50 de sovietici ai vechilor credincioși care cunosc doar blogul personal ales al Dr. Mark Aaron

W

50 de sovietici ai vechilor credincioși care cunosc doar blogul personal ales al Dr. Mark Aaron
majorete, dragi prieteni! Vreau să vă împărtășesc cu voi atât de simplu și în același timp foarte important sfat al vechilor credincioși ai ficatului de lungă durată. Le-am recunoscut abia recent, când am studiat problema tineretului și a vieții lungi.







M-au surprins foarte mult cu simplitatea și imediate. Dar este adevărat - de ce complicăm lucrurile? Natura ne-a dat totul pentru a trăi în mod liniștit, fericit, fără boli și pentru o lungă perioadă de timp. Dar foarte puțini oameni apreciază acum ceea ce este dat pentru nimic (pentru nimic). Acesta este motivul pentru care mulți scuipat daruri naturale și a mers să cumpere un Big Mac o dată, pentru ca să crească, să colecteze și să se pregătească - nu este nevoie, după toate pentru a câștiga bani pentru un bun profesor de medicina, care va vindeca problemele de sănătate cauzate de acest lucru cele mai multe junk food.

Poate că aceste 50 de sfaturi ale vechilor credincioși vor ajuta pe cineva cel puțin să îmbunătățească calitatea vieții într-un mod mai bun:

1. Încercați să învățați să vedeți în jurul vostru pe toți cei vii și să vă bucurați de el. Plantele, păsările, animalele și alți reprezentanți ai florei și faunei, cu doar una dintre prezența lor, vă pot îmbunătăți starea de spirit, pot depăși depresia, umple inima cu căldură și bucurie. Nu uita niciodată asta!

2. Obțineți-vă un nou obicei cel puțin puțin pentru a sta cu picioarele goale pe pământ. Dați corpului pământul până când pământul însuși îl cheamă pe trup.

3. Apa inlatura oboseala si gandurile! Deci, căutați mereu ocazia de a rămâne lângă apă.

4. Beți apă curată acolo unde este posibil. Nu așteptați setea, dacă vă aflați lângă o sursă de apă curată. Apa este un remediu natural. Nu beți apă dulce și sărată din sticle. Primul va distruge ficatul, iar al doilea va sigila navele.

5. În fiecare zi, fără excepție, ar trebui să existe legume pe masă și numai pe cele care sunt încălzite și umplute de soare. În primul rând - sfecla. Nu există o hrană mai bună în lume decât sfeclă. Apoi vine fasole, dovleac, fructe de padure, morcovi, rosii, ardei, spanac, salata, mere, struguri, prune.

6. Poți mânca carne dacă vrei cu adevărat, dar cât mai rar posibil. Nu puteți mânca carne de porc - mulți oameni a trimis la lumea următoare. Dar puteți mânca o bucată de grăsime, nu numai fumată. De ce există gudronă?

7. Cârnați, biscuiți, conserve, dulciuri, chipsuri, marinate - aceasta este o mâncare proastă. Trebuie să mănânci cereale, verdeață și fasole. Prădătorul a mâncat destul carne și abia se târăște - leneșul tuturor. Și calul mănâncă ovaz și sare toată ziua ...

8. Este nevoie de o mână, dar de multe ori. Și pentru a mânca mai puțin trebuie să beți mai multe compoturi și apă curată și, de asemenea, să mâncați alimente crude și legume crude. De joi seara până vineri seara - ziua încărcării. Nu trebuie să mănânci nimic, doar să bei apă.

9. Postul este cel mai mare har! Nimic atât de tânăr și nu se vindecă ca un fast. Cu fiecare post major, corpul îmbătrânește de mai mulți ani.

10. Soarele se ridică și se fixează pentru noi. Zi să muncească și să se odihnească seara. La fel și călugării și războinicii. Prin urmare, ei au puterea de a servi.

11. Este bine să iei un pui de somn timp de jumătate de oră în mijlocul zilei. Sângele revigorează capul și fața. Nu puteți dormi după masă, deoarece sângele devine gros și grăsimea se așează pe vase.

12. Trebuie să stați cât mai puțin posibil, dar aveți nevoie de mult somn.

13. Încercați să rămâneți cât mai mult posibil sub cerul deschis și la rece. Este suficient ca picioarele si mainile sa fie calde, iar capul este rece. Corpul nostru devine vechi și miroase de căldură.

14. Corpul slab și înghețat trebuie întărit cu ierburi. O mână de ierburi, fructe de păstăi și crengi de zmeură, căpșuni sau coacăze ar trebui să fie aburite și fierte pe tot parcursul zilei.

15. Nu uita de nuci. Sunt ca și creierul nostru. Ei au putere pentru el. Încercați să mâncați în fiecare zi o linguriță de unt de arahide.

16. Fiți amabili și atenți în relațiile cu oamenii. Fiecare dintre ei poate învăța ceva, chiar și de la cel mai stupid. Nu vă faceți prieteni de prieteni sau dușmani și atunci nu veți avea probleme cu ei.

17. Nu așteptați minuni, nu vă bazați pe nimic. Pentru care vă sunt destinate vor fi date. Fie sufletul tău întotdeauna ușor.

18. Nu crede în prejudecăți, în astrologie și nu recurge la avere. Fie ca sufletul și inima ta să fie mereu curate.

50 de sovietici ai vechilor credincioși care cunosc doar blogul personal ales al Dr. Mark Aaron






19. Dacă e rău pentru suflet, du-te mai mult. Câmpurile, pădurile, lângă apă - nu contează. Principalul lucru este unitatea ta cu natura. Întotdeauna amintiți-vă că cel mai bun remediu pentru toate nenorocirile este rugăciunea, postul și munca fizică.

20. Încercați să vă mișcați cât mai mult posibil. Cu un mușchi, o piatră nu se pătrunde, care se rostogolește. Nu te teme de probleme, dar nu-i lasa sa domine. Nu vă fie frică să învățați și să începeți o nouă afacere - actualizați-vă.

21. Vârstnicii nu vin în stațiuni și duminica nu mint. Ei se odihnesc în timpul schimbării muncii. Corpul câștigă forță atunci când capul funcționează. Nervii se odihnesc când mâinile lor funcționează.

22. Nu întrebați niciodată un pic, întrebați foarte mult și apoi obțineți mai puțin.

23. Nu înșelați de la toate avantajele, ci încercați să fiți utile.

24. Nu fii batjocoritoare și păsărică. Dar fi mereu vesel.

25. Nu mânca prea mult. La urma urmei, o fiară flămândă este mai vicleană și mai rapidă decât un om bine hrănit. Legionarii romani cu muniție completă au alergat 20 de kilometri, s-au prăbușit în rândurile inamicului și s-au luptat o jumătate de zi fără pauză, cu doar o mână de date și un pahar de vin ...

26. După cină o plimbare de jumătate de oră în jurul grădinii.

27. Nu beți în timp ce mâncați, înainte și după!

28. Dați copilului în mâinile Naturii, să nu mergeți cu el în spitale. Învățați de la o vârstă mică să meargă pe pământ desculți. Aceasta este o pregătire foarte puternică! Ars în soare - va beneficia numai. O viespe sau o furnică mușcă - excelentă. El a fost zgâriat cu un ghimpe, a mâncat un măturător, scăldat în apă rece - adică el a devenit mai tare decât trupul său și mai puternic în spirit.

29. Amintiți-vă că atunci când tăiați legumele cu un cuțit, își pierd puterea vindecătoare. Este mai bine să le gătiți și să le mâncați întregi. Un arc va fi de două ori mai util dacă îl zdrobiți cu mâna sau cu o placă de lemn.

30. Înlocuiți magazinul de ceai cu fantele tinere de pere. Este un ceai parfumat și terapeutic. Ameliorează durerea și inflamația articulațiilor și, de asemenea, afișează sare. Berea, cafeaua și băuturile dulci vă subminează inima.

31. Dacă există slăbiciune, oboseală și durere - este suficient să dai corpului o odihnă. Simplificați-vă dieta. Mănâncă un fel de mâncare pe parcursul zilei timp de 2-3 săptămâni.

32. Dacă doriți să rămâneți cât mai mult posibil o persoană tânără și sănătoasă, atunci o dată pe săptămână aranjați o zi cu nuci și mere. Pregătiți dimineața 8 mere și 8 nuci. Și la fiecare 2 ore, mănâncă un măr și o piuliță.

33. În cazul în care corpul este obosit și munca este iritantă, atunci este necesar să mâncați morcovi de 2-3 ori pe zi. În acest fel puterea voastră va fi restabilită.

34. Alimentele ar trebui să fie proaspete, fel de feluri de mâncare calde ar trebui să fie gătite de 1-2 ori.

35. Pentru a nu avea o răceală, mâncați usturoi și nuci în fiecare zi, nu spălați în apă fierbinte, dormiți mult și umblați în jurul porumbului de pe podea.

36. Când vine sezonul de boabe - puteți refuza orice alimente, cu excepția fructelor de pădure. Orice boabe de la cireșe la pepene verde vă vor umple de energie.

37. Cinstește farmecul vieții și sentimentul de bucurie.

50 de sovietici ai vechilor credincioși care cunosc doar blogul personal ales al Dr. Mark Aaron

38. Întotdeauna găsești timpul să fii singur și să vorbești singur.

39. Lăsați-vă inima să vă spună ce este bine și ce este rău, și nu zvonul uman.

40. Nu vă faceți griji cu privire la cine și ce vorbește despre dvs., să vă fie judecător.

41. Nu vă supărați pe oameni și nu le judecați. Toți cei iertați de tine vă vor adăuga dragostea pentru voi înșivă.

42. Dacă inima voastră este plină de iubire, nu este loc de teamă.

43. Nu concurați cu nimeni. Pentru fiecare dintre ei. Mai bine dă-te.

44. Un om sărac nu este unul cu puțin, ci unul cu puțin.

45. Nu poți să bați copii și să strivi la ei. În caz contrar, ei vor crește sclavi.

46. ​​Nu argumentați niciodată, deoarece fiecare are propriul său adevăr și propriile lui nemulțumiri.

47. Nu se poate învăța pe oameni cum să trăiască și ce să facă. Consultați mai bine și numai atunci când vi se cere sfatul.

48. Nu te consideri mai bun decât alții.

49. Nu încercați să fiți un exemplu pentru alții, ci căutați un exemplu pentru voi înșivă.

50. Un somn sanatos este o putere vindecătoare. Dar trebuie să-l câștigi, muncind din greu pentru ceva.

Cred că majoritatea sfaturilor pot fi efectuate cu ușurință în condiții urbane. Și dacă urmați toate recomandările, atunci tineretul și sănătatea vor deveni, cu siguranță, tovarăși de încredere.

PS: Și ce părere aveți despre recomandările vechilor credincioși? Poate că aveți observații despre cum să salvați tineretul și sănătatea?

Mulțumesc, Mark, pentru o selecție minunată de sfaturi! Am citit, nu mă puteam rupe departe. Știam ceva, am auzit despre ceva pentru prima dată. Puteți imprima direct toate articolele și le puteți atârna pe peretele din fața dvs. Este clar că odată ce toată introducerea nu va funcționa, dar cel puțin o mică parte și va avansa deja la sănătate. Sfatul vechilor credincioși demonstrează încă o dată că sănătatea noastră nu este doar un corp sănătos, ci și o stare bună, curățenie și sănătate a sufletului nostru.

Ucenicul vine la Maestru și spune:
"Învățătorule, sunt obosit, am o viață atât de dificilă, de asemenea dificultăți și probleme, întotdeauna înot în fața curentului, nu mai am putere, spune-mi ce să fac?"
Învățător, pune pe foc trei containere identice cu apă. Într-un singur recipient a aruncat morcovi, în celălalt - a pus un ou, iar în al treilea - a turnat boabe de cafea. După un timp, a luat morcovi și ouă din apă și a turnat cafeaua din cel de-al treilea container în ceașcă.
- Ce sa schimbat? Întrebă el elevul.
"Oul și morcovii au fost gătite, iar boabele de cafea s-au dizolvat în apă", a răspuns elevul.
"Nu", a spus profesorul, "Aceasta este doar o vedere superficială a lucrurilor".
"Uite-morcovi tari, care au fost în apă fiartă, au devenit moale și suplu. Oul fragil și lichid - a devenit greu. În afară de aceasta, nu s-au schimbat, ci și-au schimbat structura doar sub influența circumstanțelor la fel de nefavorabile - apa clocotită.
Deci, oamenii - puternici din exterior, se pot dezlega și devin frați, unde fragilitatea și tendința se îngroapă și devin mai puternici ".
"Și cafea?" - Întrebat elevul.
"Aici este cel mai important lucru. Boabele de cafea se dizolvau complet în noul mediu ostil și o schimbau, transformând apa într-o băutură parfumată magnifică.
Există oameni speciali care nu se schimba din cauza circumstanțelor. - se schimbă chiar circumstanțele și le transformă în ceva nou și frumos, și câștigând cunoașterea situației "

Mark, cred că voi tipări aceste sfaturi și mă voi pune într-un loc proeminent. Toate luminile sunt destul de simple și pot fi păcătate în brațele lor și introduse treptat în viața lor. Începeți cu mici, și așa mai departe în creștere. Mulțumesc.

Am citit articolul dvs. cu interes. Orice s-ar putea spune, vechii credincioși au dreptate. M-am prins gândesc că multe dintre elementele care au loc în viața mea, în ciuda faptului că, în virtutea necesităților sau a educației sale am să adere la ele. De exemplu, întotdeauna vreau foarte mult, dar mă pricep; în primăvară, vară și toamnă, cea mai mare parte a zilei în care mă plimb desculț în curte; după o zi grea, am să scot mereu oboseala cu apă - fac o baie, du-te sau o plimbă la lac.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: