1, 5 ani

Re: Ce stii sa joci? Cine va avea în curând o vârstă de 1,5 ani

înainte de a mânca (și, de obicei, după un vis se întâmplă), el dă sfatul cu cuvintele "a" (intonare "pe") :). și mai mult decât visul următor despre ea nu-și amintește.







a învățat să spună "A-ah-ah-ah-ah-ah" cu o prehumanitate. când bei ceva delicios, probabil spuneți același lucru după o înghițitură. Cu acest lucru a plecat recent un caz amuzant: mama și Sanya au intrat în curtea școlii. pe bancă țăranii stau și beau bere. așa că Sanya sa urcat la ei, așteptând cu grijă, când au luat o gură și au spus "Aaaaaa": megalol:
Baterea cu o lingură într-o ceașcă este o activitate preferată. și schimbă ceva de la o navă la alta - copilul nu este audibil și nu este vizibil :)
tot felul de abilități: el a învățat să sărute cu plăcere :). când plecăm, numim "Vino, du-te să te săruți curând!". Omul plin de bucurie alergă și îi atinge obrazul cu buzele. Sunetul de "smack" publicăm pentru noi înșine :). fluturând "deocamdată" în timp ce strânge pumnii. Același gest exprimă și "da-departe". deși, în ultima vreme, întrebarea "vrei?" sau "da?" în tăcere așteaptă, când va da :). dacă ceva este luat de el, el se odihnește și strigă "da da-ah-ah-ah-ah!" :)
dacă nu vrea, își întoarce capul și spune "nu". înainte să fie "aa" (negare). și după bunica mea, în unele cazuri, au început să spună „nu-nu-nu-nu“ (tip, nu atingeți) a început să folosească „nu“ ca răspuns.






când vine cineva, fluturând "salut-hello" și dând un stilou :)
aruncă scutecul în coșul de gunoi. vorbeste in acelasi timp "kaka" sau "pipi". diferența de situație este clar până acum doar el: megalol:
ea adora un pulover cu un sovochkom. tip, ajutor creste :)
arată despre un urs cu urzeală. Pe măsură ce o cocoșă cade pe frunte și își ștampilează piciorul la capăt.
spune "be-ee-ee", așa cum vorbește mielul ". scârțâie ca un șoarece "pee-pee-pee-pee" :). pe toate mașinile care trec strigă "bi-bi-și-și." mârâie ca un urs (când vede urșii pe televizor, de asemenea, mârâiește), snorts ca un arici.
aspiratorul, un tractor și un elicopter (precum și toate elementele de operare zgomotoase, cum ar fi un burghiu, pompă etc.) spune „ki-xx-x“ :)
alungare porumbei sunete "Hush-camping" (în bunica de sunet original "TCH-sh-sh-sh" :)) și călcând pe piciorul lor.

plimba cu mâna calm cu mine. merge, examinează totul, oprește orice obiecte interesante.
suficient de lungă pentru a merge. când este obosit, cere să fie pus într-un cărucior. foarte bun-natură, toate zâmbetele. trecând de oameni necunoscuți cu un zâmbet arată în față :). mama mea chiar se minunează de lipsa de atenție a unor adulți care nu reacționează deloc la ea. (.
când vom merge la culcare, spun "trebuie să mergem pe jos?". Sasha aruncă imediat totul, merge în dormitor și spune "ah-ah-ah" pe drum (când rocă, asta spun ei) :).
pe scurt, sunetele cu intonație diferită sunt cuvintele noastre principale pentru comunicare :). bine, mai mama, harta, baba, unchiul, bah-bah (cand ceva sau el insusi cade).

noi nu suntem prieteni cu oala (noi, sincer, dupa ce am cumparat-o, nici macar nu am primit-o niciodata). El nu va scapa de noi oriunde :))

Ca asta e tot.
dacă îmi amintesc altceva, o voi adăuga.

Încă mai place să se îmbăieze și în sine întotdeauna se îndreaptă într-o baie când tatăl îi sună.







Trimiteți-le prietenilor: