7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

Deoarece în ultimele șase luni am lucrat la dezvoltarea popului. Am început să observ metode neobișnuite de utilizare a ferestrelor pop-up pe site-uri web. Și în acest articol vreau să împărtășesc metodele și ideile pe care le-am găsit sau m-am inventat.







După cum știți, pop-up pe site-uri apare atunci când un anumit eveniment (trigger) a avut loc. De exemplu, o persoană a scos un mouse de pe ecran, a petrecut ceva timp pe site, a făcut clic pe ceva sau a derulat pagina într-o anumită poziție. Pe acest subiect, am avut chiar un raport.

Iar primele idei pe care le am pentru descoperirile care apar dacă vizitatorul a făcut ceva:

1. Bannere care nu duc nicăieri

Foarte adesea pe site-uri (în special blog-uri și magazine online) puteți găsi bannere (de exemplu, în partea laterală a site-ului, în bara laterală). Și făcând clic pe aceste bannere, se deschide o pagină. Deci, dacă este o pagină de abonament, o poți înlocui cu un pop!

7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

  • Deschidere instantanee. Spre deosebire de pagina de abonament, care va încărca un anumit moment, popul se va deschide instantaneu. Acest lucru, potențial, poate crește conversia;
  • Salvați locul. Dacă, în locul unui banner, aveați un formular de abonament pe partea dvs., puteți să eliminați toate câmpurile și să lăsați un singur buton, după ce faceți clic pe care pop-up apare.

Mulțumită lui Alexander Kurteev. pe locul pe care am găsit această idee.

2. Forme de abonament fără câmpuri

7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

Acum, hai să ne întoarcem la ferestrele pop-up care apar după un anumit timp pe site sau pe pagină. În acest caz, suntem interesați de acelea care apar imediat.

3. Pagina de abonare devine ... pagina "Vă mulțumim pentru abonare"

7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

  • Economisiți timp pentru crearea unei pagini separate.
  • Totuși, avem nevoie de o persoană care va face popul deschis pe un parametru secret (dacă doriți să încercați acest lucru cu al nostru, apoi contactați asistența, vă voi scrie acest lucru);
  • Nu toți soții susțin legături către rețeaua socială (din nou, dacă aveți a noastră, scrieți în sprijin, de asemenea, nu acceptăm rețeaua socială, dar voi încerca să mă gândesc la ceva).






4. Vă mulțumesc pentru înscriere, care se vinde, de asemenea

Se pare ca versiunea anterioara (datorita clientului nostru, Bogdan, pentru ideea :). În loc să vă mulțumesc pentru înscriere, o persoană ajunge la pagina de vânzare, unde este instalat ferestrele pop-up. pop-up imediat. Pur și simplu dă toate legăturile și mulțumirile necesare. Și sub ea poate fi, de exemplu, o pagină a unui produs plătit aproape de subiectul abonamentului, cu cota.

Această opțiune este mai ușor de făcut decât cea precedentă, un număr mai mare de scripturi pop-up acceptă pop-up imediat după o vizită (inclusiv JumpOut).

7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

  • Dacă nu ajungeți destul de repede, vizitatorii ar putea crede că nu există legături și nu și au fost înșelați, ceea ce ar putea duce la o scădere a vânzărilor.

5. Secret Pop, despre care puțini vor ști

Pentru cei care atârnă de ore lungi pe site-ul dvs., puteți face un pop secret. Cu niște acțiuni foarte bune. Dacă totul se face corect, ei vor vedea această unitate. Dar, cu toate acestea, cel mai activ. Și vor fi mulțumiți :)

Aceasta este, de exemplu, puteți face un pop, prin ... spune ... 36 de ore de ședere pe site-ul dvs., sau mai mult. Puteți vedea în statistici, până la ce oră de ședere nu ajunge la mai mult de 1% dintre persoane și întrebați ce este necesar în pop.

În locul ofertei, puteți oferi acestor vizitatori să completeze un sondaj (sau să dea o cotă după încheierea sondajului), dacă sunteți interesat de anumite informații de la cei care au stat pe site-ul dvs. de mult timp.

7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

  • Surprinde cititorii activi sau vizitatorii site-ului. Dacă oferta este bună, ei vor fi mulțumiți. De fapt, este un ou ascuns de Paști pe site-ul tău.
  • Dacă vă ascundeți rău, și mulți văd despre asta, puteți pierde bani.

6. Mini personalizare

Este foarte ciudat că am adăugat personalizarea aici, dar este atât de rară acum și de multe ori ar funcționa bine împreună cu pop-ul pe care nu-l pot menționa aici.

7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

Mi-a plăcut atât de mult încât este o idee simplă că același bonus de nume este atașat la JumpOut: Mini Personalizer, care este singurul lucru pe care oricine îl poate face. Singurul lucru, dar nu-și amintește și nu umple contactele introduse în JumpOut (se va termina vara).

7. Butoanele de abonament din interiorul articolului

7 Metode neobișnuite de utilizare a POP-urilor

Sper că ți-a plăcut ideea, deja folosesc personalizarea și un "banner care nu duce nicăieri".

P.P.S. Toate cele 6 idei pot fi implementate cu ajutorul programului JumpOut, care va fi lansat pe 25 mai.

Bună ziua)
>> În cazul în care se spune "descărcare", atunci persoana așteaptă imediat descărcarea și dacă după ce faceți clic pe formularul apare, atunci aceasta este o dezamăgire

Și dacă aveți contacte, puteți înlocui butonul cu o linie dreaptă, dar formularul nu trebuie eliminat (iar persoana următoare va fi plăcut surprinsă :). Îmi amintesc când am văzut butonul pentru prima dată, nu m-am așteptat, dar nu eram foarte supărat.

>> Și pot face o fereastră pop-up după un anumit număr de acțiuni pe site?

Aceasta este o idee neobișnuită și ce acțiuni, de exemplu? (astfel de pop-up-uri nu au fost văzute deloc până când este posibil, dar numai cu participarea programatorului)

Minus a fost adăugat la articol, multumesc! :)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: