5 sfaturi pentru fotografi de la mirese

Soții Dale și Jill Lemp sunt fotografi din Carolina de Nord. Compania lor "Lempa Creative" este specializată în filmarea nunților și a petrecerilor cu ocazia angajamentului. Dacă sunteți, de asemenea, un fotograf de nunta. apoi imaginați-vă cât de stresantă și neliniștită poate fi o zi de nuntă.







Deși uneori sărbătoarea este foarte calmă, dar nu și mireasa. Întotdeauna o experimentează. Dale și Jill au împărtășit sfaturi utile despre ce gândește mireasa despre fotografi de nuntă și despre ce vor să le spună, dar sunt jenate.

Nu am idee cum să pun în timpul filmărilor. La urma urmei, fotograful ești tu, nu eu. Știi mai bine cum arăt. Dacă nu explicați în detaliu unde să vă întoarceți și cum să vă înclinați capul, voi sta cu un zâmbet nenatural din cauza insecurității. Prin urmare, aștept cu nerăbdare instrucțiunile dvs. clare, ce poziție pot fi luate.

Cel mai bun lucru pe care trebuie să-l faceți este să salvați mireasa de gândurile de disconfort. Aranjați-o pentru altceva, lăsați-o să se relaxeze. Fotografia va arăta imediat dacă mireasa se bucură de acest proces.

Sprijiniți-o în mod constant, și dacă ea însăși vine cu poziții excelente și arată bine în cadru - asigurați-vă că îi spuneți despre ea.

Spuneți că fotografiile sunt superbe. Dacă nu am auzit în timpul filmărilor că totul merge bine, voi începe să pierd încrederea în tine.

Mireasa nu știe ce se întâmplă în capul tău. Calmează-i, spunând că controlezi procesul. Ar trebui să se arate că sunteți mulțumiți de fiecare împușcătură și ideile proprii.







Mireasa nu trebuie să știe că ați folosit deja aceste idei săptămâna trecută. Lasă-o să vadă că un fotograf atent și ingenios este întocmit complet.

Replicile dvs. nu sunt amuzante, vă fac să vă simțiți incomod. Mai bine nu glumești deloc. Fiți sincer, și dacă nu sunteți amuzant, nu vă speriați, nu încercați să fiți.

Glumetele special pregătite sunt dezgustătoare. Dacă credeți că vor suna original, vă greșiți. În schimb, realizați momentul comunicării cu cuplul, rămânând direct.

Comunicarea sinceră va crea o atmosferă relaxată. În acest caz, limbajul corpului și mimica mirelui vor deveni naturale, ceea ce va îmbunătăți calitatea imaginilor.

Sunt inconfortabil să fac fotografii cu străini. Găsiți un loc liniștit și retras pentru o fotografie, mai ales dacă mă împușcați pe mine sau pe cuplul nostru. Sărutul în fața tuturor este incomod.

Majoritatea femeilor nou-venite se simt deja inconfortabile din cauza agitației din jur, deci trebuie să le luați pentru o fotografie. Acesta va fi un răgaz important pentru ei și, probabil, singurul moment pentru întreaga zi când vor fi singuri.

După ce ați făcut o pereche de fotografii, în mod clar, dar politicos, rugați-i să plece. Poate că trebuie să te cerți cu cineva, dar nu uitați că lucrați pentru mireasă și mire, și nu pentru familie sau oaspeți. Cei nou-născuți o vor aprecia, dar numai dacă faceți fotografii de înaltă calitate!

Vreau niște cadre senzuale care arată natural. Am văzut câteva poze interesante pe Internet, sper că înțelegeți despre ce vorbesc. Vreau să faci la fel și să faci frumos.

Ar trebui să cunoașteți tendințele moderne, chiar dacă nu le placeți. Prefer sa-mi folosesc propriile idei, dar mireasa vrea probabil sa repete ceea ce a vazut undeva.

Trebuie să înțelegeți ce înseamnă și faceți-o. Nu este necesar să folosiți întotdeauna tendințele în munca dvs. - trebuie doar să aveți abilitățile necesare pentru a îndeplini dorința clientului.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: