10 consilii care doresc să se îmbogățească de la cel mai bogat investitor american, baffett, pentru afaceri

1. Reinvestați venitul

Când câștigi primii bani mari, ești tentat să-l cheltuiți. Nu face asta. Este mai bine să le investești într-o afacere care ți se pare profitabilă. Mi-am dat seama de asta devreme, încă în liceu.






Prietenul meu si am cumparat o masina de pinball second-hand si am instalat-o intr-un coafor. Nu am cheltuit banii, cum ar face adolescenții obișnuiți în locul nostru, dar au început să cumpere alte mașini. Până la vârsta de 26 de ani, am avut deja 174 000, care pentru banii moderni este 1,4 milioane

2. Fiți gata să diferiți

3. Nu "sugeți degetul mare"

4. Înțelegeți totul de pe țărm

Toate problemele discutabile, în special cele monetare, trebuie soluționate înainte de începerea procesului. Am această lecție amară înainte de afaceri cu mașini de slot. Bunicul ma angajat pe mine și pe prietenul meu să-mi curăț magazinul. Am transportat cutii grele timp de 5 ore, iar când au terminat, bunicul ne-a dat 90 de cenți pentru două. Am fost șocat de această nedreptate

5. Nu există trivia în afaceri

Am admirat prietenul lui, care a gândit vopsea doar peretele de birou, care a apărut pe drum, și, astfel, a salva pe de cerneală. Aflați pentru a salva pe lucruri mici, va crește foarte mult venitul







6. Trăiți în mijlocul vostru

Nu intra în datorii. Viața în credit încă nimeni nu a făcut un milionar. Am avut niciodată în viața lui nu a luat banii, și întotdeauna încearcă să facă mai întâi, și apoi face ceea ce avem. Sfatul meu către debitor - afacere cu creditorii să plătească, cât de mult poți. Iar atunci când închideți datoriile, este de lucru pentru a colecta cel puțin o cantitate mică, care pot fi folosite

7. Fii persistent

Persistența și perseverența cu mai puțin capital pot obține mai mult decât un rival mai bun. În 1983, am cumpărat compania numai pentru că mi-a plăcut modul în care fondatorul, un imigrant din Rusia, făcea afaceri. Din stăpâna unui magazin mic, ea sa transformat într-o adevărată legendă a industriei, deschizând o rețea de magazine de mobilier în America

8. Lăsați jocul la timp

Ca adolescent, m-am dus la fugă, l-am pus o dată și am pierdut. Pentru a compensa pierderea, am stabilit din nou și din nou pierdut. A fost câștigul unei săptămâni. Dar am găsit puterea de a pleca și nu am repetat niciodată această eroare

9. Evaluați riscurile

10. Aflați care este punctul de succes

În ciuda stării sale, nu am măsură de succes în dolari. Înainte de a atinge varsta avansata, am realizat - succesul în viață nu se măsoară în bani, iar numărul de persoane care te iubesc si care te iubesc.

10 consilii care doresc să se îmbogățească de la cel mai bogat investitor american, baffett, pentru afaceri







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: