10 Chei inutile sau cum să spui spellcasterul

Jen - în centrul acțiunii sau complotului istoric, fără accent pe linia romantică

-Gospadi, du-o înapoi! ", A cerut Lucy.
-Hahaha, acum aceste chei sunt ale tale. Ai spus că nu vei returna cheile pentru nimic.







Dacă faceți prostii, totul este de vină pentru pâine))


Publicarea altor resurse:

Am fost prea mult, sper, după ce ați citit veți râde. Bine te rog!

-Domnișoară Lucy, ești sigur că vrei să cumperi acest set de zece chei de argint?
-Da!
-Ești sigur?
-Da, exact, sigur.
-Ești sigur?
Această dispută mică a avut loc într-un magazin de bunuri magice. Lucy, de când a primit recent o mare răsplată pentru această sarcină, a decis să cumpere ceva necesar. Și se împiedica într-un mic magazin magic pe un set de chei de argint, și se hotărî să le cumpere. Dar vânzătorul în mod clar nu a vrut să le dea departe, fie din cauza lăcomiei, fie din cauza anxietății. Lucy insistă pe cont propriu. De unde altundeva puteți găsi 10 chei pentru un preț scăzut?
-Domnișoară Lucy, aceste chei ni s-au adus odată de către vrăjmașul lui Cyrus și au spus că aceste chei sunt complet inutile.
-Spiritele nu pot fi niciodată inutile! Chiar dacă Kira însuși a spus așa (Acest om pentru viața sa a colectat mai mult de 100 de chei).
-Bine, bine. Dar nu uitați, domnișoară Lucy, ei nu sunt acceptați înapoi!
-Rah-Rah! Eu nu le va întoarce înapoi! -Girl bătu din palme, pentru că această dedulki urât nu doresc să vândă cheile pentru o jumătate de oră.
-Deci, domnișoară Lucy, semnează aici - vânzătorul a ținut o foaie cu câteva inscripții, iar Lucy a semnat de bună voie. -Pretențiile nu sunt acceptate.
Fata, cu un strigăt de bucurie și cu o cutie în mâinile ei, ieși în stradă. Va avea parfum nou! În timp ce era fericită, mergea la bresle. Pentru a încheia contracte cu spiritele, Hartfiliya a decis în bresle, în fața tuturor.

-Buna ziua tuturor! Am chei noi! "Lyusya a zâmbit larg în timp ce intra în breaslă.
-Bună ziua! ", A salutat colegienii.
-Ei bine, Luska, arată-mi! "Natsu ardea cu nerăbdare.
-Bine, Enchanter a acceptat de bună voie, "aici voi intra în contracte, fă un cerc".
Toată lumea a făcut cu certitudine un cerc mare în jurul blondei.

-Deschideți porțile pentru elementele necesare! Vozduh1
Și cum crezi că a apărut în bresle? O tornadă? Vantul uraganului? Nu, nu este. Nu sa schimbat nimic, absolut nimic.
Lucy stătea în așteptare timp de cinci minute.
-Spiritul lui Lyuskin, unde ești? Ieși afară! "Natsu a jucat jucăuș, dar fără să știe, a suflat în spirit. Da, da, nu ați interpretat greșit, ați suflat.
Și acum, pe jumătate sufocat și tuse, Dragnil se rostogoli pe podea. Lucy a strigat la prietenul ei când a bătut-o. Fericit nu ar putea să facă nimic și să zboare în aer.
-Micul cap! Te ajut, spuse Gray.
Și acum produsul semi-finisat Natsu se află lângă peștele semifinite. Și în Natsu, spiritul înghețat al aerului.
-Gray! Nu există aici o galerie de gheață! ", A spus Lucy, care a continuat să se afle în modul" eu inserez această breaslă și spiritele mele săraci! ".

-Rola proaspăt coaptă deschideți porțile! Hlebushek!
O pâine de pâine a apărut din strălucirea de argint, dar imediat a dispărut în gura Loki-ului rău și înverșunat.
-Loki, de ce naiba mi-ai mâncat spiritul? Lucy strigă iritabil la spiritul lui Lev.






-Mai întâi de toate, aceasta este pâinea mea. Stătea pe biroul meu. I-am cumpărat într-un magazin și am vrut să mănânc cum dispare și aproape că mi-am tăiat degetele. În al doilea rând, este delicios, încercați-l singur! "Leul a umplut o bucată de pâine în gura Spellcasterului.
-Da, într-adevăr! Foarte gustos, Loki!
-Sunt profesionist în afacerea cu cereale!
-Și eu? Și eu? Și eu? "A fost auzit din diferite părți ale ghildei.
Trebuia să furnizez breslei două tone de pâine, ca să mănânc destul.
-Un spirit bun! ", A aprobat Kahn, care spala pâinea cu vin.

-Un spirit ciudat ia 1 deschide porțile! Corp de păr!
Toată lumea din bresle acoperită cu păr. Acum membrii breslei păreau ca niște maimuțe păroase. Maimuțe sumbre și rele. Iar un Jura, care în mod miraculos era în bresle, sa bucurat ca un mic copil.
-Sunt din nou păroasă, sunt din nou păroasă! "- au alergat în jurul celor aleși, aleși de Dumnezeu ale lui Dumnezeu, îmbrățișându-și părul și împletindu-și împletiturile.
-O voi rezolva ", a spus Lucy păros și a chemat-o pe Cancer.
Racul sa bucurat de această schimbare de evenimente. Și cum a venit la Jura, care a fost ultima în listă, au existat mici probleme. Lucrul era că magicianul bătea Raka, nu lăsându-l tăiat. Un spirit destul de mușcat, totuși, a tăiat-o pe Djoura, care era ținută de brațe și picioare.
-Părul meu! Le-ai ucis! Mrazi! "Psihologul psiholog a insistat.

-Deschide porțile mele cu spiritul meu! Lucy!
Lucy apărea din strălucirea de argint. Lucia reală a fost în șoc, dar nu pentru mult timp. Din strălucirea aurie era o altă Lucy, adică Gemenii, iar apoi Lucy a izbucnit în bresle de la Edolas. Și există patru Lucies în bresle.
-Dar ești mai numeroasă decât Gerard! "Strigă Natsu dezgropat, dar sufocat de spirit, înghețat din nou.
-Gerard? Gerard a spus ceva? Întrebă Elsa.
-Emza, calmează-te! ", A spus corul Lucek.
-Lucy! Și tu ești Lucy -! Fericit Loki a fugit până la Edo Lucy perforate afemeiat, care era acum culcat cu un ochi negru de lângă jumătate terminat Natsu.

Lucy a luat cea de-a șasea cheie. Ce o așteaptă?
Ea a fluturat, dar nu i-au venit în minte. Deci ...
-Mi-au alunecat o cheie. Normal, naibii, cheia! De la o ușă nenorocită! Lucy gâfâi, o adevărată Lucy. Altele au dispărut acum 15 minute.
-Ești naibii, Hartfilia, spuse Lexus, rânjind.
-Loch, fraier, fraier, repetă păpușile Bislow.
-Ce zi este asta! "Clay Lucy, aruncând o chei inutilă pe podea. Dar ar fi un final fericit, dacă cheia nu a scăpat și a zburat în ochii Spellcasterului.
-Doare! Lucy fuge cu o vânătă.
-Ajutor? Dar știind Gray ..
-E rece! Luce fugi cu fețe înghețate. Nu rupe ruta a fugit. Apoi, capul ei se întâlnește cu peretele și apoi cu podeaua. O combo bună, nu-i așa?

Evil Lucy, cu vânătaia sub ochi, a luat următoarea cheie.
-În căutarea unui cuplu deschide porțile! Sosete singuratic!
Pe podea se afla o ciorap verde, solitară. Credea că este dureros să fii singur. El a visat la o jumătate de iubire, la cel care-și încălzea inima.
Lucy, rău Lucy, căuta un cuplu. În tot orașul nenorocit. Dar, realizând că căutarea ei este inutilă, ea și-a încetat acțiunile. Evil Lucy sa întors la bresle.
-Mi-ai văzut șosetele? "- a întrebat Ply, dar suna ca" Pun-pun Puhe? ".
-Pun-khe-khe, naibii, Ahue! - Nimic și tuse Natsu a venit din nou la viață, dar a fost din nou înghețat, pentru că sa dat peste cap și a căzut pe Gray.
Dar Plei nu putea fi mulțumit de descoperirea lui în nici un fel. Spirit de dans, dans al sufletului Rumba, tango, și apoi face un striptease, dar nu părea atractiv, deoarece PLU a luat doar ciorapii ei verzi.

-Nimic nu deschide porțile! Void!
Nu era absolut nimic, absolut. Dar ca să nu-i mai lovească fața în noroi, Lucy a venit cu un plan.
-Cine deschide porțile! Varsator!
De ce Hartfiliya a luat cheia în mâinile ei, nu știa. Primul a fost prins.
-- Ce dracu ', întrebă Vărsător furios.
Guildul a început încet să se ascundă sub mese.
-Vărsător ", a decis să-i diminueze soarta Lucy," există vreun spirit aici? "
-M-ai adus aici, fără rușine?
-O jumătate de femeie! "Lexus zâmbi. Dar în zadar.
Ghișeul a inundat, a înghețat, a inundat, a ars, a făcut electricitate, a inundat cu hârtie igienică umedă.
-Și nu-mi spune Vărsător. Sunt la o întâlnire. Vărsător a dispărut.

-O gaură imensă deschide poarta! - Lucy își dă seama că nu e bine, dar este imposibil să oprești vraja.
Breasla suge într-o gaură neagră. E bine că maestrul nu a fost acolo. Plânsul de ajutor se aude peste tot.

O blonda răutăcioasă cade în Magazinul Magic.
-Ia cheile astea înapoi! Sunt inutile!
-Tu ești tu, domnișoară Lucy? Returul nu este supus!
-Gospadi, du-o înapoi! ", A cerut Lucy.
-Hahaha, acum aceste chei sunt ale tale. Ai spus că nu vei returna cheile pentru nimic.







Trimiteți-le prietenilor: