5 Secretele modului de a găti cele mai delicioase rețete chebureks de la bucătarul-șef

5 Secretele modului de a găti cele mai delicioase rețete chebureks de la bucătarul-șef

Aceasta este o plăcută specială, delicioasă din partea tătarilor din Crimeea. Dar, cumva, cineva pasties sunt obținute gustoase, suculent, de licitație și crocante, în timp ce altele - produse de patiserie vechi, uscate forma speciala cu ceapa crocante. Câți bucătari - atât de multe rețete. Așa că am decis să împărtășesc cu voi reteta mea, am peeped vecinul meu tatara - bucătar ereditară. Când l-am văzut pentru prima dată ca un vecin se pregătește pasties, atunci am avut o mulțime de întrebări:






1) De ce ar trebui să se umple brodiul?
2) Ce pentru zahăr în test?
3) De ce ar trebui ca aluatul să fie ținut în frigider înainte de rulare?
4) De ce nu pot fi tocate greu?
5) De ce ar trebui să fie aruncat un arc cu un bolț?
Desigur, am primit răspunsuri la ele. Voi împărtăși toate aceste secrete cu tine. Deci, la început, pregătim aluatul, deoarece trebuie să se așeze în frigider după dozare, pentru a deveni elastic și pliabil la rulare.

ingrediente:
- Pentru test:
Făină -500 gr.
Apa este de 150-180 g,
Sare -2 gr,
Nisip de zahăr - 2gr,
- Pentru umplutură:
500 g de ceapă din carne 1
buchet de mărar 200-250 g
sare de broască de carne,
piper negru,
zira la gust

Mod de preparare:
1. cerne făină printr-o sită fină pe masă pentru a forma teanc, se adaugă zahăr făină și sare (aluat era crocant) făcând făina adâncitură și se toarnă apă în el. Frământați un aluat destul de abrupt. Înveliți-o în folie și se pune în frigider pentru comandă 30-40 de minute .Acest pentru a face flexibil și mai bine și este mai subțire laminate. Prezentul aluatul în două părți și face hamurilor plate 3 cm diametru. Cut cercuri 2cm lor grosime (la 40g.).
2. Apoi strângeți cercul rezultat cu palma, formați un tort și turnați-l cu făină, astfel încât să nu se lipinească împreună. Împingeți-le într-o pungă de plastic și puneți-le în frigider. Acest timp pentru a pregăti forța de forță.






Treceți carnea printr-o mașină de tocat carne. Ceapa se taie în cuburi mici și se spală cu un bolț până când criza dispare. Combinați carnea cu ceapă, adăugați verdeață, sare, piper, zir și amestecați totul. Aici veți avea nevoie de o sensibilitate deosebită, pentru că cu o stoarcere puternică de carne, emite o proteină care face carnea tocată lipită împreună. Când se amestecă carnea tocată se toarnă treptat în porții mici, deoarece este complet absorbită. Acest lucru va da sucuri de umplutură și sensibilitate.
3. Suma depinde de myasa.Posle bulion densitate apoi se pune umplutura în frigider timp de 30 minute până la ei „deschis“ și aluatul semifinit și trage rola fiecare romburi aproape „zero“. Pe de o parte a tortilla pune o lingura de carne tocată, se distribuie uniform, acoperă a doua jumătate și sculpta prăjituri cheburek peste margine, tăierea rezachkom în zigzag speciale. Fry cheburek 220-240gradusov este necesar, la o temperatură într-o cantitate mare de ulei vegetal timp de 2-3 minute. Și este mai bine să facă acest lucru într-un wok - convenabil și practic (nu trebuie să se întoarcă la o prăjire uniformă). Și dacă nu există ceară, atunci este posibil într-o tigaie. Te asigur, nu va fi mai puțin gustos.

Bon apetit! Vedeți mai jos mai multe rețete, foarte gustoase și foarte ușor de pregătit: ACEȘTI NU SUNTEȚI GATA

Citate, declarații, versuri în imagini

5 Secretele modului de a găti cele mai delicioase rețete chebureks de la bucătarul-șef
5 Secretele modului de a găti cele mai delicioase rețete chebureks de la bucătarul-șef
5 Secretele modului de a găti cele mai delicioase rețete chebureks de la bucătarul-șef
5 Secretele modului de a găti cele mai delicioase rețete chebureks de la bucătarul-șef
5 Secretele modului de a găti cele mai delicioase rețete chebureks de la bucătarul-șef







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: