15 Citate de viata de neuitat din filmul "Ce vorbesc barbatii despre"

Despre ce vorbesc oamenii? Desigur, despre femei. Și despre muncă, bani, mașini, fotbal ... dar mai ales despre femei. Comedie „Quartet“, filmat în genul de film rutier bazat pe piesa „Conversații bărbați de varsta mijlocie despre femei, film și furci de aluminiu“ - un cocktail de scenariu de viață, actori joc de mare și umor spumos, care a plăcut atât de sex masculin și publicul feminin.







Multe citate din film au fost amintite pentru totdeauna:

  • "De ce, atunci când ea din partea cealaltă cameră mi-a pus o întrebare, aici este, știi, ca:" abu-bu-bu-bu-bu ". Vreau: "Ce?" Ea spune: "CUSHII VERDE!" De ce repeta exact ceea ce am auzit. Acestea sunt ultimele două cuvinte. Cum o gestionează, nu?
  • Iată Romeo și Julieta. Se pare că au murit. La urma urmei, ei au biruit atât de mult pentru dragostea lor. Și ar fi susținut, să zicem, dragostea ei dacă ar fi aflat că vorbește "apeluri"? Sau că aruncă șosete în jurul apartamentului?
  • - Anterior, totul a fost clar: el a făcut lecții - bine făcut, și-a mutat bunica peste drum - inteligent, a spart paharul cu o minge - rău. Și acum: am făcut o femeie bună, iar cealaltă este rău. Și ai făcut totul pentru al treilea. Și pentru ea - la fel!
  • - Nu deschide ferestrele!
    - E atât de înfundat.
    "Tantarii vor zbura!"
    - Și oprim lumina.
    "Gloanțele vor alerga!"

15 Citate de viata de neuitat din filmul

  • - "Ei bine, totul, până seara, chmoki!" - Ei bine, ce fel de "chmoki"? Vrei să săruți - sărut!
  • - "O prăjitură în restaurantul nostru se numește o groază." Este exact aceeași bucată de pâine prăjită, dar pâinea prăjită nu poate costa 8 dolari, și este misto - poate. Și apoi începeți să căutați cel puțin un gust care distinge acest rece de crutoane. Și tu găsești!
  • - Și farfuria e atât de mare. Probabil, acest lucru trebuie să sublinieze faptul că pe Pământ există puține deflări.
  • - În general, nu a coincis: cum doriți să faceți și cum să acționați în mod corespunzător. Și vreau să fie la fel de bine, dar vreau să fie așa cum vreau. Și? Ce ar trebui să fac?
  • - Parted. Tu îi spui ultimul SMS: "Nu te mai scriu, ai devenit un străin pentru mine, la revedere". Nu răspunde. Apoi, al doilea SMS ultimul: "Ar putea și să răspundem, noi, incidental, ceva conectat". El este tăcut. În al treilea rând: "Mă grăbesc să împărtășesc bucuria mea: am încetat să mă gândesc la tine. În general. Deci nu sunați. Nu suna. Atunci recepția interzisă: "Știi, în Moscova există încă femei frumoase, cu excepția ta." Și încă nimic. Și deci o sută de SMS-uri ultime. Nu poți fi normal și răspunde o dată! Și asta e tot. Oprit scris, epuizat - și apoi un an mai târziu vine SMS: "Zăpada vine. În prima zi a iernii! "






15 Citate de viata de neuitat din filmul

  • - O criză este când nu vrei nimic și apoi începi să dorești ceva de dorit.
    - E în regulă. Atunci nu vrei să vrei ceva - este o criză.
    "Aceasta nu este o criză, este o șanț!"
  • - Când aveam 14 ani, am crezut că 40 de ani sunt atât de departe încât nu se va întâmpla niciodată. Sau va, dar nu și pe mine. Dar acum sunt practic 40 și înțeleg că nu se va întâmpla cu adevărat! Pentru că încă mai am 14. Se pare că nu există adulți. Există copii mai mari. Băieți și fete bolnavi, bolnavi și gri.
  • - Sau aici pune o întrebare. Și eu văd că pentru ea este adevărat foarte important. Și încep să răspund. Și ea deja - a plecat. Se pare că a fost doar important pentru ea să pună această întrebare și asta e tot.

15 Citate de viata de neuitat din filmul







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: