5 Instrumente pentru scrapbooking, care merită banii lor - maeștrii corecți - manual,

Tipuri de creativitate

scrapbooking
Scrapbooking> Albume, notebook-uri

5 Instrumente pentru scrapbooking, care merită banii lor - maeștrii corecți - manual,

Etapa inițială a călătoriei mele în scrapbooking a fost târâtă nu pentru un an. Ca si in cazul oricarui nou venit, atunci cand am intrat in magazinul de bunuri pentru creativitate, ochii mi-au fugit (la vederea sortimentului) si au fost facutiti (la vedere pretul acestui sortiment). Apropo, eram destul de începător ca începător: de la bun început am cumpărat doar ceea ce nu mi-am putut imagina fără să-mi dau seama. De exemplu, foarfecele notorii și punchers nu au fost cumpărate :)







Dar această selectivitate are un dezavantaj. În acest articol vreau să vorbesc despre instrumente ieftine care îmi fac viața creativă incredibil de ușoară. Reacția la utilizarea lor are una: "Oh, aș fi știut că sunt ajutați - ar fi cumpărat un an în urmă!".

"De ce am nevoie de lipici atât de scump", m-am gândit și am continuat să încerc să lipesc decorul în vrac la "Moment". Nu, a fost blocat, dar cât de mult merita! În conformitate cu recomandările producătorului, este necesar să aplicați adeziv la ambele obiecte lipite, să așteptați câteva minute și apoi apăsați puternic obiectele unul împotriva celuilalt. Nu numai că acest „dans cu o tamburina,“ ia o cantitate semnificativă de timp (pentru că fiecare lucrare este de obicei un decor voluminos nu este limitată la o singură floare, și, uneori, ia cea mai mare parte de lucru), astfel încât încă în procesul de „puternic presat“ poate deteriorarea decorului lipit.

Apoi i-am cerut prietenei să-mi dea o companie de urechi pentru umbrele de aniversare UHU. Pentru că încă nu am vrut să-l cumpăr eu, așa că sunt încăpățânat.) De ce chiar UHU? Pentru că am citit recenzii și recenzii.

Concluzie: achiziția este utilă! Cazul în care banii cheltuiți mai mult decât compensează timpul eliberat.

Contra: prețul nu numai a pistolului în sine, dar și cartușelor cu adeziv pentru el; firele - "păianjeni" - dar sunt ușor de îndepărtat.

5 Instrumente pentru scrapbooking, care merită banii lor - maeștrii corecți - manual,

2. Mat / covor pentru tăiere.

L-am cumpărat numai după ce am ruinat masa fără speranță. Tăieturi de la un cuțit, pete de vopsele și spray-uri, urme de adeziv - toate acestea sunt inevitabili insotitori de resturi-creativitate. Am întâlnit în vederile de rețea în spiritul „Eu folosesc o bucată de linoleum vechi și convenabil pentru mine“ - dar, în acest caz, vom acorda o atenție la doar unul dintre avantajele covorașul (protecția directă a tabelului) și să uitați despre un alt plus. Acesta se află în faptul că proprietarul saltelei nu mai este necesar de fiecare dată când ajunge la linia - suficient pentru a pune produsul pe saltea și imediat ușor să-l măsoare.







Am cumparat acum aproximativ un an un mat de format A3 si acum caut un nou format A2, deoarece o foaie de hârtie scrap de dimensiune standard de 30.5x30.5 pe un format mai mic se potriveste slab.

5 Instrumente pentru scrapbooking, care merită banii lor - maeștrii corecți - manual,

Producătorii produc covoare de diverse culori și marcaje și le numesc "auto-vindecare". Despre ultimul citiți o mulțime de refuzuri în recenzii. Pot confirma că covoarele verzi nu sunt chiar restaurate, dar nu trec prin dreapta.

Un alt lucru pe care l-am rugat ca pe un dar, pentru că a fost un păcat pentru bani :)

Citiți multe recenzii de la persoane care au această placă situată în jur. Apoi, a încercat mult timp să înscrie (pune linia de pliere) foile cu un stilou fără scriere pe riglă. Sincer, lucrul la bord este o plăcere și din nou, economisind timp. Dacă aveți nevoie de un punctaj o dată pe an - atunci, poate, nu este niciun sens într-o astfel de achiziție. Dar dacă faceți în mod regulat cărți poștale, plicuri, albume (utile pentru legare și pentru substraturi clapetă) - atunci bordul este pur și simplu necesar. Toate pliurile sunt chiar, arata mult mai profesionist decat fara bord.

5 Instrumente pentru scrapbooking, care merită banii lor - maeștrii corecți - manual,

În plus, acum există așa-numitele unelte 2 în 1: placă pentru crețuri + tăietoare. Și cât de mult avem nevoie sau nu avem nevoie de un tăietor, hai să vorbim în paragraful următor.

Aici nu am avut nici o îndoială cu privire la necesitatea acestei achiziții! Pe măsură ce natura mi-a îngreunat puțin și munca trebuie făcută calitativ - tăietorul a fost necesar și nu am regretat niciodată banii cheltuiți.

Cele mai populare tipuri de tăietori: rulou și sabie. Am și amândoi.

Rollerul este convenabil pentru tăierea fragmentelor dintr-o foaie mare de hârtie.

5 Instrumente pentru scrapbooking, care merită banii lor - maeștrii corecți - manual,

De asemenea, este convenabil să o tăiați într-un număr mare de coli pentru un notepad. Apropo, o puteți cumpăra în magazine pentru articole de birou și de imprimare - și acolo poate fi mult mai ieftin decât în ​​bancuri de resturi :)

5 Instrumente pentru scrapbooking, care merită banii lor - maeștrii corecți - manual,

Știu că mulți trăiesc perfect fără un tăietor și pot tăia perfect un cuțit într-o linie dreaptă - dar apoi, din nou, problema economisirii timpului. La urma urmei, noi, lucrătorii cu ace, ca nici un alt știe că timpul este bani :)

5. Uscător de păr pentru ștanțare.

Concluzie: dacă lucrați în mod regulat cu vopsele, spray-uri, grund, lac, pulbere pentru embossing - aveți nevoie de acest instrument la fel ca mine :)

Am un uscător de păr american de la Ranger cu un adaptor pentru prize interne. Nu ma plang :)

5 Instrumente pentru scrapbooking, care merită banii lor - maeștrii corecți - manual,

Acest lucru încheie articolul meu. Încă o dată, sunt de acord cu opinia că toate aceste instrumente pot fi înlocuite cu ceva sau fără ele. Este vorba despre modul în care acestea economisesc timp, care este uneori mai scump decât banii. Și nu-mi pare rău pentru banii cheltuiți pe ele, ci despre faptul că nu i-am cumpărat înainte de :)

Cuvinte cheie







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: