8 moduri de a face o imagine unică

8 modalități de a face o imagine unică

Te invit pe blogul meu webmastersha.ru. Astăzi am vrut să ating o astfel de temă ca imagini pentru un blog sau un site web. După cum am spus, imaginile, precum și textul, ar trebui să fie unice. Dar unde să le aducem? La urma urmei, descărcând imaginea corectă de pe Internet, nu vom adăuga unicitate blogului nostru. Desigur, puțini dintre noi suntem artiști profesioniști sau creatori de poze originale, dar putem face ceva. Să discutăm astăzi cum să facem o singură imagine, de la metode complexe la cele mai simple. Uneori este suficient un mod și uneori trebuie să folosești aproape totul.

8 moduri de a face o imagine unică







Crearea unei imagini noi

Cred că este una dintre cele mai dificile modalități de a crea o imagine unică, dar știu sigur că este cel mai eficient mod. După cum ați înțeles deja, este de a trage manual o imagine a subiectului. Apoi, cu ajutorul unui scaner sau al camerei, transferați-l pe un computer și utilizați un program, cum ar fi un Photoshop, pentru ao colora. Acesta va fi complet original, 100% imagine unică. Din nefericire, pentru a atrage ceva meritoriu trebuie să ai un talent, iar cunoștințele despre Photoshop ar trebui să fie decente.

Această metodă este mai ușoară decât cea anterioară, dar nu pentru fiecare articol care se potrivește. Acest mod ar trebui să fie o prioritate pentru blogul despre fotografie, gătit, flori etc. Esența este simplă - fotografiile din blogul dvs. sunt fotografiile pe care le-ați făcut. Dar pentru subiectul meu este dificil să fac o fotografie potrivită.

Aceasta este și o cale foarte dificilă. Consta in conectarea mai multor imagini. Pentru a face acest lucru, trebuie să vă dați seama bine cu Photoshop. Cred că în viitor voi scrie despre un articol separat. Voi spune doar că pentru începători, cum ar fi mine, puteți folosi imagini pe fundal alb. Pur și simplu trageți-le pe o foaie albă și locul unde este necesar.







Editați o imagine existentă

Pentru a adăuga poze, puteți schimba dimensiunea. Dar această metodă probabil că nu va funcționa dacă o utilizați numai. Dacă nu știți cum să modificați dimensiunea imaginii, o puteți face în Photoshop. Încărcați imaginea dorită, accesați fila IMAGINE, apoi IMAGINEA IMAGINILOR. Acolo veți schimba dimensiunea dorită.

Această metodă funcționează bine cu cea precedentă. Este necesar să creați o imagine în oglindă a imaginii sau să o răsturnați de jos în sus sau să rotiți cu un anumit număr de grade. Toate acestea din nou se pot face în Photoshop. ROTAȚIE IMAGINE / IMAGINE.

Complet excelent cele două metode anterioare. De obicei îmi creez fotografiile în acest fel. Poți face o colorare a imaginii, are doar un contur sau poți schimba culorile într-o culoare deja finalizată. Dar în unele poze, acest lucru este foarte dificil. Când ați ales fotografiile și le-ați încărcat în Photoshop, utilizați instrumentele magice și peria. Acesta este cel mai simplu mod. Cu o baghetă magică, selectați zona pe care doriți să o vopsiți și periați cu culoarea selectată, vopsiți sau schimbați culoarea din imagine. Desigur, puteți adăuga umbre etc., dar acest lucru necesită mult mai mult timp și pricepere.

Pentru imaginea deja procesată, adăugați un cadru. De exemplu, în programul Paint. Încărcați fotografia acolo, selectați instrumentul FIGURA (de exemplu, un dreptunghi), apoi FILL \ LOW COLOR și întindeți dungile de-a lungul marginilor imaginii. Dimensiunea cadrelor poate fi diferită. Cadrele mari negre adaugă unicitatea unică, dar reduc cifra însăși.

8. Adăugați text în imagine.

Această metodă funcționează numai dacă textul închide cea mai mare parte a imaginii. Și în Photoshop și în vopsea există un instrument TEXT. Scrieți ceea ce doriți și schimbați dimensiunea. Photoshop are mai multe caracteristici. Există mai multe efecte. Încă acolo puteți crea text 3D. Pentru a face acest lucru, trebuie să aplicați instrumentul text pentru imaginea selectată, dar selectați-o cu un strat separat. Când se evidențiază stratul de text, apăsați tab-ul 3D / NOU 3D - EXTRUDARE DIN STRATUL DEDICAT. Mai mult decât atât, rotim textul așa cum este plăcut și adăugăm orice efecte, cum ar fi o umbră și o ușurare.

Sper că deja știți cum să verificați unicitatea imaginii, dacă nu, voi repeta. Vino în hărțile Yandex. Faceți clic pe camera foto cu ajutorul luptei din partea de sus a ecranului și încărcați fotografia. Ar trebui să existe o inscripție TREBUIE NICIODATĂ FOTOGRAFII sau ceva de genul asta. În caz contrar, trebuie să inventăm altceva.

Da, crearea unei imagini originale nu este o chestiune simplă. Acestea sunt principalele căi pe care le cunosc. Scrie dacă știi altceva.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: