FC "Khimki" Khimki - "Torța" Voroneț - 0: 0

FC "Khimki": Isupov Malania, Tchernyshov (k), balbismul, Lapin, Shumskikh, Podul (Kokoyev 53) Gaschenkov (Kirsanov, 79) Tyunin, ștergător, Shirokov (Chatovich, 54).

"Torța": Kobzev, Osipenco, Bagaev, Silent, Shakhov, Burnash, Aleksandr Troshechkin, în stare proaspătă (k) (Lukyanovs 61), Soloviov (Arustamian, 81) Biriucov (Bolov 46), Kas'yan.

Cartile galbene: Kokoev, 54; Chatovich, 69; Soloviev, 77; Lapin, 77; Shumsky, 80 de ani.

Judecători: D. Nedvizhay (Stavropol), N. Seifetdinov (Kazan), A. Zainagutdinov (Ufa).

Comparativ cu meciul acasă anterior cu Khabarovsk CSKA (0: 0), mentorul echipei noastre Pavel Gusev a făcut trei ajustări la gama de pornire. În apărarea centrală a apărut Maksim Osipenko, în linia de mijloc - care a servit o suspendare pentru două cartonașe galbene Aleksandr Aleksandr Troshechkin, și în atac, împreună cu Alexander Kasianov, a fost trimis cel mai bun marcator al „torch“ Mihail Biryukov.

Persoanele din Voronej ar putea să-i întristeze pe adversar deja la deschiderea ședinței. Deci, timp de 8 minute, Victor Svezhov stânga a făcut un baldachin frumos pe Kasyan, care în timpul cal roșu-negru goalmouth a reușit în lupta împotriva lui Cyril bîlbîi da într-adevăr nu a putut rupe prin.

Și foarte curând a avut loc aproape un miracol în realizarea lui Vitaliy Shakhov. fundașul nostru central dintr-o dată încărcate de portar propria jumătate, încercând să arunce în afara „cadru“ Vyacheslav Isupova, dar el nu este ușor încă atins pentru minge și a trimis-o pe linia frontului.

Khimki, forțat într-un grad mai mare de apărare, mai întâi a "rănit" mai aproape de jumătatea jumătății. Georgi Burnash nu a încercat să întrerupă camera din flanc, Zaika a reușit să se redevine și a lovit imediat din zona de penalizare, dar nu a lovit ținta.

Momentul foarte real a fost creat în minutul 38 de "Torch", care a continuat să dețină avantajul. Oaspeții au reușit o bună combinație, la sfârșitul căruia Mikhail Bagaev a tras puternic în stânga la postul de la poartă. Ea nu a fost împiedicată de Kasyan, dar aici nu a primit o lovitură de cap, ceea ce ia permis lui Diego Malania să nu lase mingea să meargă pentru "panglica".

La începutul celei de-a doua jumătăți, Voroneț a bătut din nou de două ori din zona de pedeapsă, dar Isupov a confruntat în mod confuz cu lovitura lui Kasyan, iar Osipenko nu a lovit ținta. Apoi după tragerea "standardului", gazdele s-ar fi putut distinge: căpitanul lor, Igor Chernyshov, a închis alimentarea lui Maxim Shirokov de pe steagul de colț și mingea a trecut lângă stâlp.

Următorul moment cu adevărat periculos a apărut la sfârșitul meciului, în minutul 83. Implementați oaspeții săi și, probabil, oamenii din Khimki sunt puțin probabil să aibă timp să recupereze. Într-un atac rapid, Kasyan a ținut bine mingea și apoi a adus în poziția de șoc Ivans Lukyanovs, al cărui atac puternic din colțul portarului a fost respins Isupov - 0: 0.