50 Citat de jucători și antrenori de fotbal

1. În 1969, am început cu alcool și femei. A fost cel mai rău 20 de minute din viața mea # xBB; George Best.

2. Am spus că cele de mai sus # xAB; Milano # xBB; Doar cerul? Totul este corect. dar # xAB; Inter # xBB; deasupra cerului # xBB; Antonio Cassano.







3. Fotbalul italian este un joc de frică. Două atacuri, 10 sunt apărate, iar jucătorii tineri stau în stoc # xBB; Arrigo Sacchi.

4. # xAB; Fotbalul este cel mai important lucru din toate lucrurile neimportante # xBB; Arrigo Sacchi.

5. # xAB; Dacă nu știți ce să faceți cu mingea din zona de pedeapsă, pur și simplu înscrieți un gol. Și după meci, vom da seama ce altceva ar putea face # xBB; Bob Paisley.

6. Tatăl viitorului meu soț a întrebat ce fac. Am spus că sunt jucător de fotbal. El a intins și a întrebat dacă am o profesie. Am răspuns că este o profesie. Dar, văzând expresia pe față, am adăugat că pot să pun cărămizi. A animat imediat # xBB; Bob Paisley.

7. # xAB; serviciul meu la # xAB; Liverpool # xBB; nu a fost întotdeauna de succes. Odată ce am devenit al doilea # xBB; Bob Paisley.

8. # xAB; Problema judecătorilor este că ei cunosc regulile jocului, dar nu înțeleg jocul propriu-zis. Bill Shankly.

9. În prima jumătate a campaniei erau academicieni cu bastoane sub formă de CSKA. Și în a doua jumătate am văzut jucători profesioniști de fotbal # xBB; Valery Gazzaev.

10. # xAB; Jocul este uitat, rezultatul rămâne # xBB; Valery Lobanovsky.

11. # xAB; Lucrează ca antrenor? Nu vreau să pierd în mine un jucător de fotbal, iar acest lucru trebuie făcut pentru a deveni un antrenor de succes # xBB; Dennis Bergkamp.

12. # xAB; Cel mai bun loc pentru a proteja poarta este în zona de penalizare a altcuiva # xBB; Jock Stein.

13. # xAB; Chiar dacă era o mână, era mâna zeului; Diego Maradona.

14. #xAB; Când voi muri, nimeni nu va aminti oamenii cu care am întâlnit, cu care a luptat și cât de multe mașini rupt, pentru că nu contează. Tine-ma minte juca # xbb;. George Best.

15. # xAB; Dacă doriți să vă petreceți bine # xAB; Wembley # xBB; nu numiți germanii # xBB; Alan Shearer.

16. # xAB; Când școala a recrutat echipe, am fost întotdeauna aleasă cea mai recentă. Am fost un pic # xBB; David Beckham.

17. Pietrele aruncate la mine ar fi suficiente pentru monumentul # xBB; Jose Mourinho.

18. Victoria nu se deranjează. Câștigă 10 jocuri la rând și vei dori chiar să câștigi al 11-lea # xBB; Zinedine Zidane.

19. Viața este plină de regretă, dar nu merită timpul petrecut asupra lor. Zinedine Zidane.

20. # xAB; De ce să cumpărați # xAB; Ferrari # xBB; dacă o conduci cum ar fi # xAB; Fiat # xBB ;? # xBB; Zlatan Ibrahimovic.

21. Dacă mingea este a ta, trebuie să faci câmpul cât mai mare posibil. Dacă mingea este rivalii tăi, trebuie să faci câmpul cât mai mic posibil # xBB; Johan Cruyff.







22. # xAB; Fiecare defect poate fi un avantaj al # xBB; Johan Cruyff.

23. # italianii nu depășesc niciodată pe nimeni, dar sunt întotdeauna foarte ușor de pierdut. Johan Cruyff.

24. # xAB Sunt fostul jucător de fotbal, fost antrenor, fost director și fost președinte de onoare. Această listă din nou spune că totul se termină # xBB; Johan Cruyff.

25. # secretul este de a fuma o țigară pentru a vă calma nervii și apoi să luați o gură mare de ceva mai puternic pentru a-ți tonifica mușchii # xBB; Lev Yashin.

26. Sunt sigur că pot învăța să vorbesc destul de bine limba engleză în câteva săptămâni, astfel încât orice german să mă poată înțelege # xBB; Lothar Matthaus.

27. # xAB; Rularea este pentru animale. Avem nevoie de creier și de o minge pentru a juca fotbal # xBB; Louis van Gal.

28. Am luat echipa națională, dar sper să plec din echipă # xBB; Luis Aragones.

29. # xAB; Dacă aveți cei mai buni jucători, acest lucru nu înseamnă că aveți cea mai bună echipă # xBB; Marcello Lippi.

30. Nu-mi plac complimentele. Prefer să aud critici și să o resping # xBB; Paul Scholes.

31. Am pierdut trei campionate mondiale cu privire la sancțiuni. Te superi daca spun ca asta incepe sa-mi treaca nervii? # XBB; Roberto Baggio.

32. Funcția mea este agresivitatea. Mă duc la război. Ceea ce fac este dificil de a chema participarea la meciul de fotbal # xBB; Roy Keane.

33. Oamenii spun că trebuie să mergi cu fluxul, dar știi cine e în derivă cu fluxul? Pește mort # xBB; Roy Keane.

34. Dacă am fi avut o luptă cu Patrick Vieira, el m-ar fi omorât. Roy Keane.

35. Dacă noaptea nu mă duc la club, în ​​după-amiaza nu voi înscrie # xBB; Romario.

36. Sunt urât. Dar ceea ce fac este fascinant # xBB; Ronaldinho.

37. # xAB; Câștigarea Cupei Mondiale este mai bună decât sexul. Și nu pentru că sexul nu este atât de bun - doar Cupa Mondială, în contrast cu sexul se întâmplă doar o dată la fiecare patru ani # xbb;. Ronaldo.

38. De obicei, atunci când jucătorii schimbă tricouri, ei miros mereu transpirația. Dar cămașa lui Beckham mirosea ca o colonie. Sau poate să-i curățească mirosul, sau el transpiră cu parfumul # xBB; Ronaldo.

39. Nu mă joc cu mintea mea, dar cu inima mea. Nu mă gândesc - mă comportă # xBB; Thierry Henry.

40. Italienii pierd meciuri de fotbal, ca în cazul în care acestea sunt războaie. Și războaiele pierd, ca și cum ar fi fost meciuri de fotbal # xBB; Winston Churchill.

41. # xAB; Singurul lucru despre care știu # xAB; Feyenoord # xBB; - sunt din aceeași țară în care se joacă # xAB; Ajax # xBB ;. Fabio Capello.

42. În fotbal, nu cele mai puternice victorii, ci cel mai puternic cel care a învins # xBB; Franz Beckenbauer.

43. # xAB; Avantajul nu înseamnă nimic dacă adversarul are șanse # xBB; Franz Beckenbauer.

44. # xAB; Uneori, când te duci la vestiar, se pare că ești în Hollywood # xBB; Franz Beckenbauer.

45. Urăsc tiki-taku. Nu vreau să mai aud din nou de ea. Tiki-taka - o mulțime de rahat, treci pentru trecere. Nu-mi forțez jucătorii să se ocupe de astfel de gunoi # xBB; Josep Guardiola.

46. Cred că există doi Hristos. Unul de acolo, bine, sunt aici # xBB; Hristo Stoichkov.

47. Tatăl mi-a spus: # xAB; Edik, fotbalul este un lucru bun, este de ajutor la locul de muncă. Dacă străluciți dintr-o dată în fotbal - va fi mai ușor să obțineți un loc de muncă la uzină # xBB; Eduard Malofeev.

48. # xAB: Cum ar fi fotbalul dacă nu ar fi fost pentru mine? Ellenio Herrera.

49. Pescărușii urmăresc traulerul, pentru că ei cred că sardinele vor fi aruncate în mare # xBB; Eric Cantona.

50. Sportul este complet controlat. Acum meciurile de fotbal nu au nimic de-a face cu jocurile din curte. Imaginația nu este locul # xBB; Jari Litmanen.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: