Kuban "-" zenith "- 2 2 - Echipa națională de fotbal a Rusiei

Meciul excelent la căldură a dat "Kuban" și "Zenith". Echipa Krasnodar a impus o luptă incredibilă cu oponentul său mai maestru și a obținut în mod natural un rezultat pozitiv. Da, numărul de momente periculoase create de grupul St. Petersburg de sudisti învins, dar echipa Serghei Tashueva nu a meritat înfrângerea în această întâlnire. Gazdele au uimit imediat clubul de pe malurile Neva, marcând un gol rapid. Distins Shandao. După aceea, saloanele Andre Villash-Boasch, care și-au sărbătorit a treizeci și opta aniversare în acea zi, nu și-au putut găsi jocul mult timp. Numai la sfârșitul primului semestru "Zenith" a jucat agresiv și productiv în atac și, cu puțin înainte de pauză, a restabilit echilibrul cu eforturile lui Artem Dzyuba. Și în debutul celui de-al doilea sorokapyatiminutki Oleg Shatov ia adus oaspeții înainte. Se pare că acum „albastru-alb-albastru“ nu au dor de ea, dar „Kuban“, a continuat cu îndrăzneală să atace și în curând restaurat paritatea datorită impactului precis al Lorenzo Melgarejo. În final, meciul a fost "un joc cu trei rezultate". Amândoi puteau să smulgă cu ușurință victoria, dar scorul nu sa schimbat până la fluierul final. Acest rezultat, desigur, a mulțumit concurenților Zenit. Acum campioana apărării este cu 7 puncte în spatele CSKA Moscova!

preistorie

Pentru pauza de la St. Petersburg "Zenith" pentru echipele naționale a venit foarte în timp util. Da, în Liga Campionilor, echipa lui Andre Villash-Boasha se descurcă bine, dar în arena internă nu este foarte fericită. Cu toate că, în ultimul meci înainte de o pauză în Premier League, „albastru-alb-albastru“ casa demontate pentru piese puternice „Rostov“, cu un scor de 3: 0, dar înainte ca apărarea campion a fost într-un pasiv chetyrehmatchevaya pierdere-pierdere de serie în campionatul intern. Acum, Sankt Petersburg se află pe locul trei în clasament și rămân în urmă în spatele CSKA Moscova cu un impresionant unsprezece puncte, în timp ce a mai rămas un joc. În a douăsprezecea rundă de campionat, „Zenith“, va primi în Krasnodar pe o vizită la „Kuban“, care odată cu apariția podului de coaching Serghei Tashueva încă realizează cu diferite grade de succes. În urma cea mai stralucitoare victorie zdrobitoare interne asupra „Spartacus“ a fost urmată de înfrângerea din derby-ul de sud împotriva „Rostov“, după care a avut o remiză în lupta împotriva „Anji“. La două săptămâni pauză secții Serghei Tashueva din stânga, în timp ce în a douăsprezecea linie în clasamentul și cu plumb slabe față de concurență în lupta pentru supraviețuire. Istoria confruntării "Kuban" și "Zenith" are optsprezece meciuri. În timp ce Krasnodar nu a jucat niciodată cu clubul de pe malurile râului Neva, a fost înregistrată o lovitură de opt ori și în zece cazuri Petrograderii au luat mâna. În lupta viitoare pentru gazde din cauza prejudiciului nu va juca Vladimir Lobkarev, iar oaspeții în spital sunt Igor Smolnikov, Domenico Criscito și Victor Fayzulin. În plus, Ezequiel Garay nu a zbor în Krasnodar, cel mai recent revenit la locul clubului din Argentina. De asemenea, rețineți că Andre Villas-Boas continuă să servească suspendarea sa lungă, iar acțiunile lui St. Petersburg din banca de coaching vor fi din nou conduse de Serghei Semak.

Cursa meciului

Serghei Tashuyev nu a făcut nici o schimbare în gama de start a echipei sale în comparație cu meciul cu "Anji". În ceea ce privește Andre Villas-Boas, el a făcut două remaniere în combinația principală a Petrograderilor comparativ cu lupta împotriva lui Rostov. Smolnikova și Garay au fost înlocuite de Yusupov și Lombaerts, respectiv. Și, Garcia a luat poziția de fundaș central, iar Netu sa mutat la marginea dreaptă a apărării.

În mijlocul perioadei de repaus, situația din domeniul schimbărilor semnificative nu a fost supusă. Inițiativa era în continuare deținută de Zenit, dar gazdele au cedat constant și adesea și-au adus contraatacul la focurile accentuate la porțile lui Kerzhakov. Adevărat, aceste lovituri au zburat cel mai adesea în fața țintei. Iar în minutul 28 al Petrograd de la al doilea gol ratat salvat Lombaerts, o subcategorie de blocare lovitură periculoasă imediat Ignatieff suprafeței de pedeapsă. Desenul colțului în performanța Krasnodarianilor nu a fost memorabil. Curând, pentru prima dată în cursul acestei bătălii, "arma" a fost descoperită de Hulk. Brazilia a fost marcată de o lovitură de lovitură de la pedeștri de treizeci de metri, dar nu a lovit ținta. Sub dictatura "Kuban" era încă un joc. Da, procentul de posesie a mingii, "Zenith", a avut un avantaj vizibil, dar numai acțiunile atacatoare de "albastru-alb-albastru" nu aveau în mod clar ingeniozitate și putere. Dzyuba a pornit la prima linie, în timp ce partenerii au furnizat foarte rar Artyom cu transferuri agravante. Gazdele, de asemenea, în minutul 34 a construit o combinație frumos măturat, încununat cu o lovitură solidă Tkachev din zona de pedeapsă - Kerzhakov a fost în alertă. La sfârșitul perioadei de repaus, clubul de pe malurile Nevei a încercat să organizeze o presiune puternică asupra scopului lui Belenov și, în mod ideal, să restaureze paritatea înainte de pauză. În minutul 40 o bună șansă de a înscrie a ratat Hulk - Bugaev a blocat altruist o lovitură puternică brazilianului dintr - o mică distanță. În urma secțiilor, Andre Villas-Boas a depus un colț, dar oaspeții nu au putut extrage dividende de la acest standard. Dar pedeapsa câștigată la sfârșitul timpului principal al primei reprize, Sankt Petersburg a realizat imaculat! Dziuba a răspuns la terenul lui Hulk și a lovit mingea în plasa lui Belenov - 1: 1. "Kuban" nu a suferit decât o pauză de cincisprezece minute. În plus, deja în timpul compensat de arbitru, Hulk ar putea să-și retragă echipa, dar lovitura brazilianului într-o subcategorie de clasă a fost blocată de unul dintre apărătorii echipei Krasnodar.

În pauză, echipa de coaching a lui Zenit a făcut prima înlocuire în meci, care a fost forțată. A primit daune la sfarsitul primei reprize, Javi Garcia a fost inlocuit de Alexander Ryazantsev. După această remaniere, Netu sa întors la poziția obișnuită în centrul apărării, iar proaspătul Ryazantsev a luat dreapta. Proprietarii celorlalte douăzeci și patru de minute au început într-o venă viguroasă. Ei au câștigat repede o lovitură liberă foarte promițătoare. Acest standard a fost realizat de Tkachev și a rupt ținta. Puțin mai târziu, tot Tkachev a lovit capul după ce l-a înconjurat pe Bugaev, dar nu a lovit ținta. Apoi, Petrograderii au organizat mai multe curse pe teritoriul străin, iar în minutul 54, secțiile lui Andre Villash-Boasch au venit înainte! Shatov a luat mingea, a făcut o întoarcere complicată și a lovit din zona de pedeapsă a lovit poarta Belenov - 1: 2. Atât de repede, jucătorii "Zenith" au reușit să inverseze cursul luptei fără succes. Luând în considerare, clubul de pe malurile Nevei, desigur, nu intenționa să se oprească acolo. Oaspeții continuau să meargă înainte cu mari forțe și erau dornici să-și dezvolte avantajul. Rețineți că a acționat foarte bine pe poziția apărătorului drept al Ryazanului. Alexandru a continuat în mod constant și a furnizat în mod regulat partenerilor săi unelte bune. Și în minutul 62 Serghei Tashuyev a făcut cea de-a doua remaniere în "Kuban", menită să sporească atacul. Arsen Khubulov a fost înlocuit de Ibraim Balde. Rezultatul senegalului sa justificat imediat. Balde a început să adune în jurul său mai mulți apărători, oferind astfel mai multă libertate lui Melgarejo decât Paraguayan în minutul 64 și a profitat! Ryazantsev nu a ajuns pentru crucea înalt de pe partea dreaptă de Manoleva și a permis atacantul „Kuban“ ia calm mingea și trage poarta Kerzhakov greva din gama aproape - 2: 2. A revenit la jocul clubului Krasnodar! Scorul a ratat ușor jucătorii "Zenith". Atacurile oaspeților au pierdut vechea lor armonie și variabilitate. Dar secții Serghei Tashueva, fiind pe ascensor emoțional, a construit o serie de atacuri frumoase asupra obiectivului Kerzhakov, care, cu toate acestea, nimic memorabil la succes.

Dar la ecuatorul reprizei, apărarea lui Kuban a eșuat de mai multe ori. Primul Witsel a iertat sudului, fără să lovească ținta cu o lovitură din apropiere. Apoi Dziuba a răspuns la flancul partenerului său și, înconjurat de mai mulți adversari, a aruncat mingea în mâinile lui Belenov. Și în minutul 74, o sută de procente au ratat Danny - după ce o lovitură de glonț a portbagajului portughez "glonț" a zburat într-o apropiere periculoasă a alinierii. Lucruri stăpânitoare în episoadele de mai sus, sincer. Curând, saloanele lui Serghei Tashuev au cedat decent. Balde sa mutat la marginea din stânga și a dat o trecere în timp util Tkachev, o lovitură de mușcătură care ia blocat pe Yusupov. După ce cei din sud au depus două "colțuri" la rând, dar nu au putut extrage dividende din aceste prevederi standard. Și în minutul 83 a avut loc un eveniment cu adevărat istoric: Andrei Arshavin a apărut pe teren într-un meci împotriva echipei sale native. Andrei Sergheiev a schimbat Serghei Tkachev. Sfârșitul luptei a promis că va fi foarte interesant. Desenează Petrogradul, desigur, nu se potrivea, iar proprietarii, "simțind mirosul de sânge", speră mai mult. Sub perdea din timpul principal al celei de-a doua jumătăți, echipa de coaching a lui Zenit a făcut oa doua schimbare, aruncând Denis Tkachuk în luptă în locul lui Oleg Shatov. La ultimul minut „albastru-alb-albastru“, desigur, a petrecut mult timp în jumătatea adversă a terenului în speranța de a Doge adversarului fără compromisuri, dar „Kuban“, a continuat contraatac îndrăzneală. Odată ce Balde împingând corpul Lombaerts și aproape a sărit la o întâlnire cu portarul, dar Kerzhakov tocmai a sărit din „cadru“ și a abolit descoperire senegalez. În minutul 89, mingea a mers încă la poarta netă Belenov. Din fericire pentru sudari, obiectivul lui Tkachuk a fost anulat de catre echipa de arbitri, deoarece in momentul transferului tocului lui Dziuba, Denis a fost ofsaid. Ca răspuns, el trebuia să înscrie Balde, dar Senegalese, cu o lovitură de la rândul său, nu a putut lovi posesia deja goală a adversarului. Ugly Kerzhakov a jucat la ieșire în această situație. Deja în timp oprire, jucătorii de „Zenith“ a organizat un asalt final asupra porților Belenova, a câștigat un colț, dar pentru a smulge victoria „albastru-alb-albastru“ a eșuat. Lupta la tragere!

Cel mai bun jucător al meciului este Sergey Tkachev

Un meci remarcabil a fost jucat de mijlocașul echipei Kuban. A făcut o treabă incredibilă de muncă, deplasându-se foarte mult pe tot frontul atacului. Serghei a demonstrat o concentrare incredibilă asupra posesiunilor inamicului, verificând în mod repetat puterea lui Kerzhakov cu loviturile mușcătoare. În mod surprinzător, Tkachev nu a participat la nici o combinație asistată de Krasnodar.