9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop

Un minut de auto-educație pe RAP.RU: ce să faci pentru a nu da greș. Și dacă tu deja te-ai înșelat.

Băieții de la The Fader au săpat în ultimii 5 ani fișierele de emisiuni speciale "producători" și au pescuit din munți aceste 9 reguli generale pe care un muzician de succes ar trebui să le urmeze. Consiliile sunt împărtășite de Metro Boomin, DJ Dahi, Frank Dukes, DJ Mustard și alți producători renumiți.







Cu toate acestea, lectura poate fi la fel de folositoare ca bitmeykeram, și MC, tk. atinge întrebări nu atât de multă tehnică ca filosofia.

9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop

S-a dovedit că mulți producători și băieți în copilărie au petrecut mai mult de o duminică pe o bancă de biserică. Cunoscut pentru munca sa cu Gucci Mane german Zaytoven ca un copil sa mutat la Atlanta, și astfel sufletul a devenit atașat la comunitatea baptistă locală, care este încă joacă orga bisericii într-una din bisericile orașului. DJ Dahi a crescut într-o școală privată scumpă, cu un accent în creștinism și rap acolo, să-l puneți blând, nu a avut loc la mare cinste. Londra, pe da Track învățat să cânte la pian, chiar înainte de a întâlnit cu elementele de bază de producție (și, în conformitate cu el, acesta a fost al naibii de greu - mâinile nu au ajuns la marginile tastaturii largi). Actualul co-inculpatul Anderson Paak Knxwledge, în general, blocat în biserică pe 5 zile pe săptămână, timp de aproape 18 de ani. Mai intai a cantat intr-un cor al bisericii, apoi a trecut la muzica.

9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop

9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop

Când întreprinderile sociale au loc în condiții de liberă treabă, toată lumea beneficiază de acest lucru. De exemplu, Iamsu! au învățat cum să se proiecteze un pic în timpul practicii pentru Radio Tineret, WondaGurl absorbit elementele de bază de producție pentru programul liber Proiectul Remix de la Universitatea din Toronto, si Sefa Ponce, a condus copilărești Gambino pentru un premiu Grammy, în schimbul ajutorului în jurul producției studiate casa de la un tip de numele Simeon în centrul Chicago Media la nivelul nivelului tinerilor.

9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop







Dacă credeți că teoria sociologului Malcolm Gladwell, în scopul de a atinge perfecțiunea în orice caz, nu aveți neapărat nevoie de picioare Messi sau ADN-ul lui Superman, dar practica constantă. Sunt aproximativ 10 mii de ore de practică. Potrivit unui studiu Gladwell, genii sunt acei oameni care sunt cel mai rapid problema nahoshli de viață și a început să lucreze pe ea aproape din copilărie (dacă nu mă crezi google din copilarie Mozart sau Agassi). Desigur, există excepții de la reguli, dar exemplele de mai jos confirmă mai degrabă decât să respingă această regulă. Deci, producator de personal TDE Sounwave (pe raftul lui reprezintă un premiu Grammy pentru producția «GKMC» Kendrick) a fost de 10, când a înțeles pe deplin cu o mașină de tambur. La vârsta de 12 ani, El-P sa implicat în a face casete de pauză în boombox-ul său. Metro Boomin leptop a primit un cadou de la părinții săi la ziua de naștere al 13-lea, și Boi-1DA învățat să joace pe tastatură în 8 ani (el a fost un teribil Casio, care ura părinții), și de 13 pentru a învăța elementele de bază ale producției de muzică.

9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop

„Un producător de bun ca un ameliorator de fotbal trebuie să fie în măsură, în timp pentru a vedea de diamant într-o grămadă de nisip cu argilă, și apoi trageți-l afară, în lumina Bogis și restricție.“ - spune Sonny Digital, care a putut să vadă ILoveMakonnen talentul în grămezi de alte demo-uri (trei cu Drake, au înregistrat un singur «marți», care ia adus o nominalizare pentru un premiu Grammy). De două ori nominalizat la un premiu Grammy Andrew «Pop» Uenzel consideră că o parte importantă a lucrării se face înainte de ai ceva să scrie: „Uneori mă trezesc, fredona o melodie. Apoi îmi amintesc că un astfel de cântec nu există și înțeleg că se poate întâmpla ceva rău ".

9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop

9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop

"Întotdeauna ne gândim la sunetul viitorului, așa că nu ne putem repeta", a spus Farrell despre producția sa de N.E.R.D. El-P este și mai radical - în interviul său a spus că de fiecare dată încearcă să-și uite vechile abilități, cunoștințe și realizări. Fiecare sesiune nouă este o bucată de hârtie goală. Acest lucru vă permite să sprijiniți efectul de noutate, așteptați pentru noi sesiuni ca un joc, nu un loc de muncă. Mike WiLL Made-Se vede ca o provocare: "Cât de departe pot merge? Cât mă pot schimba? Care va fi ultima comună? Pentru Roc Marciano, fiecare eșantion nu este doar o cărămidă în secvență, ci o oportunitate de a învăța ceva nou. În cazul lui Zaytoven, el la ajutat să înceapă să privească munca contemporanilor săi, chiar dacă nu îi plăcea întotdeauna ceea ce fac. "Uneori nu înțeleg de ce tinerii se bucură de acest tip de muzică, pentru că sună groaznic", spune el despre Soulja Boy și despre el. "Dar știu că există ceva în munca lor și nu contează dacă îmi place sau nu."

9 Reguli pentru o carieră de succes de la producătorii hip-hop

Orice vise ambițioase de producători pentru a muta lumea într-un mâine strălucitoare, dar munca de angajare te face să fii murdar în mlaștina de azi. "Mă pot numi un tip versatil", explică Metro Boomin, "dar majoritatea lucrurilor pe care le-am lansat sunt rahaturile la modă pe care le doresc acești niggazi". Cu Metro Boomin este de acord cu Raye Rich de la FKi - el crede că oamenii ar putea fi mai deschisi pentru noul. De aceea, treaba lui nu este numai de a scrie biți, ci și de a împăca cu pricepere creierele clienților săi, convingându-i că trebuie să guste personal acest "nou și de neînțeles". La urma urmei, ziua de mâine va deveni "plictisitoare și lumească".







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: