5 Cărți despre dragoste și dragoste pe care le place foarte mult - acasă

5 Cărți despre dragoste și dragoste pe care le place foarte mult - acasă

M-am dus întotdeauna la lucru, ca sărbătoare. Aici, colegii mei, oameni cu minte asemănătoare, o echipă de profesioniști inteligenți și oameni frumoși. Am întâlnit împreună această iarnă tare. Solidaritatea în principiu, ne-am certat în miniaturi, uneori nu am fost de acord între ele, am discutat în mod fierbinte despre politici și politicieni. Apoi a venit izvorul ... Și între noi nu mai există contradicții, am uitat de orice dezacorduri. Ca unul vom repeta: "Nu vom permite războiul! Noi nu trebuie să apere! "Colectivul nostru este tot de Ucraina: locuitorii din Lviv, Harkov, Simferopol, Kherson, Kiev. Sunt un etnic rus, care, prin ideea absurdă a vreunuia, ar fi trebuit să "experimenteze toate deliciile lui Bandery și naționalismului". Dar toate acestea nu au fost și nu! Există înțelepciunea oamenilor, înțelegerea și respectul profund pentru toate națiunile! Îmi place Ucraina cu toată inima mea și ea îmi vine reciproc. Noi, colectivul goodhouse.com.ua, suntem siguri că numai unitatea, bunătatea și iubirea noastră ne vor conduce spre pace și fericire!







5 Cărți despre dragoste și dragoste pe care le place foarte mult - acasă

Evenimentele din ultimele luni care au zdruncinat țara au făcut ajustări ale viziunii noastre asupra lumii. Sa dovedit, lumea este atât de fragil, încât doar un singur cuvânt greșit sau cu fapta, zgîlțîie în fragmente mici, rănind inima și sufletul în sensul literal. Toată lumea se luptă pentru adevăr. Singura contradicție care împarte oamenii în tabere războinice este aceea că toată lumea are acest adevăr: cineva execută o ordine și cineva acționează la cererea inimii. Ne-ar plăcea atât de mult să avem cât mai multe obiective unificatoare, momente de bucurie și ocazii de mândrie pentru rudele, prietenii, vecinii, colegii noștri și compatrioții noștri care nu sunt familiarizați cu noi. Despre ce vorbesc femeile astăzi - mame, neveste, surori și fiice? Ei se roagă lui Dumnezeu că această lume este sigură și sănătoasă! Copiii, soții și frații nu stau pe părțile opuse ale baricadei, ci se bucură cu succes la locul de muncă și la școală. Și au glumit, lăsat, iubiți. Pace la tine și la familiile tale! Amintiți-vă, Ucraina este o singură țară!







5 Cărți despre dragoste și dragoste pe care le place foarte mult - acasă

Ce să citești într-o seară rece de toamnă? Desigur, cărți despre iubire! 5 cele mai plăcute și mai sentimentale lucrări despre iubirea de la Domashny Ochag.

Laura Esquivel "Ciocolata pe apa fierbinte abrupta"

El o iubește, îl iubește, dar din anumite motive complicate nu pot fi împreună de mai mulți ani. Dar apoi se reunesc cu o astfel de forță de pasiune încât ei mor în brațele celorlalți. Toate acestea sunt înmulțite, spre bucuria cititorului, cu un umor ascuțit. Iar bucuria de a găti, rețete fără sfârșit, Koi a făcut personajul principal - un bucătar născut, dragoste pasională și credincios, un singur Titoy - cursul de acțiune. Dragoste cu piper - exotice mexicane!

Cecilia Ahern "Nu cred. Nu sper. Îmi place »

Aproape cincizeci de ani de viață personajele principale se încadrează în această carte, constând din câteva sute de litere. Al doilea roman al unei tinere scriitori irlandezi, Cecilia Ahern, este o poveste despre cât de mult durează uneori să-i găsească iubirea adevărată.

Două drame despre alegerea și plata plăcută

Anna Gavalda "Am iubit-o. L-am iubit "

Julia Bucksbaum "Ura"

Emily avea o slujbă de prestigiu și un bărbat iubitor. Dar oamenii rareori apreciază ceea ce au. Decizia frivolă a fetei de a se despărți de Andrew sa transformat într-o tragedie personală. Acum, ea a gustat pe deplin toate "plăcerile" singurătății: îndoieli, frică, nopți nedormite cu amintiri. Ca și cum lumea din jurul ei sa schimbat peste noapte - munca aduce numai dezamăgire și remușcări, curtenirea unui om este dezgustătoare. Ce este dincolo de dragoste? Ură? Indiferența? Emily se va înțelege și va găsi o ieșire din impas? Sau dincolo de dragoste - doar moartea?

Două filme non-standard despre sentimente

Paulo Coelho "M-am așezat pe malul Rio-Piedra și am strigat"

"Pe malurile Rio Piedra. "- primul român al trilogiei" Și în a șaptea zi ", care include și" Veronica decide să moară "și" Diavolul și Senorita Prim ". Acesta este un roman despre dragoste. Despre faptul că este cel mai important lucru din viața noastră, că prin dragoste puteți veni exact la Dumnezeu, precum și prin slujirea lui ca un călugăr minunat. Acesta este un roman despre Alegerea. Și doi tineri iubitori îl comit.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: