94 Fly smart! După un an de funcționare

Tot timpul zilei!

Pentru mine este noaptea târziu. Ei bine, pentru voi, dragi oaspeți ai BJ-ului meu, poate fi noapte și dimineață și zi. De fapt, nu contează! Deoarece Radio Crossroad este gata să vă difuzeze în orice moment al zilei!







Cu un an în urmă (poate puțin mai puțin), după ce am cumpărat CroSSovo4ki, am intrat în problema chipsurilor pe capotă. De foarte mult timp, am studiat diverse opțiuni de protecție, consultat, ascultat opiniile, mi-am exprimat opinia. Dar, în cele din urmă, sa decis instalarea deflectorului capotei, în rândul oamenilor obișnuiți - Fly-Fly.

A ascultat foarte mult pro și contra! Și sunt gata să fiu de acord cu multe opinii, dar așa cum spun ei - fiecare fier al propriei fericiri :-). Pentru a clarifica problema, ceva de respingere și ceva de confirmat a decis să elimine acest dispozitiv și să vedem ce se întâmplă sub el, e-mi!

Mai ales pentru că avea de gând să o facă, pentru a îmbunătăți ușor mounturile. În general, ne uităm, citim :-)

Vizualizare în partea inferioară înainte de eliminare:

"Fly swatter" este eliminat, deoarece nu vedem nimic criminal:

Urmele scotch-ului au fost perfect șterse! Dar a fost un cip! Bănuiesc că datorită faptului că montantul a apăsat puternic asupra LKP, iar scotch-ul biroului în sine este destul de subțire.

Mai jos este un fragment al capotei șterse, punctul de atașare al materialului de etanșare a cânepei nu a fost șters imediat, ceea ce nu ar mai căuta unde să o atașați :-)







Acum, despre modernizarea elementelor de fixare. Pentru a vă asigura că capsele metalice nu zgâria metalul, la prima instalare le-am înfășurat cu bandă electrică. Dar ea a fost atât de târziu, și este destul de moale de la sine. De data aceasta am decis să pun pe capse tubul de contracție (au fost rămășițe de dens)

Diametrul nu-mi amintesc. dar tulul în tunica!

Deci ea arata termo-asezat :-)

În loc de bandă clericală, sa decis utilizarea economiei gri. Acest lucru este puțin diferit de cel folosit pentru izolarea țevilor :-), dar păstrează în mod normal și nu strică vopseaua. Verificat!

Deoarece în timpul funcționării într-o direcție necunoscută a zburat sigilii „cânepă“, care proptit deflectorul, a decis în schimb să pună dobândite într-un fel prostește capace substandard pentru șuruburi (cel puțin pentru ceva greșit), șuruburi în ele să se răsucească diavolul confuz rupe imediat! Puneți-le pe banda de montare, cu siguranță nu este scotch de 3 m. dar nu este mai rău.

Înainte de lipirea scotch-ului și a sigiliilor, degresați totul cu spiritul alb

Vederea de pe parbriz, decalajul dintre capota și deflector este suficient de mare

În general, sunt destul de mulțumit de rezultatul obținut din instalarea acestui Pribluda! Pentru mine, l-am apreciat ca o achiziție utilă. Despre chips-uri pe capota de pietricele, am uitat! Adevărat, ei zboară în față :-), dar veți fi de acord că în front se ajunge fără o lovitură de zbor. A pune sau nu o chestiune de preferințe și perspective personale. În final, există și alte opțiuni mai mult sau mai puțin atent estetice! Ei bine, deja m-am obișnuit să văd CroSSovo4ki cu acest deflector!

Asta-i tot! Mă bucur dacă acest material vă va fi de folos! Dacă aveți întrebări, vă rog să-mi scrieți!

Toată căldura, vara și fără pietre!

Numai utilizatorii înregistrați pot participa la discuții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: