7 Naiv "De ce" pe seria TV "Poarta Storm" ❣️⛱️⭐️

7 Naiv

Întrebările cititorilor "Telesem" sunt răspunsate de către directorul seriei Andrey Malyukov.

De ce în acest film, la fel ca în toate seriile militare, sunt Mikhail Porechenkov, Mikhail Efremov, Boris Shcherbakov, care cântă din nou? Nu există cu adevărat alți actori?







"Nu pot spune nimic celorlalți regizori, dar am ales acești actori, pentru că sunt sigur că vor face o treabă excelentă". Voi spune, de asemenea, că nu urmăresc moda. Și Misha Porechenkov a început să tragă chiar și atunci când era necunoscut.

De ce sunt atât de asemănătoare soarta eroilor seriei "Poarta Storm" și filmul "9 companii"?

- De fapt, nu văd o similitudine. Acțiunea filmelor se desfășoară în momente diferite și în state diferite. Eroii "a 9-a companie" în timpul URSS au luptat pe teritoriul străin, în seria noastră se luptă în Rusia. De aceea, soarta lor nu poate fi numită similară.







De ce au participat cascadorii canadieni la împușcăturile de cascadorie și nu la cascadorii noștri?

- În seria noastră am lucrat și canadian, și cascadorii noștri. Mărturisesc: străinii au fost invitați la proiect accidental. Compatriotul nostru, Alexander Samokhvalov, a fost responsabil de echipa canadiană. Îl cunoșteam înainte.

De ce elicopterele zboară în perechi într-un film? De obicei, în luptă, aceștia sunt trimiși la zbor numai prin legături!

De ce vorbește eroul lui Anatoli Pashinin în vocea lui Serghei Makhovikov?

"Ar trebui să aveți o audiere atât de bună!" Adevărul este că Tolik și-a rupt vocea și nu am putut opri procesul de producție și am așteptat să se recupereze. Cu permisiunea lui Pashinin de a-și exprima rolul, l-am invitat pe Makhovikov. Apropo, Tolik mi-a cerut să-i transmit mulțumirile lui Serghei.

De ce militanții scoate minele din cutii și, fără a scoate siguranțele de la ei, pun minele în mortare?

- Încă este un film de lung metraj cu o durată limitată de timp. Nu am căutat să descriem în detaliu și cu exactitate fiecare mișcare a luptătorilor și să întindem scenele. Sunt sigur că ar fi plictisitor pentru spectatori să se uite la el.

De ce este numele "Poarta Storm" în titluri care amintește de designul numelui "Gambit turc"?

- E ușor de explicat. Aceste filme au câțiva producători care probabil au invitat să creeze creditele acelorași designeri care au lucrat pentru Gambitul turc. Sincer, nu m-am gândit la asta.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: