20 Interesante despre Jerry Kerry

Astăzi este ziua de naștere a celui mai iubit actor - Jim Carrey (53)! Din această știre, întotdeauna vreau să zâmbesc - cred, pentru că fiecare dintre rolurile sale oferă o întreagă gamă de emoții pozitive. Desigur, Jim pentru o lungă perioadă de timp - una dintre cele mai marcante personalități ale Hollywood și fani, așa cum am avut - un ban de o duzină. Dar dacă am avut ocazia, aș fi sunat, personal felicitat pentru vacanță, și pur și simplu întrebat cum dela.Esli vă place la fel de mult ca și mine, va fi, probabil, interesat să afle mai multe despre ea! În selecția noastră - cele mai interesante și neașteptate fapte din viața actorului.







Nume complet: James Eugene Kerry.

Jim Carrey are rădăcini franceze, așa că, de fapt, numele său suna ca Carre.

Jim Carrey are oficial două naționalități: Canada și Statele Unite.

Ca un copil, Jim Carrey, stând la oglindă, a parodizat Brejnev și Jack Nicholson.

Din cauza situației financiare dificile din familie, tânărul Jim a trebuit să lucreze ca gardian la stația Titan Wheels.







La vârsta de 11 ani, Kerry a trimis 80 parodii la spectacolul Carol Barnett, iar la vârsta de 15 ani Jim a venit pentru prima oară la clubul de comedie.

La începutul carierei sale de actor, Jim Carrey însuși a scris el insusi un cec de 10 milioane de $ „pentru furnizarea de servicii care acționează“ și într-adevăr a fost capabil să-l bani după rolul din filmul „Omul cu fața de cauciuc“.

În ciuda iubirii sale de roluri de comedie, Jim a suferit în mod repetat o depresie prelungită, motiv pentru care a fost tratat de mult timp, luând antidepresive. Actorul chiar intenționa să scrie o carte despre lupta sa cu acest stat.

Succesul la actor a venit la vârsta de douăzeci de ani după rolul din filmul "Ace Ventura: Căutarea animalelor de companie".

În prezent, Kerry este unul dintre cei mai plătiți actori din lume.

Într-un interviu, Jim Carrey a recunoscut că un sentiment de umor moștenit de la tatăl său.

Idolul copilăriei lui Jim Carrey este Vladislav Tretyak. În timpul vizitei sale în Rusia, actorul și-a cumpărat chiar și un tricou cu imaginea lui.

Pe ecran, Jim Carrey a acționat în mod repetat ca vocalist, iar la filmul "Grinch" chiar a înregistrat coloana sonoră.

Puțini știu, dar rolul faimosului Jack Sparrow era să-l joace pe Jim Carrey. Actorul a refuzat din cauza filmării în filmul "Bruce Almighty".

Ei bine, în cele din urmă ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: