Copa America-2018

Echipa Argentina fără probleme a emis un bilet la sferturile de finală, învingând echipa națională din Panama. "Albiseleste" a condus rapid în cont - Otamendi a închis postul îndepărtat depunând Di Maria de la standard. Au marcat și s-au liniștit. Dar panamezii au reușit destul de bine: Quintero a agravat de mai multe ori jocul, a bătut pe poartă și Romero nu a lovit cu ușurință mingea după ce a lovit Camargo cu o lovitură liberă. Dar, la jumătatea de o oră a meciului, "channerele" au rămas în minoritate - un al doilea avertisment complet a fost zdrobit de Godoy, care nu a înțeles de ce a împins Gaitanul în fața liniei laterale departe de poartă. Ei bine, atunci totul a devenit foarte clar cu rezultatul luptei, deși golurile marcate trebuiau să aștepte.

Chile - Bolivia 2: 1
Obiective: Vidal, 46, 90 + 10, de la locul de pedeapsă - Campos, 61
Chile Bravo, Isla (Fuenzalida 76), Medel, Hara, Beausejour, P.P.Ernandes, Charles Aránguiz, Vidal, Orellana (Puig, 68) A.Sanches, Pinilla (Vargas, 58)
Antrenor: Juan Antonio Pizzi
Bolivia Lampe, Eguino, Centeno, L.Guterres, Saavedra, M.Beharano, Raul Castro (Campos, 58), Meleán, Arce (Ramalho, 54), Smedberg-Dalens, Duk (Veysaga 82)
Antrenor: Julio Baldivieso
Avertizat: PP Ernandes 79 - Eguino, 4, Campos, 77, L. Gutierrez, 90 + 9, Weisaga, 90 + 9

echipa națională Chile, dar actualul deținător Cupa Americii, după înfrângerea în primul meci împotriva Argentinei (1: 2) a trebuit neapărat să câștige Bolivia, care, de altfel, de asemenea, pierdut în primul joc din Panama (0: 1). Și se pare că problemele cu setul de trei puncte nu ar fi trebuit să apară, dar nu și pe cei chilieni acum, nu pe aceia. Ei au câștigat în cele din urmă victoria, dar numai datorită unei pedepse foarte discutabile.

Prima jumătate a jocului nu a fost deosebit de mulțumită de momente. Numai la sfârșitul ei, "roșii" au amenințat de două ori periculos poarta bolivianilor. În primul rând împușcat Tuku Hernandez puternic simpatic, dar inexact de la o distanță, și apoi Alexis Sanchez după eroare de securitate rival din punctul de vedere a lovit în Centeno, asigura portarul pe linia porții. Dar a doua jumătate a meciului a început abia după ce echipa Chile a preluat conducerea. Vidal a furat mingea în pedeapsa de „verde“, având în vedere la Pinilla, el a primit o pasă înapoi și împușcat trecut lămpile.

Echipa Juan Antonio Pizzi după pauză a jucat mult mai activ decât înainte, dar pentru a dezvolta succesul nu a funcționat. Și acolo și revenirea a zburat - Campos a marcat un gol magnific, cu o lovitură liberă directă. Chilienii au fugit și mai activ și de câteva ori au fost aproape de a marca al doilea gol. Lampe a scos în mod strălucit lovitura lui Sanchez de la standard și, de asemenea, sa confruntat cu terminarea lui Puch. Vidal, fiind pe gazon după o ciocnire cu fundașul, a bătut din poziția orizontală de la limitele portarului, dar nu a lovit colțul, scotând mingea în paralel cu picioarele Alexisului.

Arbitrul a adăugat opt ​​minute la timpul principal, iar ultima dintre ele „roșu“ a fost acordat un penalti, pe care foarte mult arata ca o invenție a unui arbitru - Sanchez atârnă în suprafața de pedeapsă, dar a căzut în Campos, chiar sub umăr. Astfel Zhasmani a reușit să ascundă mâna la spate, și din cauza aceasta joc și chiar discursul nu poate fi, dar arbitrul a decis și Vidal cu siguranță realizat de 11 metri. Era minutul 10 al compensate ... Și, în același timp, în Bolivia a avut o șansă de a obține chiar, dar cu opt metri Ramalho împușcat a trecut unghi lângă poartă.

Astfel, Argentina a marcat șase puncte în două runde și a garantat o ieșire din grup, cu primul loc. Înainte de jocul "albiselest" cu Bolivia, care după meci se va întoarce acasă. Ei bine, Panami și Chile în întâlnirea față în față pentru a afla cine este mai puternic și cine merită un bilet la sferturile de finală. Desigur, șansele chilienilor arată mai degrabă, dar jocul lor nu merită cu adevărat cuvinte frumoase.