4 Sistemul de răcire nu mă deranjează sau nu înlocuiește termostatul

Ea nu a avut încă antigel deoarece ar trebui să se stabilească în jos, după curățarea radiatoarelor, chiar și atunci când supapa sa schimbat aragaz observat că aparatul este încălzit pentru o lungă perioadă de timp. Apoi seara a venit să mă vadă pentru diagnosticul de rutină, prietenul meu Andrei și prietena lui urmărit E46 Touring său, a relevat unele lucruri care trebuie să fie false, și a mers să se încălzească rezervorul, pentru că ziua în care am uitat să stingă luminile și a crezut că accum sat))






S-au așezat, au început, au șezut, au vorbit, și apoi au acordat atenție faptului că mașina este într-adevăr foarte caldă pentru o lungă perioadă de timp.
În dimineața următoare, după o mică rulare, a ajuns la concluzia finală că nu a fost încălzit, iar săgeata temperaturii a devenit o declarație și mai explicită. A luat diagnosticul, termostatul nu există erori, atunci bronza este OK, apoi m-am uitat la citirile de temperatura de la senzor, și a aflat că prima mea ghici după ce a trecut de ieșire de jos a atins sa dovedit a fi corectă, și este un pic mai cald, după aproximativ 10 km pe progkam luând în considerare faptul că nu sa așezat pe frig, gaz timp de 10 minute, la 3 mii de rotații și câți mai rătăceau pe inactiv, adică termostatul a blocat într-o poziție ușor deschisă.







Ceea ce a fost confirmat mai târziu atunci când a fost eliminat, și anume o înclinare și o pană într-o poziție ușor deschisă.

Mașină în serviciu


Termostatul pe m54b30 la x5 este ușor de schimbat, întreaga dificultate constă în înlăturarea cuplajului vâscos. Tk Nu am avut cheia corespunzătoare de pe 32 și atât Tisa specială striperul-blocare și de a rezolva problema nevoie de astăzi, apoi a mers la un serviciu de club „Vlad-Tushino“, care ușor de făcut față cu această sarcină.

Pentru mine însumi, în viitor, voi face în mod sigur tragatorul corespunzător, așa că i-am răspândit desenul. Sper că cineva va veni la îndemână.

Desenarea instrumentului special pentru fixarea m54 vâscos

Puteți, desigur, „într-un național“ este lung pe tasta lovitură puternică 32 și un hlesky cu un ciocan în sensul acelor de ceasornic, pentru că în firul de cuplare vâscoase înapoi, dar oh bine ... hai să-l lase la conștiința celor care l-au inventat, toate același instrument special de inginerii BMW AG nu este doar inventat, ci pentru confort și securitate pentru restul nodurilor și unităților. Totuși, nu poate fi îndepărtat la fel de ușor cum pare.

Termostatul a cumpărat compania BEHR TM1397, în casetă era originalul cu un număr tăiat)

Și apoi totul este simplu, câteva șuruburi și detașați cele 2 sfârcuri, și asta e tot, aici este termostatul înlăturat.

Prețul emiterii: 3 800 ₽







Trimiteți-le prietenilor: