Voronezh - torță - în domeniul său pierdut - Orenburg, fotbal

Singura minge de la Voronezh a ratat din fața locului de pedeapsă.

Înainte de joc Voronej după cinci runde de echipa cu șase puncte a fost în poziția a 12-a ocupat rândul 15-lea în tabel, o „torță“, a marcat cinci puncte. În ultima etapă, a cincea, „Torța“, într-o vizită a recunoscut „Siberia“ 0: 4 și „Orenburg“ în bate domeniul lui „Zenit-2“, cu scorul de 1: 0.

Pentru prima dată în acest sezon, în partea principală a "Torța" pe teren a venit fundașul Alexei Kurilov, care a vindecat prejudiciul, și atacantul Alexander Alkhazov. Pavel Gusev întors înapoi la formarea 5-4-1 în care atacatorul a fost Ahlazov Alexander, care a reușit în funcția de Artyom Serdyuk, care și-a petrecut toate cele cinci meciuri anterioare din gama de pornire. Mijlocul terenului a jucat Alexander Manukovsky și Armen Hambardzumyan dispersate gazdele de atac, care sunt sprijinite pe flancurile Evans Lukyanovs și Mahmadnaim Sharifi.

Primele de minute au trecut cu avantajul oaspeților, iar în minutul 5, Serghei Serghei Serchenkov, primind un contor de transmisie, dintr-un unghi ascuțit a lovit poarta Artem Fedorov, dar gazdele au luat portar amenințarea.

În minutul 16 Alexander Alkhazov, care a fost rănit într-o coliziune cu apărătorul oaspeților, a fost înlocuit de Artem Serdyuk.

La mijlocul primei reprize a continuat să viziteze mai mult posesia mingii, dar la momentele periculoase la porțile „Torța“ nu este atins, sincer plictisit și de portar „Orenburg“ - absolvent al Voronej fotbal Dmitri Abakumov.

În minutul 25, oaspeții au câștigat o penalizare - după o pasă de pe flancul în suprafața de pedeapsă a lovit mingea mâna proprietarilor stânga-spate Serghei Shumeyko, arbitrul a arătat la „punct“. Denis Popovici a jucat portarul "Torță" Artem Fedorov, scorul a fost 1: 0 în favoarea oaspeților.

În minutul 35, Artem Serdyuk a lovit periculos după lombagul flancului, dar mingea a mers mult peste poarta. Mai aproape de pauză, oaspeții au dat inițiativa gazdelor, dar jucătorii echipei "Torch" nu au putut elimina balonul în mijlocul terenului. Prima repriză sa încheiat cu scorul 1: 0 în favoarea oaspeților.

La începutul celei de-a doua reprize, gazdele au dat trei colțuri, după ce unul dintre aceștia Aleksey Kurilov și-a bătut periculos capul, dar Dmitriy Abakumov a luat mingea. La 52 de minute în pedeapsa „Orenburg“ ciocnire a avut loc - mingea, în conformitate cu proprietarii jucători au lovit mâna cuiva din apărători ai oaspeților, dar arbitrul de la Stavropol Dmitry Nedvizhay numit în cele din urmă de colț la poarta Urali.

În minutul 57, oaspeții ar putea decide rezultatul meciului în favoarea lor - Michal Dyurish a lovit periculos la poarta lui Artem Fedorov, dar mingea a plecat în cozi de la barul lateral.

La sfârșitul celei de a doua jumătate, jocul sa mutat de la poarta „Orenburg“, oaspeții au continuat să atace, dar a făcut acest lucru prin simpla turnare în pedeapsa „Torța“ și Voronej rareori traversat mijlocul terenului. Gazdele, care nu au creat niciun moment periculos în fața adversarului, nu au putut egaliza scorul.

În minutul 80, gazdele au salvat bara laterală după ce l-au lovit pe Michal Durysh de la 22 metri, mingea a sărit de pe teren. Acesta a fost ultimul moment periculos în meciul de la porțile Voroneț, în care "Torch" a pierdut 0: 1.