5 produse de frumusețe care nu ar trebui să fie împărtășite cu o prietena

Desigur, este bine când sunteți gata să vă ajutați iubita în orice moment. Cu toate acestea, atunci când vine vorba de cosmetice, prietenia consumă mult timp pentru a uita. Știm cel puțin cinci produse, care cu siguranță nu ar trebui să fie împărțite chiar și cu cei mai apropiați oameni.







  • 5 produse de frumusețe care nu ar trebui să fie împărtășite cu o prietena

1. Cremă nouă pentru față "Ultra-nutriție", Avon
2. Ulei de cremă "Alimente de lux", L'Oreal Paris
3. Emulsie pentru fata lui Yuza Sorbet, Erborian

Prietena a rămas cu tine să-și petreacă noaptea, iar dimineața a cerut să-ți împrumute produsele de frumusețe? Și tu, sincer dorești să-i ajuți, să-i dai geanta ei cosmetică. În acest moment, nu vă gândiți să vă expuneți pielea și sănătatea la pericol. Stim 5 produse de frumusete, care in nici un caz nu ar trebui sa fie impartite.

Creme de față


De fiecare dată când utilizați degetul pentru a colecta o cremă de față dintr-un borcan, microbii și bacteriile intră în ea. Și când asta implică o altă pereche de mâini. atunci ele devin și mai mari. Ambalajul neacoperit este un mediu adecvat pentru habitatul bacteriilor. Chiar dacă de fiecare dată pentru a spăla mâinile înainte de a aplica cremă, problema nu poate fi rezolvată. Minimizați apariția bacteriilor și a microbilor: o dată pe săptămână, puteți schimba o parte din cremă într-un recipient mic. Dacă după aceea se spală și se repetă procedeul, atunci acesta vă va proteja produsul de frumusețe favorit de înmulțirea bacteriilor din acesta.

Luciu de buze cu aplicator


În tinerețe, mulți dintre noi nu s-au gândit când am luat luciu de buze unei prietene în fața discotecii. Această împrumut este destul de riscantă. Orice produs care atinge buzele poate deveni o sursă de infecție. Germenii care transmit herpes pot trăi în luciu de buze și se pot muta de la o persoană la alta. Aplicatorul este păstrat permanent într-un mediu umed, astfel încât acesta nu se poate auto-curăța de bacterii.

rimel


Mascara este, de asemenea, un purtător de bacterii. Microbii, care în număr mare "trăiesc" pe pleoape și genelor, pot fi transmiși cu ajutorul acestui produs de frumusețe. Infecțiile oculare pot avea o perioadă lungă de incubație. Dar ei vor trece instantaneu la tine după ce au folosit carcasa altui "infectat". Fiți în alertă!







Bureți pentru machiaj


Acești asistenți de machiaj pot fi extrem de periculoși! Microbii visează să intre pe suprafața lor moale, poroasă, în special umedă. Acestea sunt situate confortabil în interiorul acestei facilități de înfrumusețare. La prima ocazie, ei vor ferici "rulați" pe pielea unei noi victime. Pentru a reduce riscul de burete de contaminare, o dată pe săptămână, curățați-l cu șampon și apă fierbinte și apoi complet uscat. Și chiar dacă cel mai bun prieten al tău dorește să-ți testeze buretele, nu te jenă, spune un decisiv nu.

Manichiura în cinci minute: cum să-ți aduci unghiile în ordine

Întotdeauna poți purta un pahar cu tine? Uneori oamenii doresc doar să bea și cumpără o sticlă de apă într-un chioșc.

Am avut un băiat la universitate care nu dădea nimănui apă, dar dacă a făcut asta rar, el a luat-o din politețe, dar nu a băut. Și eu (noi am fost prieteni) am spus că e periculoasă, bacterii și toate astea. După povestirile mele, eu, de asemenea, cinstit după ce colegii de clasă nu beau, nu dă cum nu putea (a fost prost, ei cred că este păcat) dar când au băut și au dat înapoi nu beau deja (

Am avut un băiat la universitate care nu dădea nimănui apă, dar dacă a făcut asta rar, el a luat-o din politețe, dar nu a băut. Și eu (noi am fost prieteni) am spus că e periculoasă, bacterii și toate astea. După povestirile mele, eu, de asemenea, cinstit după ce colegii de clasă nu beau, nu dă cum nu putea (a fost prost, ei cred că este păcat) dar când au băut și au dat înapoi nu beau deja (

Da, am făcut-o la universitate. Aceasta dă băutură, iar apoi ea nu bea, deși salbatic enervat că am luat o ceașcă de cacao, de exemplu, sare imediat orice odnogrupnitsa și „da să bea!“. Nu aveți timp să vă faceți o băutură. Și, uneori, eu spun „oh, da, am o durere în gât, mă tem că ceva te infecta.“ Și răspunsul meu este „da laaadno, nu-mi pasă, nu mă tem“ - și apuca rapid un pahar. La naiba, nu au ajuns la oameni, chiar și așa, și, de fapt s-ar putea crede, „mă tem de a infecta, probabil, și eu nu sunt pe cineva pentru a infecta germenii lor.“

Am avut un băiat la universitate care nu dădea nimănui apă, dar dacă a făcut asta rar, el a luat-o din politețe, dar nu a băut. Și eu (noi am fost prieteni) am spus că e periculoasă, bacterii și toate astea. După povestirile mele, eu, de asemenea, cinstit după ce colegii de clasă nu beau, nu dă cum nu putea (a fost prost, ei cred că este păcat) dar când au băut și au dat înapoi nu beau deja (

Oh, cum înțeleg acest băiat. E același lucru.

despre ruj la punct, când aveam 12 ani, o prietena mi-a cerut chapstick (și ea placa întotdeauna alb pe buze), i-am dat și acum Mne26 și am suferit că am o astfel de gunoi pe buze (

N-am permis nimănui să-mi folosească machiajul. Acesta este un vector direct al infecției. Îmi pot împărți un șervețel, dar nu voi da un pieptene. O să dau bagheta portocalie, dar nu mă voi despărți de balsamul de buze. Prietena mea îi oferă întotdeauna lucrurile colegilor și prietenilor. Ca rezultat, ea a accesat astfel herpesul neîncetat.

Publicația de rețea «WOMAN.RU (Female.Ru)»

Detaliile de contact pentru agențiile guvernamentale (inclusiv pentru Roskomnadzor): [email protected]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: