Hat-trick messi a adus echipa națională a Argentinei în playoff-ul americanului de poliție

Argentina a reușit să-și dovedească superioritatea în minutul 7. După depunerea lui Angel Di Mari de la pedeapsa, Nicolas Otamendi a câștigat lupta și capul sa lovit în colțul din apropiere. Un gol rapid a permis Argentinei să preia controlul asupra jocului. Două minute mai târziu, Otamendi a reușit să înregistreze chiar un dublu, dar portarul echipei de la Panama sa confruntat cu atacul cu rază lungă de acțiune a fundașului argentinian.

În minutul 41, cel mai neplăcut pentru episodul din Argentina al meciului. Angel Di Maria sa accidentat și a fost nevoit să iasă din teren. Pentru a-l înlocui pe Eric Lamela, a devenit clar că Messi, dacă o face, abia după pauză. Câștigătorul de 5 ori al Bilei de Aur și-a făcut debutul pe acest Cop, care apare pe teren în minutul 61. Messi a durat o jumătate de oră pentru a mulțumi publicului american.

Primul gol al lui Lionel sa dovedit oarecum curios. Jucătorul de la Panama a încercat să joace pentru o bătălie, lovind în fața lui Higuain. Mingea sa strecurat spre Messi, după care atacantul a bătut cu ușurință portarul, trimițând mingea în colț. Al doilea obiectiv a fost mult mai frumos. Lionel Messi a lovit poarta Panamei cu o lovitură liberă directă. Lui stânga magică Leo a aruncat zidul și ca o mână a pus mingea în aproape nouă fără o șansă pentru portar.

Echipa Argentina 5-0 a învins echipa din Panama și a ajuns la sferturile de finală ale Cupei Americii. Lionel Messi a reușit să exceleze în hat-trick și acum atacantul a trebuit să înscrie un gol egal cu Gabriel Batistuta în numărul golurilor pentru echipă. Locul 2 din Grupa D va fi jucat în ultima rundă a meciului dintre echipele naționale din Panama și Chile.

Nu ratați! Tabelul, statisticile și știrile din Cupa Americii

Se înțelege că clubul cut-t mai bine decât echipa națională, jucătorii t.k.sygrannost de mai multe ori mai mare decât echipa națională. Dar glvorit că echipa pe care a realizat nimic nu este pur și simplu prostie, el a câștigat Cupa Mondială Junior, ca parte a albisilesty și EAs, este, de asemenea, un câștigător de argint la Cupa Mondială, la titlul de cel mai bun marcator Sat Argentina l-au lăsat să înscrie un cuplu de goluri și de performanța slabă pentru echipa națională?

Nu spun. că aceasta este o performanță slabă pentru echipa națională. Dar rezultatul lui Gabriel Batistuta este mai bun pentru echipa națională a Argentinei.
Iar regelui, bine, Messi nu se oprește!

În ciuda avantajului numeric al lui Albiselest, jucătorii din statul "canal" păreau răcoroși până la sfârșitul orelor de joc.
Și apoi Argis a câștigat un avantaj colosal.
Se poate pretinde că trebuie să judece, dar nu degradează abilitățile profesionale ale lui Leo Messi, în care ispolnenii periculoase lovitura libera de 11 metri pentru orice deținător, să nu mai vorbim de capacitatea de a face atât scor și puncte pentru odnokomandnikov.
Nu la impresionat pe Higuain - poate că un sezon amețitor ia luat multă forță.