30 de pacienți cu privire la spitalul regional de la Kirov

Au făcut artroplastie la genunchi. Operațiunea a fost stabilită la o zi după sosire, operațiunea fiind efectuată de Romashov Artem Vladimirovich. Multe mulțumiri lui și tuturor celor care au participat. Anestezist, asistente medicale, la orice cerere a apelat imediat la, a ajutat, atitudinea foarte atentă a personalului. S-au scris în 2 săptămâni după operație. Mulțumiri deosebite asistentei medicale senior al celui de-al 7-lea departament au ajutat la achiziționarea unui bilet de călătorie pentru călătoria de întoarcere la Izhevsk.







Îi mulțumesc medicului traumatologului ortopedic Romashov Artem Vladimirovici și personalului celei de-a patra sucursale pentru atitudinea sensibilă, eficiența, performanța calitativă a muncii - endoproteticele articulației genunchiului. A rămas în acest departament numai trei zile. În următoarele 10 zile am rămas în departamentul 7, bine, este un paradis - o cameră dublă, un televizor, un frigider, curățenia și ceea ce personalul medical este minunat. Vă mulțumesc foarte mult pentru munca, grija voastră, sunteți oameni de la Dumnezeu, tot ceea ce este mai bun pentru voi, optimism și sănătate.

Multe mulțumiri tuturor personalului celor trei departamente, în special medicilor, care au efectuat rapid și eficient o operație pe picior. Reabilitarea are succes. Într-un an vreau să fac o operație pe un alt picior. Vă mulțumim din nou pentru profesionalismul dumneavoastră. Pacientul, Izhevsk.

Vreau să-mi exprim recunoștința față de tot personalul medical al celor 5 ani și, în special, de traumatolog-ortopedul Romashov Artem Vladimirovici pentru profesionalismul său și atitudinea atentă față de pacienți. Vă doresc sănătate, succes în munca voastră! Mulțumesc foarte mult.

Vreau să-i mulțumesc lui Romashov Artem Vladimirovici și stagiarului Aleksei pentru operațiunea excelentă pe care a efectuat-o. În a doua zi au fost eliberați din spital fără durere. Totul se face la cel mai înalt nivel. Și îmi exprim recunoștința imensă față de toată personalul celei de-a 5-a sucursale. În timpul tratamentului am văzut doar atitudine îngrijitoare, frumoasă și atentă. Mulțumesc foarte mult. Ar fi mai mult decât aceste clinici. Fericirea și toate cele bune.

Îmi exprim toată recunoștința față de întregul personal al celei de-a 5-a ramuri. Am ajuns la tratamentul din regiunea Arkhangelsk. Așteptăm foarte mult operația. La sosirea la spital, luați în orice moment al zilei sau al nopții, aranjați în departament și găsiți întotdeauna un loc unde puteți petrece noaptea. În timpul tratamentului am văzut doar grija, atitudinea minunată și atentă a personalului. Rată pacient. Mulțumesc!







Am fost fericit să fiu tratat la această clinică. 5 sucursală - super! Toată mierea. personalul este doar minunat. Doar cuvinte, totul era așa! El a venit la tratamentul din regiunea Arkhangelsk. Nu avem niciunul, foarte rău. Ar fi mai mult decât clinicile ca la Kirov! Totul dragă. personalul este foarte recunoscător. Fericirea și toate cele bune!

Vreau să-i mulțumesc lui Romashov Artem Vladimirovici pentru buna sa operațiune. În a doua zi au fost eliberați din spital fără durere. Totul se face la cel mai înalt nivel, datorită muncii sale și a muncii remarcabilului anestezist (din păcate, nu-mi amintesc numele).

E groaznic. Prima ramură, oamenii se află pe coridor, suferă. În sală, murdărie, ostilitate insuportabilă. Ghivecele sunt rareori transportate, iar podelele sunt spălate așa. Mâncarea este dezgustătoare. Asistenții jură pe pacienți. Doctorul nu explică nimic și nu poți ajunge la el. Horror.

Îmi exprim recunoștința față de medicul pentru traumatolog-ortoped Markov Anton Nikolaevich și Bratukhin Eduard Nikolayevich pentru atenția acordată, atitudinea bună față de pacienți. Spitalul este minunat, personalul este bun, îngrijitor și în tot ceea ce m-au ajutat să mă întorc pe picioarele mele. Vă mulțumim pentru munca depusă. Cu credincioșia ta.

La invitație, nu este un fapt că veți fi în sală. În coridor sau, în cel mai bun caz, vor fi plasate într-un alt departament. Mâncarea nu este satisfăcătoare. Bufetul nr. Trebuie să aduceți mâncare și un ceainic. Nu există farmacii - veți primi medicamente. Nu există niciun bancomat - trebuie să completați contul mai mult. Condițiile de uz casnic - nu sunt. În secții există șapte paturi (pat-navă-pat-navă alternativă). Vasul de toaletă nu este conform regulilor pentru cele operate pe șold. Barbatul este in general inchis pentru a fi curat (toata lumea trebuie sa mearga intr-una). Nu există practic nici un dialog între pacient și medic. Asistentele sunt nepoliticoase. Nu există nicio întrebare cu privire la orice briefing.

Clădirea spitalului în sine nu este adaptată pentru pacienții traumatologi și chiar reparațiile cosmetice nu au dus la extinderea cel puțin a ușilor. Podeaua este ceramică-granit, alunecoasă, mai ales după spălare, așa cum nimeni nu avertizează. Atitudinile față de oameni sunt nepoliticoase, atât din partea personalului junior cât și a medicilor. Deși ce să se aștepte de la personal, în cazul în care medicul șef Kurdyumov - cunoscut în cercurile medicale este nepoliticos.

Soțul meu a intrat în această clinică. Horror, chiar și bandajul nu a fost impus. Unde se vede că bandajele nu fac bandaje? Nimeni nu vorbește despre diagnostic.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: