9 canal TV - revelații ale unui ucigaș profesionist cum funcționează ucigașii în Israel

Mass-media a raportat motivul pentru care Galion a părăsit Knesset-ul după 18 ani de muncă

Unul dintre cei mai renumiți politicieni ruși din Israel pleacă din Knesset

În Israel, au venit cu privire la modul de a salva oamenii de la ejacularea precoce, fără a se înțepa în perineu







Capsulele "Union" sunt parțial depresurizate la plantare

Zeci de mii de studenți israelieni nu vor fi admiși duminică să stea la birouri

Foc în Haifa: două victime

Mass-media rusă a găsit amprenta israeliană în moartea ciudată a actorului Dmitri Marianov

Ash Shark Al-Awsat: Moscova a fost de acord să "împingă" Iranul de la granița cu Israelul

Bagdad a preluat controlul asupra provinciei Ninawa

Artistul poate fi ofensat de toată lumea

Poroshenko a fost luat sub protecție armată

Armata a oprit activitatea distructivă a opt media palestiniene

Vremea în Israel: ușoară încălzire

Geografia salariilor: în ce orașe Israelul câștigă mai mult?

Accident și împușcături în Lod, arabii au atacat "ambulanța"

Raliul de opoziție și confruntările cu poliția de la Kiev

Dar fără daruri: micul Jonathan a murit, dar la salvat pe fată

Israelul a anunțat condițiile pentru reluarea negocierilor cu palestinienii

Israelul este șocat de uciderea brutală a lui Kaya - cățea taberianului

Lobbyistul Elizabeth și milionarul îndrăgostit

Netanyahu-Shoigu: "Israelul nu va permite prezența iraniană în Siria"

Ministerul Finanțelor: inflație sub minimul planificat

Pensionarii germani au indicat posibila locație a camerei de chihlimbar

RBC estimează salariile trollorilor ruși

Funcționarul responsabil al Ministerului Sănătății din Israel a fost arestat pentru suspiciunea de luare de mită

CEDO a ordonat Rusiei să plătească peste 80 de mii de euro fraților Navalny

Revelațiile ucigașului profesional: cum funcționează ucigașii în Israel

Povestea a două victime ale războiului mafiei, ucis în mașină împușcat său în gât cu un pistol cu ​​un amortizor de zgomot, portal de publicare „Mako“. Într-o încercare de a ridica vălul secretului asupra activităților asasini israeliene, jurnalistul Shimon Ifergan a vorbit cu un fost ofițer al poliției secrete - și cu 55 de ani de ucigaș profesionist, se servește acum o pedeapsă cu închisoarea în Israel.

„Acestea sunt scoase din buzunarele documentelor, bancnote, monede și tot ceea ce ar putea cădea în procesul de fugit de la locul. Acest lupi singuratici care nu își dedică una în planurile lor, și strămuta secretele în mormânt.“

Potrivit estimărilor poliției, există aproximativ zece astfel de profesioniști care lucrează pentru diferite grupări criminale din Israel și aproximativ 20 de "amatori" - soldați "obișnuiți" ai lumii interlope, care au devenit ucigași. Printre ei se numără și cei care au fost instruiți în unitățile de luptă ale armatei israeliene și au participat la lupte.

Grăitor, un asasin profesionist sub pseudonimul „Benny“, care a reușit să vorbească Shimon Ifergan, ispășește o pedeapsă de opt ani pentru jaf și agresiune - deși la credit sale o mulțime de ucidere, o taxa de crimă el nu a fost niciodată acuzat.

„Professional devine pentru eliminarea omului 150 sau chiar 200 de mii de dolari Acest lucru nu se face în calitate.“ Favorizează „și nu este o“ confruntare în regiune „- aici este o chestiune de concurență între clanuri mafiote, de oameni care cineva foarte interfera ", - explică" Beni ".







"Un sef al unui grup criminal nu va încredința acest lucru unei închisori dilettante și a riscului de viață. El va găsi un profesionist care va face un loc de muncă curat și nu va lăsa în urmă nici o dovadă".

"Beni" susține că, pentru el personal, zilele de crimă a contractului sunt deja încheiate. „Acest lucru mi-a oferit toată viața mea - am câștigat aproximativ trei milioane de dolari am o vilă în centrul țării, noi.“ Mercedes „care conduce soția mea, și eu nu știu ceea ce are nevoie.“

„Îmi amintesc momentul când am împușcat mai întâi un om am făcut-o numai după ce complet convins că aceasta este mafia, pe care am nevoie, consultarea mi-a dat o fotografie am avut niciodată vărsat sângele oamenilor nevinovați - .. Dacă mi-ar îndoi că este în fața mea, „a ordonat“ omul, sau în cazul în care un număr erau femei și copii, care ar putea fi afectate, aș aștepta pur și simplu pentru urmatoarea ocazie. "

Beni spune că grupurile criminale au propriile "departamente de informații", ale căror sarcini sunt de a oferi ucigașului informații complete despre facilitatea de lichidare, inclusiv cea mai recentă fotografie. În grup există persoane responsabile pentru supravegherea non-stop a obiectului și a casei sale.

„Beni“ împărtășit amintirile sale din prima victimă: „Am așteptat acest bandit în fața casei sale într-o stradă din apropiere, m-am întors pe o bicicletă de curse, o șapcă de baseball și ochelari de soare prima ușor dureri în stomac, dar foarte curând este plecat ...“

„De îndată ce a ieșit, l-am împușcat în cap, cu o distanță de metri, iar într-o a doua nu am fost acolo a doua zi m-am dus la înmormântarea lui -. Doar asigurați-vă că am eliminat cel care ar trebui, și să asculte, care suspectau prietenii lui. Uneori este util să înțelegem dacă este momentul să fugă imediat din țară ".

„Am avut un ritual - după“ ordinul „M-am dus la sinagoga din apropierea casei sale și sa rugat pentru sufletul ucis, a cerut Atotputernic pentru iertarea nu doar o dată sau de două ori a trebuit să își asume riscuri și de a ucide unele Mafioso în fața soției sale. pentru că nu era momentul mai oportun. "

„Am fost destul de bine camuflat, că viața ei nu au putut să recunosc - și în timp ce ea a fost de recuperare, am ajuns la casa poate părea surprinzător, dar ucigași profesioniști, de asemenea, au un ucigaș conștiință nu va ucide soția mea a ordonat obiect - .. Este o linie roșie pe care nimeni nu îndrăznește să meargă. "

„Nu am nici o mustrări despre cei pe care i ucis - au fost criminali care au ucis exact în același mod celor care mi-au trimis toate în conformitate cu ceea ce a fost spus în Tora.“ Devansată să te ucidă și să-l omoare mai întâi ".

„Cel mai adesea ucigași profesioniști funcționează în zilele de vineri, sâmbătă și sărbători - adică, în zilele în care prezența poliției pe străzi este limitată în comparație cu zilele obișnuite În plus, poliția în aceste zile sa concentrat asupra pub-uri, cluburi de noapte -. Pentru a scăpa de la locul crimei departe mai ușor ".

„Beni“, a declarat că a primit între 125 și 200 de mii de dolari în numerar pentru fiecare „comandă“, în funcție de complexitatea - cu o treime în avans, iar restul după sarcină. „Există întotdeauna o teama că unele mafia începe să coopereze cu statul, și din cauza că poliția va veni la tine -., Dar în cele din urmă merge atunci când obține o astfel de sumă mare pentru câteva minute de lucru începe să acționeze pe mașină, cum ar fi un robot“ .

"Beni" îi apreciază foarte mult pe "colegii" străini: "Ucigașul din străinătate este un ordin de mărime mai mare decât cel israelian, există profesioniști mult mai serioși care nu se vor rupe în timpul interogatoriilor".

"Cu toate acestea, există trei mari probleme cu acestea: limbă, timp limitat și un preț foarte mare, sunt mai multe șanse de a face greșeli și de a ucide persoana greșită." De aceea, este nevoie de un profesionist israelian pentru a lucra în Israel ".

Toate cazurile în care mâinile ucigași ucis oameni nevinovați, nu au legătură cu mafia, „Beni“ se referă la „amatori strica imaginea profesiei.“ „Cine salvează pe astfel de lucruri se vor plăti în cele din urmă scump pentru asta. Nu te poti baza pe amatori și hacks, acest popor, care mălăieț la prima ocazie va stabili toate poliția.“

„Este aceste hacks sunt confundate în determinarea obiectului personalității Acesta este găinile să râdă -. Pentru a trage de la 20 de metri distanță, fără a ține cont cine a trage știu despre aceste ucigași amatori. - Ei sunt de acord să omoare un om pentru 50-100 de mii de sicli, și că și doar pentru orgie cocaină cu prostituate și relaxare la spa. și apoi vorbesc despre trucurile lor dreapta și stânga, neștiind ce să spună informatorul de poliție sau de un martor de stat ".

"În Israel, o duzină de profesioniști adevărați sunt greu de lucrat, restul sunt doar gunoaie". Nu rămân în această profesie pentru viață, ci curează jackpotul și continuă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: