10 Motive pentru care sunt creștin credincios, mai aproape de Dumnezeu

10 Motive pentru care sunt creștin credincios, mai aproape de Dumnezeu

Sunt credincios pentru că:

  1. Numai creștinismul ne învață să iubim. Și iubirea, după cum știm, va salva lumea.
  2. Doar oamenii proști pot pretinde că nu există nici un Creator și totul sa întâmplat de la sine

    Nebunul din inima lui a spus: "Nu este Dumnezeu" (Biblia, Psalmul 52: 2)
  3. Am găsit curajul de a trăi o viață curată. Încercați să nu fumați, să nu beți, să nu jurați la mate, să iubiți dușmanii și așa mai departe.
  4. Mă face mai puternică.
  5. Am găsit sensul vieții.
  6. Nu vreau să fiu condus de această lume.
  7. Cineva a murit odată pentru mine, ca să trăiesc. Numele lui este Isus Hristos. Este o nebunie să nu crezi în El. Acesta este un fapt istoric! Este o nebunie să crezi că El era un om simplu, nimeni nu va merge într-un astfel de sacrificiu. Este greu să spunem că acest lucru nu este adevărat, până astăzi, în numele lui Isus Hristos, oamenii sunt vindecați de diverse boli cronice, netratabile! Prin rugăciune oamenii ies din scaune cu rotile, picioare, mâini, apar ochii.
  8. Pot să cred că am propria mea părere.
  9. Știu locul meu și Dumnezeu mă numește fiul său și, prin urmare, moștenitorul lui!
  10. Dacă nu ar fi fost pentru Dumnezeu, atunci toți oamenii s-ar ucide unul pe altul! A fost un astfel de ateu care a luat milioane de vieți. Numele lui este Adolf Hitler, care este prototipul Antihristului.
<





?php include ($ _SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]. "/ vstavki / blokvtext2.php"); ?>

Da, eu sunt un credincios! Eu cred într-un Dumnezeu viu, cred în Isus Hristos, cred că El este Fiul lui Dumnezeu și m-a răscumpărat, mi-a dat o moștenire, mi-a dat numele și a fost fiul lui Dumnezeu!

Credincioșii suntem mai puternici, pentru că am depășit această lume, care ține mintea oamenilor de la Adevăr.

Împărtășește în social. crearea de rețele







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: