10 moduri de a vă transpune ideile în realitate - încrederea în sine pentru un scop de orice nivel

10 moduri de a vă transpune ideile în realitate - încrederea în sine pentru un scop de orice nivel
Persoanele cu idei sunt milioane.
Oamenii care fac ceva, care știu să traducă aceste idei în realitate, sunt mai multe ordine de mărime mai mici.

Încearcă să fii unul dintre ei - să faci și să faci, și nu doar să visezi și să vorbești.







Nu puneți accent pe ideea însăși, nu pe ideea "cum" - ci pe acțiune. Luați-vă regulile, "dacă nu știu cum - o voi face în continuare".

Dacă știam de la început toate proiectele mele "cum" și numai după aceea m-am mutat înainte - atunci mi-aș fi dat seama de 5-10 ori mai puține proiecte.

Dacă la începutul tuturor proiectelor aș fi știut despre toate dificultățile pe care trebuie să le depășesc - aș fi implementat 5-10 proiecte mai puțin.







Ai o idee minunată, dar nu ai idee de unde să începi?

Dacă ați răspuns da, atunci nu sunteți singuri. Lucrez cu mulți antreprenori care au nevoie de ajutor pentru a-și traduce ideile în afaceri viabile.

Iată lista mea de 10 modalități de traducere a ideilor tale în realitate:

1. Excludeți cuvintele "Nu pot" din dicționarul meu.

2. Concentrați-vă pe oportunități, în loc de restricții.

3. Rețineți că există o soluție pentru orice problemă (unele dintre ele sunt mai greu de găsit decât altele).

4. Scrieți-l și setați termenul limită.

5. Permiteți-vă să obțineți ajutor (nu va fi nici o medalie de aur dacă faceți totul singur).

6. Fiți deschisi la feedback și sugestii din exterior.

7. Învățați cum să vă bucurați de proces (poate dura ceva timp pentru a ajunge acolo, astfel încât să vă puteți bucura și de ea!)

8. Încurajați-vă și mândriți chiar și pentru cele mai mici pași de progres.

9. Petreceți timp cu oameni care își întruchipează deja ideile în realitate.

10. START, chiar dacă nu știți cum să ajungeți la final.

Acestea sunt câteva idei care m-au ajutat și acum vreau să citesc ce vă ajută!







Trimiteți-le prietenilor: