10 cei mai influenți stilisti


10 cei mai influenți stilisti

10 cei mai influenți stilisti

LOVE Magazine F / W'09, fotografi - Mert Alas Marcus Piggot, modele - Pixie Geldof, Dree Hemingway, Ranya Mordanova, Mimmi Soderstrom


10 cei mai influenți stilisti

Instruit modele pus în recrutarea prezintă astăzi Roitfeld acționează în revista acest fel: nici stilizuemaya poza ei nu este completă fără o picioare distanțate între ele, piept goale sau lenjerie ieșită. „În moda sunt profesioniști și mai bine pe mine eu nu sunt un expert în proiectarea haine, nu știam nimic despre istoria de design pentru a fi sincer, ce zici de haine, cred că în ultimul rând - .. Primul lucru pe care mă interesează este că în mintea filmare eroina . pentru a excita dorința, cel puțin un al doilea sejur aceeași heroină - mai important decât faptul că pentru mine nu există nimic de aceea îmi place mici surprize -. neglijent suflecat mâneca și descheiat butonul de sus“. cochetărie nestăpânit ca Roitfeld în franceză Vogue echilibrează directorul de moda Emmanuelle Alt, care, în plus față de locul de muncă pe editorialami, mai mult și sfătuiește Balmain. Imagini subumie ale acestui brand - metafora stilului lui Alto. Seturile ei de fotografiere arata intotdeauna greoaie, dar, de fapt, format dintr-un număr mic de unități - dar întotdeauna ușor de reținut, cu decor abundent și imprimare intruziv; la prețul scump al lui Alth se mărește și mai scump și, după cum se spune, poziții foarte comerciale - haine și accesorii, care, evident, vor cumpăra în fiecare secundă - sunt stratificate unul pe altul. „Sarcina mea -. Învață să combine în mod corespunzător lucrurile unul de altul vreau să avertizeze pe alții de posibilele erori.“







10 cei mai influenți stilisti

Filmarea lui Alto este într-adevăr ca și instrucțiunile din imagini - pentru a merge undeva în oricare dintre imaginile pe care le-a inventat, nu este nevoie de curaj special. "Karin și cu mine ne îndeplinesc perfect, fiecare dintre noi are ceva ce altcineva îi lipsește, iar dacă mă îngrijorez de îmbrăcăminte, Karin îi pasă de a fi dezbrăcat".


10 cei mai influenți stilisti

După ce sa alăturat Wintour la sfârșitul anilor '80, Coddington nu sa ținut la recepții primite în British Vogue, unde a lucrat mai înainte. A început să se joace după reguli, la care nu sa gândit nici o revistă. De exemplu, am decis să îngrijesc copii și animale pentru a trage; Apropo, Coddington și-a dedicat propria dependență pisicilor mai mult de un sondaj și un întreg album de ilustrații. Incepand de a lucra cu Anne Leibovitz, ea a inceput sa isi invite „Celebi“ - și acestea editorialy epic permis american Vogue șurub în nas și să fie o tăietură mai sus de restul revistei. Coddington ales de multe ori model similar, stylizing aproape identic cu propriul lor stil de rochie - si apoi pe favoritele ei Lily Cole și Karen Elson atenția altor jucători din industrie. "Îmi place pielea palidă". Sunt respins de frumusețea clasică. "De fapt, nici eu nu-mi plac fețele sexuale". O altă regulă Coddington - nu pierdeți timp pentru prostii. „Desigur, alegerea de îmbrăcăminte pentru filmare - o parte indispensabilă a stilist, dar există, este necesar ceva mult mai important să se stabilească pe ceea ce este în interior, și să facă ochii modelului aprins și cu ajutorul unui strat - .. este de importanță secundară.“ Prin urmare, este necesar să se gândească, fiecare lucru cu fotografi ei laudă Coddington: Mario Testino sărbătorește „o înțelegere absolută a integrității imaginii“, iar Craig MakDin spune că „nu-i pasă care a fost făcut înainte - moda vede doar prin prisma astăzi “. Aceleași Coddington aceste cuvinte frumoase nu sunt prea preocupați - „Am fost în măsură să îndeplinească numai de fotografiere fără cusur am încerca întotdeauna în orice mod de a face este, dar, din păcate, nu a fost niciodată n-am putut ...“








Începând cu anii '80, Lucinda Chambers a fost liderul modei în britanicul Vogue, controlând atât editorialul, cât și planurile; ei lucrează cel mai bine și întotdeauna devin strălucitori și strălucitori - Chambers simte puterea accesoriilor și pe o singură pagină împinge bijuteriile strălucitoare, originale, cu elemente de evidențiere. "Doresc să decorez - atât pomul de Crăciun, cât și modelele".

10 cei mai influenți stilisti

Vogue UK Septembrie 2008, fotograf - Mario Testino, model - Anna Selezneva


Karl Templer stiliza pentru Vogue franceză și italiană, W Magazine, interviu (în cazul în care mult timp a fost director de creație) și Arena Homme +, și filmării sale diferite crăpate dramatice și masculinizare - imagini, chiar dacă este de îmbrăcăminte pentru femei, citește, evident, agresivitate și dacă dorința de a luptă.

10 cei mai influenți stilisti

„Chiar și cele mai mici detalii ale imaginii trebuie să fie de așa natură încât le era posibil să se recunoască caracterul, ascunse în interiorul tijei. Sunt interesat de o imagine realistă a ceea ce văd în jurul meu.“ Prin urmare, Templer nu este îndrăgit de redundanță. Dimpotrivă, el crede că mai puțin este mai bine, dar mai bine - și alege întotdeauna lucruri autosuficiente, și nu neapărat evidențiază. Ele sunt ceva ce doar mână - context de important Templer formarea socioculturală, care este o piesă specială de îmbrăcăminte sau încălțăminte. „Am face mereu eforturi pentru autenticitate, pentru a se asigura că exagerăm lucru de la un scale simbol am o mulțime pe care le cunosc despre cultura pop și bine versat în istorie vizuală, și, în plus, am crescut pe stradă. - Și nu pot fi supraestimate, ceea ce înseamnă că unul sau altul detaliu ".


10 cei mai influenți stilisti

Pe site-ul vine cu o cutie de sub pantof, umplut cu zeci de imagini „din exemplul lor mi se pare mai ușor pentru a explica make-up artist, stilist și fotograf este ceea ce duce voi realiza Cum ceilalți, nu știu și nu vreau să știu. “. Nikkerson întotdeauna încercarea de a face fotografiere cele mai problematice și actualitate - „Încerc întotdeauna să iau ceva din lumea din afară, și apoi încercați să-l identifice prin haine și cele mai frumoase din munca mea. - Când ceea ce nu a putut imagina, dintr-o dată apare în fotografiile finale. "


Venetia Scott a început să lucreze în British Vogue, dar apoi în peremetnulas italiene simultan pentru stylizing i-D, o alta revista și W Magazine. Îi plăcea mereu povestea drumului, leneș leneș - așa că Scott a început să interfereze cu brandurile bugetare cu modele de podium-cheie cu mult înainte ca această practică să fie legitimată de alte reviste. „Îmi place când chiar și fără o sumă mare de bani posibil pentru a realiza și o copie mi-a inventat. Nici unul dintre filmare, nu am construit drumul în jurul pungii.“

10 cei mai influenți stilisti


10 cei mai influenți stilisti

"Nu mă tem de nimic, vreau doar să-i dau tuturor bucuria!" Spune Formichetti; și adevărul - kituri care le colectează pentru fotografiere, amintesc amestec hawaiană febril să nu mai vorbim costumele Lady Gaga, care printr-o dincolo de bine și de rău. Formichetti este incredibil de mulțumită de colaborarea cu Gaga: "Ea este o regină de modă! Poate face orice!" (chiar și un hoop metalic de 20 de kilograme Nasir Mazhar, în care a fost împușcată în videoclipul Bad Romance, trebuie să te gândești). Și, deși el a sfătuit multe Gaga Selebi (de exemplu, Scarlett Johansson si Kirsten Dunst), este activitatea comună a făcut aproape un nume de uz casnic ambele personaje. Cu Gaga Formichetti nu se restricționează nimic - aceste trei costumele de circ expresive, fiecare mai frumos, să-l facă cu adevărat fericit: „America a înnebunit aceste zâmbete false peste tot, dar noi încă - am delaom tot așa cum doriți eu !!! Ador pe Lady Gaga! "

10 cei mai influenți stilisti
10 cei mai influenți stilisti
10 cei mai influenți stilisti
10 cei mai influenți stilisti


10 cei mai influenți stilisti

„Este de respirație care face, pentru a trage cu ea - substitut pentru toți, absolut toți“, spune un prieten apropiat al lui Yapanise Helmut Lang, adăugând: „Nici unul dintre stilistii sunt scrisul de mână ca de recunoscut.“ Dacă credeți că Lang, atunci acest scris de mână - zdrențuit, nervos, cu blocaje aici și acolo. Yapanis legat de o culoare plictisitoare, siluete strânse și potropannosti deliberate - lucruri Comme Des Garcons, Rick Owens, Givenchy, Ann Demeulemeester, care alege să lucreze mai des, în cazul în care câteva zile a fost de vânt în rafale. Mai multe despre ea în mod clar nimic nu este cunoscut - Yapanis deliberat secretive. "Lasati-ma in pace". "Lasa-ma sa ma las deoparte de la utilajul imens de bani care ii sparge pe toti indiferenta".

Arena Homme + S / S'09, fotograf - Nick Knight, model - Rick Owens







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: