Torța "sa luptat, dar a pierdut

"Tambov" (Tambov) - "Torch" (Voronezh) - 1: 0 (1: 0) în gama de pornire, "lanterna" nu a fost cei cinci jucători principali, pentru a vindeca leziuni: Kurilova, Kayumov, Ushakov, grădini și Alhazova. Kayumov, cu toate acestea, a apărut pe teren cu 15 minute înainte de fluierul final, dar starea lui lasă mult de dorit. Nu a intrat în cererea și atacantul atacant Serdyuk. Iar la marginea atacului s-au prezentat tineri și neexperimentați Michurenkov și Verulidze.

"Tambov" a jucat în acest sezon acasă două jocuri și a marcat două victorii majore: 3-0 peste Spartak-2, 5-0 peste Yenisey. "Torch", indiferent de ce, a jucat bine. În compoziția sa, Sharifi a fost vizibil, ceea ce a făcut fanii să înceapă în primul și ultimul minut al primei reprize. Unul dintre loviturile sale în aruncare a fost parodiat de tambovan Vavilin, după ce a doua minge a zburat în strânsă legătură cu barul.

Prima jumătate a întâlnirii a rămas pentru Tambov. Gazdele au marcat singurul gol în minutul 22. Vladislav Ryzhkov, care sa născut și a crescut în Voronej și a jucat în tinerețe la Moscova „Spartak“, a verificat Paz a dus la poziția de oprire Chasovskikh care corp la corp a fost capabil de a bate portarul Voronej Fedorov. Toate incercarile de proprietari pentru a crește deficitul nu a dus la succes: apărătorii „Torța“, de data aceasta a jucat un mult mai încrezător decât în ​​întâlnirile anterioare, și doborât un impuls atac „Tambov“.

În a doua jumătate, Voronezii au atacat mai mult decât au apărat, dar au fost dezamăgiți de slaba implementare a șanselor de punctaj. Contul ar fi putut face chiar pe Haimanov și pe Michurenkov, dar prima nu avea precizie, iar al doilea nu mai avea nimic. Ultima jumătate de oră "Torch" a avut loc la porțile "Tambov", dar nu a reușit să câștige înapoi. "Tambov" încă nu pierde casa, și "Torch" - nu scor pe drum. În patru întâlniri desfășurate în afara stadionului, Voronezii nu au reușit niciodată să trimită mingea în plasa altor porți. "Torch" a suferit oa treia infrangere la rand si a coborat pe locul 18 in clasament.

Grupul de outsideri arată așa. În ultimul loc este "Tyumen" - 3 puncte. Puțin mai sus - "Zenit-2" - 4 "Torța" și "Rotor Volgograd" - 5 "Luch-Energia", "Spartak-2" (Moscova) și "Vanguard" - 7 puncte. Și moscoviți și Petrograderi trebuie să se joace între ei.

În grupul de lider sunt "Aripile sovieticilor" și "Dinamo" (Sankt-Petersburg), care au marcat 16 puncte fiecare. Baltika are 15, Enisey are 14, Volgar are 13.

Rezultatele meciurilor din etapa a 7-a. "Khimki" - "Vanguard" (Kursk) - 1: 1, "Tom" (Tomsk) - "Volgar" (Astrahan) - 2: 1, "Shinnik" (Yaroslavl) - "Aripi sovietice" (Samara) - 2: 3, "Dynamo" (St. Petersburg) - "Olympian" (Nizhny Novgorod) - 3: 1, "Tyumen" - "Luch-Energia" (Vladivostok) - 1: 2, "Siberia" (Novosibirsk) - "Kuban" (Krasnodar) - 2: 0, "Orenburg" - "rotor funcționează" - 2: 2, "Baltic" (Kaliningrad) - "Yenissei" (Krasnoyarsk) - 0: 5. Meciul "Spartak-2" (Moscova) - "Zenit-2" (Sankt-Petersburg) va fi jucat mai târziu.