu sunt branduri. Acesta este ceva care vine din interior. " - Ralph Lauren







15. "La modă - aceasta este ultima etapă înainte de gust." - Karl Lagerfeld

35 Cele mai bune citate despre moda si stil, foto

16. "Hainele nu înseamnă nimic până nu trăiește cineva în ea". - Mark Jacobs

17. "Nu ar trebui să confundăm niciodată eleganța cu snobismul". - Yves Saint Laurent

19. "Moda este foarte importantă. Aceasta este viața și, ca tot ceea ce ne dă plăcere, ar trebui să se facă bine. " - Vivienne Westwood

20. "Fetele nu se îmbracă pentru băieți. Ei se îmbracă pentru ei înșiși și, desigur, unul pentru celălalt. Dacă fetele sunt îmbrăcate pentru băieți, ar merge mereu goi "- Betsey Johnson

35 Cele mai bune citate despre moda si stil, foto

21. Când am venit pentru prima oară la New York, nu aveam aproape niciun ban. Și uneori am cumpărat o revistă "Vogue" în loc de cină. Am simțit că mă hrănește mai mult. - Carrie Bradshaw

22. Nu fiți într-o tendință. Nu lasati-i pe moda sa fie proprie. Doar voi decideți cine sunteți și ce doriți să vă exprimați. Rotiți modul în care trăiți. " - Gianni Versace

24. "Bucuria procesului de îmbrăcare este o artă". - John Galliano

25. "De-a lungul anilor, mi-am dat seama că cel mai important lucru din rochie este femeia care o poartă." - Yves Saint Laurent

35 Cele mai bune citate despre moda si stil, foto

26. "Cred că este pentru că sunt grasă, fantezia mea este atât de ușoară. Îmi proiectez imaginația pe haine, iar acum tot ceea ce fac este lumina, îmbrăcămintea ușoară. La urma urmei, acesta este singurul lucru pe care nu îl am. Și de aceea mi-e teamă să scap de greutate, pentru că atunci aș putea să fac doar haine grele. - Albert Elbaz

27. Când te duci la un restaurant bun, vrei să te relaxezi și să bei o băutură. Vrei să te uiți la oamenii care arată bine. Și, bineînțeles, nu vrei să te uiți la o curvă cu o cămașă dezbrăcată și un piept păros. Cel puțin nu vreau. - Iris Apfel

28. "Trebuie să ai stil. Vă va ajuta să urcați pe scări. Acest lucru vă va ajuta să vă ridicați dimineața. Este un mod de viață. Fără asta, nu ești nimeni ". - Diane Vrieland

29. „Moda ar trebui sa reflecte cine esti, ce simțiți în acest moment, și unde te duci.“ - Pharrell Williams

30. "Cine a spus că banii nu pot cumpăra fericirea? El nu știa unde să meargă la cumpărături "- Bo Derek

35 Cele mai bune citate despre moda si stil, foto

31. "Ce poți purta este o expresie a cine ești. Cum poate cineva să aleagă pentru mine cine voi fi? "- Diane Kruger

32. "Nu fac modă. Eu sunt moda. " - Coco Chanel

33. "Îmi place să purt pietre prețioase, dar nu pentru că sunt ale mele. Nu poți avea strălucirea, poți doar admira. "- Elizabeth Taylor

35. "Întotdeauna am crezut că moda nu numai că face femeile mai frumoase, ci și le calmează, inspirând încredere în ele". - Yves Saint Laurent

35 Cele mai bune citate despre moda si stil, foto







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: