4 Zile în Nisa - ce să vezi

Referințele utilizatorilor

Informații utilizator

Mesaje 1 pagina 10 din 60

Am citit conturile Cote d'Azur. Ceva în cap până acum, cu excepția Nice-Cannes-Monaco, nu a apărut. Vreau să mă consult cu publicul și aștept sfaturi.







1. Cât de bine să creați un program? Alege o zi pentru Nisa, Cannes, Monaco? Va mai fi ceva?
2. Ce muzee / galerii merită o vizită (am remarcat Matisse și Chagall, înainte ca muzeul casei Renoir să ajungă într-adevăr la timpul nostru limitat)?
3. Am citit despre transportul public și am realizat că este cel mai bine să călătorești cu autobuzul. Ce sfat va exista?
4. Unde este mai bine să călătoriți, dacă zboarăm spre Nisa de la aeroport și folosim transportul public pentru transferurile între orașe?
5. Există recomandări pentru distracția copiilor?

Dacă îmi arunci o legătură cu ghidul, voi fi recunoscător

În Cannes, cu o vreme bună, puteți merge pe o barcă turistică către insulele Leiren, în special pe insula Sf. Margarita, unde prizonierul "Iron Mask" stătea în închisoare.







levinel. Nu vreau plimbari, deoarece Legoland este deja planificat. Prea multa placere Si aici sunt cateva muzee interesante pentru copii, ar fi interesant de vizitat.

Puteți să mergeți pe o barcă de turism pe insula Leren

Iată câte ore merge pe jos?

Dacă nu ați mai fost în Nisa înainte, atunci după părerea mea, o zi nu este suficientă. dacă vrei în mod necesar la Cannes și Monaco, atunci cel puțin în prima și a patra zi, dă-te la Nice

Iată câte ore merge pe jos?

Dar există muzee interesante pentru copii, ar fi interesant să vizitați.

De pe site-ul pe care l-am dat mai sus - și pentru copii și adulți în Monaco
Muzeul oceanografic din Monaco

• Muzeul vehiculelor antice ale Alteței Sale Prințul Rainier din Monaco.

Costul biletului de intrare: pentru copii (de la 8 la 14 ani) - 3. adult - 6?
Deschis zilnic, pe tot parcursul anului
Program de lucru: de la 10.00 la 18.00. Închis
Colecția cuprinde sute de mașini din toate epocile de producție, cele mai renumite firme europene și americane, precum și șase vagoane rare.

• Muzeul jucăriilor antice din Monaco

Costul biletului de intrare: pentru copii (de la 6 la 14 ani) - 3,50. adult - 6 ani.
Program: orele 10.00 - 12.30 și de la 2.30 la 18.30. Închis
Primele jucării și păpuși. Colecția de jucării mecanice din secolul al XIX-lea. Primul Barbie, precum si expozitia unei noi colectii de Barbie.

Și n-aș fi ratat-o ​​niciodată în Nisa
Fabrica de cofetărie "Florian" din Nisa







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: