7 sfaturi pentru întărirea părului

De fiecare dată când vedem la televizor fete cu păr frumos. Care sunt părul lor atractiv - puternic, strălucitor, voluminos, nu-i așa? "Este păcat că le am plictisitoare și fragile" - cred că unii spectatori. Dar, de fapt, toată lumea își poate întări părul, dacă continuă să urmeze sfatul simplu.







1. Întăriți-vă părul prin oprirea fumatului. Fumatul la țigări are un efect foarte puternic asupra plămânilor și a ficatului. Nu e un secret, nu-i așa? Dar pe păr, fumatul afectează nu mai puțin, și poate mult mai mult. Prin urmare, dacă fumați, părul frumos și puternic este un alt motiv serios de a arunca un obicei prost.

2. Nu mai beți cafea instant. Oh, da, am auzit deja: <Ты понимаешь, о чем говоришь. Я ни за что не откажусь.>. Și totuși, substanțele din cafeaua instantanească interferează cu salivarea scalpului. Și acest lucru duce la creșterea conținutului de grăsimi, chiar dacă vă spălați părul în fiecare zi. Și, în cele din urmă, veți crește chel.

Prin urmare, opriți consumul de cafea sau înlocuiți-o cu cereale. Acesta din urmă practic nu vă dăunează părului.

3. Pentru a intari parul, dati proteina corporala,

vitamine și oligoelemente. O alimentație bună, corectă astăzi este foarte importantă. Pe de altă parte, mulți oameni nu-și pot permite acest lucru, ceea ce, desigur, foarte mult supără.

Dar există încă o cale de ieșire. Cantitatea necesară de minerale și vitamine poate fi completată cu multivitamine și suplimente alimentare la recomandarea medicului. Dacă vitamine dintr-un borcan pentru tine de lux, apoi folosiți dovlecei, squash, vinete.

4. Înainte de a merge la culcare, periați-vă părul timp de 5-10 minute în toate direcțiile. Atunci vor fi groși,

strălucitoare și vor fi ușor de ambalat.

5. Nu spălați părul cu apă fierbinte. Le distruge. Apa caldă este potrivită pentru spălare. Un duș rece la sfârșit vă va face să strălucească frumos părul și scalpul va îmbunătăți aportul de sânge. În mod natural vă va întări părul.

6. Întoarceți uscătorul de păr la poziția "caldă". Da, desigur, înțeleg că toată lumea nu are suficient timp, mai ales dimineața, că vreau să se usuce repede. Dar sunt de acord că cele 5 minute suplimentare petrecute pe uscare cu un debit de aer cald nu vor juca un rol imens pentru tine.







Și părul va rămâne sănătos.

7. îndreptați jetul uscătorului de păr de jos în sus. Acest lucru nu va deteriora stratul superior al părului. Și va rămâne strălucit.

După cum puteți vedea, toate sfaturile sunt foarte simple. Dar mulți oameni sunt dispuși să-și sacrifice frumusețea pentru țigări și o ceașcă de cafea. Dacă sunteți unul dintre ei, este acesta probabil un alt motiv pentru a începe să vă schimbați în bine?

Articole corelate 7 sfaturi pentru întărirea părului

  • Ce ar trebui să fac atunci când părul meu strigă SOS?
    7 sfaturi pentru întărirea părului
    Natura este înțeleaptă. Ea a creat o persoană și ia înzestrat cu calități care nu sunt inerente nici unei creaturi pe pământ. Majoritatea dintre noi nici măcar nu ghicim despre potențialul unic ascuns al corpului nostru. Nu putem educa doar spiritul și trupul nostru, ci și cu ajutorul unor indici care trebuie definiți
  • Îngrijirea părului
    7 sfaturi pentru întărirea părului
    Dacă capul tău de păr provoacă invidia dușmanilor și dragostea prietenilor, cel mai probabil ai ajuns aici din întâmplare. Cu toate acestea, nu vă grăbiți să plecați. Cine știe, ce surpriză îți va da mâine mâine? Dar astăzi sunt atât de frumoase și de frumoase încât, se pare, puteți și nu le pasă deloc de ele. Întotdeauna o fac
  • Remediile interne vor ajuta la salvarea părului

Știri despre 7 sfaturi pentru întărirea părului

  • Cum să vă spălați părul fără a deteriora părul Pentru a păstra sănătatea și frumusețea părului, este mai bine să vă spălați capul cu apă curgătoare, temperatura fiind cu numai un grad mai mare decât temperatura corpului uman și este de 37,6 ° C.
  • Cum să vă spălați părul fără să vă răniți părul? Pentru a păstra sănătatea și frumusețea părului, este mai bine să spălați capul cu apă curgătoare, temperatura fiind cu numai un grad mai mare decât temperatura corpului uman și este de 37,6 ° C.
  • Boli ale părului și ale scalpului Spălarea frecventă a unui cap îndepărtează părul?

Discuție despre 7 sfaturi pentru întărirea părului

  • Am părul gras și, prin urmare, trebuie să-mi spăl capul în fiecare zi. Dacă nu. Am părul gras și, prin urmare, trebuie să-mi spăl capul în fiecare zi. Dacă nu spălați, capul începe să se mânie și există niște cosuri. Spuneți-mi, vă rog, mijloace cosmetice pentru restaurarea părului și a scalpului.
  • Tatăl meu are 4 grade. Cancer de la rect, împușcat în cap, plămân, ficat etc. Tatăl gradului 4. Cancerul din rectul împușcat în cap, plămân, ficat, rinichi. Medicul a recomandat utilizarea Temodal (z ori) - a fost făcut. Statul cu edemul inimii creierului sa îmbunătățit, însă sa înrăutățit cu ușurință. Restul este neschimbat. Doctorul a schimbat schema. Ultima dată când se face un dropper
  • Fie din lipsa a ceea ce vitamina să rănească sau să fie bolnav, să fie bolnav și capul este transformat, vărsare de sânge.

Tratarea a 7 sfaturi pentru întărirea părului







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: