20 moduri de a câștiga 10.000 $ pe lună

Aseară am făcut un exercițiu interesant. Am scris pe laptop întrebarea: "Cum pot câștiga 10.000 $ pe lună?". Apoi am completat o pagină cu 20 de puncte goale și caută să vină 20 de idei bune pentru a genera acea sumă de bani în fiecare lună. În această dimineață am crezut că ar fi bine să împărtășiți această listă cu dvs. și, poate, să citiți alte idei.







Am primit ideea asta din cartea pe care am citit-o scrisă de Brian Tracy, fără scuze. Forțați auto-disciplina. care este o minunată carte apropo.

Scrierea acestei liste a fost foarte dificilă, dar mi-a ajutat să-mi clar gândurile. Nu sunt departe de a sparge acest obiectiv lunar de cinci cifre, iar acum am multe idei noi. Rețineți că toate aceste lucruri sunt relevante pentru situația actuală, dar sper că veți obține și ceva pentru dvs. Ca ultimul avertisment, amintiți-vă că toate aceste metode necesită muncă și disciplină și, de cele mai multe ori, nu au nici o garanție de succes. Și există taxe pe care să le plătești.







Asta spune totul, aici este lista mea de 20 de modalități de a sparge cinci cifre din ținta de venit lunar:

Unele dintre aceste elemente sunt puțin probabile, dar există câteva pietre bune. Amintiți-vă că toți au nevoie de o cantitate bună de muncă grea și că nu aveți nici o garanție de succes. Totuși, rețineți că nu aveți nimic de pierdut dacă vreți să încercați oricare dintre ele și cel mai grav scenariu este că învățați multe.

Aveți alte idei pe care doriți să le partajați pentru a face cinci cifre un venit lunar?

Puteți primi mesaje noi utilizând RSS sau le puteți accesa direct în căsuța poștală făcând clic aici.

Dacă ți-a plăcut postarea, trimite-o prietenilor tăi!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: