181 Revizuirea arhivei centrale a Ministerului Apărării al Federației Ruse la Podolsk, str. Kirov, 74

O mulțime de mulțumiri tuturor angajaților

Dragi angajați ai CAMO și ELAR Corporation! Vreau să exprim cele mai sincere cuvinte de recunoștință din partea mea și a familiei noastre pentru munca pe care ați câștigat-o și ați făcut-o pentru noi. Esti, mai presus de toate, confirmati prin fapta ca Patria va aduce aminte de faptul ca "NICI NU ESTE VEZI". Te-ai făcut o mare bucurie pentru familia ta, pe care vrei să o împărtășești. Am primit o confirmare care a fost pierdută. cu privire la acordarea artei tatălui meu. l-t Magrum Arkady Samoilovich în 1945 cu medalia "For Victory over Japan". Data viitoare ›







Dragă Olga Volkova, Olga Vladimirovna Kokhanchik, Victoria Sumarokova! Cu un sentiment de respect sincer, vă mulțumim pentru munca depusă, pentru ajutorul acordat cercetătorilor. Datorită profesionalismului, bunăvoinței, sensibilității și dorinței de a ajuta oamenii, multe evenimente istorice le dezvăluie secretele. Specificând, puteți observa câteva puncte: - Vizitați arhiva este disponibilă oricărui cetățean al Rusiei, fără o întâlnire. Aici. Data viitoare ›

Dragi șefi, eu, un cetățean al Rusiei, am slujit în armata sovietică, astăzi am 60 de ani și întocmesc documentele pentru pensionare. Pentru munca mea totală, cei doi ani nu mi-ar fi în cale. Ți-am trimis scrisori trimise prin scrisoare recomandată cu o notificare. Dar nu am primit un răspuns de la tine. Aveam nevoie de confirmarea faptului că slujesc în SA. Din moment ce numele meu de mijloc de la greșeala dvs. nu a fost introdus corect. Răspunsul nu a așteptat. Am trăit mult timp în Irlanda și mi-e rușine de tine. De ce nu te respecti?

Nu înțeleg de ce se plâng oamenii. Am venit la sala de primire, există o femeie foarte simpatică Elena Aleksandrovna. Apel la ea cu o cerere de a face un certificat de salariu și pentru o taxă primit în trei zile.

Alo Când am scris și a solicitat informații despre bunicul meu decedat, este necesar pentru a apela o hârtie de securitate socială și o copie a funeraliilor. Am scris că este necesar să se mărească la pensia mamei mele, fiica omului, și trimite-mi runaround și scrie că nu am scris ceea ce am nevoie, ceea ce vreau pentru a crea o arhivă de casa ta. Din păcate, pensiile noastre din Rusia sunt atât de mici, încât le apucați de toate șansele de a le crește. Am crezut că funcționarii de la noi nu ne tratează bine. Se pare că acest lucru se aplică tuturor. Data viitoare ›

Îmi exprim recunoștința față de personalul și șeful Arhivei centrale a Ministerului Apărării al Federației Ruse. Arhiva funcționează. A fost acordat un certificat de angajat al SA în Germania, care lucrează la o întreprindere comercială și de consum nr. 142 în perioada 1984-1987.

ignora în siguranță anumite răspunsuri cronologiei, scrie dezabona, deși au fost date informații clare cu privire la acest moment, nu sa deranjat pentru a deschide caseta dorită și să răspundă la întrebarea cu privire la confirmarea serviciului pe teritoriul RDG-ului cu celebrul raft camerei și durata de viață, cererea a fost trimis de la o notificare prin e-mail , anunțul a fost primit de noi, iar arhiva pe care sa calmat. Apropo, cererea este trimisă în anul jubiliar, care a fost urmat de un puternic relații publice ale organizației de angajament și clar lor. Data viitoare ›

De două ori am trimis o cerere la arhivele MO din Podolsk despre rudele din cel de-al doilea război mondial care au murit în cel de-al doilea război mondial. Unul dintre ei, unchiul meu, a murit lângă Moscova. Și nici un răspuns. Bucurați-vă de roadele victoriei câștigate de strămoșii noștri, scuipă nu numai pe noi, ci și pe ei.

Dragi foști și viitori vizitatori ai Arhivei Centrale a Ministerului Apărării al Federației Ruse! Vreau să vă împărtășesc povestea mea de apel la această arhivă. Locuiesc la Moscova, dar, fără să am încredere în post, am decis să nu trimit o solicitare de pe site, să primesc un răspuns la cerere prin poștă și să merg personal la arhivă, ca să spun așa, personal, ar părea mai bine. Au fost necesare informații pentru înregistrarea pensiilor - informații care confirmă mărimea salariului mamei mele, care a funcționat în anii '70 (civil) în unitatea militară. Data viitoare ›

Această organizație a fost aplicată pentru prima dată. A venit personal. Am fost trimiși la primul punct de control. Se așează o bunică, într-adevăr nu știe nimic, doar dă un număr pe care să-l apeleze, altfel nu vor fi permise. Au sunat. La celălalt capăt al liniei, au răspuns că recepția vizitatorilor este de două zile pe săptămână. Deși site-ul nu are astfel de informații. Și nu aveam nevoie de o recepție. După explicații lungi în tub, de ce avem nevoie, am fost otrăviți la recepție (a doua intrare). Există trei femei care lucrează acolo. La întrebarea: în ce cameră? A murit dinții înșiși. Data viitoare ›

Voi da in judecata pentru inactiunea acestei arhive

Pentru cei care nu pot trece prin telefon. care este pe site, acest număr este incorect, aflați în comisariatul dvs. militar numărul corect. Nu au e-mail și fax. Azi am ajuns și am aflat ce vroiam. Sper să trimiteți prin poștă către Rusia sau mai bine să livrați o scrisoare către curier.

Ce e, sun 2 zile, nu poți răspunde! Am înțeles că lucrul acesta, toată lumea este ocupată! Dar tel. specificate, atunci trebuie să răspundeți la apeluri!

Cine citește aceste recenzii? A început să scrie mai multe Serdyukov și tăcere. Arhiva timp de cinci ani nu poate găsi un soldat care a murit în al doilea război mondial, și indică locul morții de soldați, în cazul în care luptele nu au fost menținute, adică, nu știu cum să elibereze teritoriul nostru. Ei așteaptă, când nimeni nu va căuta pe cei morți. Cineva știe cât de vechi este personalul din Asia Centrală? Dragi cetățeni, ar recomanda să meargă în instanță în cazul în care a trecut o lună de la depunerea recursului și răspunsul sau extinderea la tratamentul dosarului a fost primit, drepturile. Data viitoare ›







Eroare în certificatul de salariu

Următoarele 20 de recenzii ›

ignora în siguranță anumite răspunsuri cronologiei, scrie dezabona, deși au fost date informații clare cu privire la acest moment, nu sa deranjat pentru a deschide caseta dorită și să răspundă la întrebarea cu privire la confirmarea serviciului pe teritoriul RDG-ului cu celebrul raft camerei și durata de viață, cererea a fost trimis de la o notificare prin e-mail , anunțul a fost primit de noi, iar arhiva pe care sa calmat. Apropo, cererea este trimisă în anul jubiliar, care a fost urmat de un puternic relații publice ale organizației de angajament și clar lor. Data viitoare ›

O mulțime de mulțumiri tuturor angajaților

De două ori am trimis o cerere la arhivele MO din Podolsk despre rudele din cel de-al doilea război mondial care au murit în cel de-al doilea război mondial. Unul dintre ei, unchiul meu, a murit lângă Moscova. Și nici un răspuns. Bucurați-vă de roadele victoriei câștigate de strămoșii noștri, scuipă nu numai pe noi, ci și pe ei.

Dragi angajați ai CAMO și ELAR Corporation! Vreau să exprim cele mai sincere cuvinte de recunoștință din partea mea și a familiei noastre pentru munca pe care ați câștigat-o și ați făcut-o pentru noi. Esti, mai presus de toate, confirmati prin fapta ca Patria va aduce aminte de faptul ca "NICI NU ESTE VEZI". Te-ai făcut o mare bucurie pentru familia ta, pe care vrei să o împărtășești. Am primit o confirmare care a fost pierdută. cu privire la acordarea artei tatălui meu. l-t Magrum Arkady Samoilovich în 1945 cu medalia "For Victory over Japan". Data viitoare ›

Dragi foști și viitori vizitatori ai Arhivei Centrale a Ministerului Apărării al Federației Ruse! Vreau să vă împărtășesc povestea mea de apel la această arhivă. Eu locuiesc în Moscova, dar prietenul nu deosebit de încredere, a decis să nu trimită o cerere la site-ul, apoi pentru a obține un răspuns la o cerere prin e-mail, și du-te la arhiva în persoană, ca să spunem așa, pare să fie o persoană mai bună. Au fost informațiile necesare pentru înregistrarea de pensii - informații care să confirme salariile la mama mea, care a lucrat în anii 70 (civili), în unitate. Data viitoare ›

Această organizație a fost aplicată pentru prima dată. A venit personal. Am fost trimiși la primul punct de control. Se așează o bunică, într-adevăr nu știe nimic, doar dă un număr pe care să-l apeleze, altfel nu vor fi permise. Au sunat. La celălalt capăt al liniei, au răspuns că recepția vizitatorilor este de două zile pe săptămână. Deși site-ul nu are astfel de informații. Și nu aveam nevoie de o recepție. După explicații lungi în tub, de ce avem nevoie, am fost otrăviți la recepție (a doua intrare). Există trei femei care lucrează acolo. La întrebarea: în ce cameră? A murit dinții înșiși. Data viitoare ›

Voi da in judecata pentru inactiunea acestei arhive

Dragă Olga Volkova, Olga Vladimirovna Kokhanchik, Victoria Sumarokova! Cu un sentiment de respect sincer, vă mulțumim pentru munca depusă, pentru ajutorul acordat cercetătorilor. Datorită profesionalismului, bunăvoinței, sensibilității și dorinței de a ajuta oamenii, multe evenimente istorice le dezvăluie secretele. Specificând, puteți observa câteva puncte: - Vizitați arhiva este disponibilă oricărui cetățean al Rusiei, fără o întâlnire. Aici. Data viitoare ›

Pentru cei care nu pot trece prin telefon. care este pe site, acest număr este incorect, aflați în comisariatul dvs. militar numărul corect. Nu au e-mail și fax. Azi am ajuns și am aflat ce vroiam. Sper să trimiteți prin poștă către Rusia sau mai bine să livrați o scrisoare către curier.

Ce e, sun 2 zile, nu poți răspunde! Am înțeles că lucrul acesta, toată lumea este ocupată! Dar tel. specificate, atunci trebuie să răspundeți la apeluri!

Dragi șefi, eu, un cetățean al Rusiei, am slujit în armata sovietică, astăzi am 60 de ani și întocmesc documentele pentru pensionare. Pentru munca mea totală, cei doi ani nu mi-ar fi în cale. Ți-am trimis scrisori trimise prin scrisoare recomandată cu o notificare. Dar nu am primit un răspuns de la tine. Aveam nevoie de confirmarea faptului că slujesc în SA. Din moment ce numele meu intermediar de la greșeala dvs. nu a fost introdus corect. Răspunsul nu a așteptat. Am trăit mult timp în Irlanda și mi-e rușine de tine. De ce nu te respecti?

Cine citește aceste recenzii? A început să scrie mai multe Serdyukov și tăcere. Arhiva timp de cinci ani nu poate găsi un soldat care a murit în al doilea război mondial, și indică locul morții de soldați, în cazul în care luptele nu au fost menținute, adică, nu știu cum să elibereze teritoriul nostru. Ei așteaptă, când nimeni nu va căuta pe cei morți. Cineva știe cât de vechi este personalul din Asia Centrală? Dragi cetățeni, ar recomanda să meargă în instanță în cazul în care a trecut o lună de la depunerea recursului și răspunsul sau extinderea la tratamentul dosarului a fost primit, drepturile. Data viitoare ›

Nu înțeleg de ce se plâng oamenii. Am venit la sala de primire, există o femeie foarte simpatică Elena Aleksandrovna. Apel la ea cu o cerere de a face un certificat de salariu și pentru o taxă primit în trei zile.

Alo Când am scris și am cerut informații despre bunicul meu decedat, este necesar să scrieți un prospect și o copie a funeraliilor. Am scris că este necesar să măresc pensia mamei mele, fiica acestei persoane, iar ei îmi trimit un răspuns și scriu că nu am scris ce am nevoie pentru că vreau să-mi creez arhiva de acasă. Din păcate, pensiile noastre din Rusia sunt atât de mici, încât le apucați de toate șansele de a le crește. Am crezut că funcționarii de la noi nu ne tratează bine. Se pare că acest lucru se aplică tuturor. Data viitoare ›

Eroare în certificatul de salariu

Îmi exprim recunoștința față de personalul și șeful Arhivei centrale a Ministerului Apărării al Federației Ruse. Arhiva funcționează. A fost acordat un certificat de angajat al SA în Germania, care lucrează la o întreprindere comercială și de consum nr. 142 în perioada 1984-1987.

Bună ziua. Nu pot ajunge la numărul: 8 (4967) 699005 - referință.

Privind arhiva unității militare: 10535, Saki, Crimeea, din 1983 până în 1985. Trebuie să vă ajut să găsiți fișierul. h. 10535, care a fost localizat în Crimeea. Am slujit în această parte din 1983 până în 1985. Am nevoie de această perioadă pentru a crește mărimea pensiei. În arhivele Flotei Mării Negre din Sevastopol, Odessa, Ministerul Apărării al Ucrainei nu există date arhivistice ale acestei unități militare. Mulțumită în avans. Shishkin V.V.

"... Vă mulțumesc foarte mult, Cer, pentru că într-o zi strălucitoare, bunicul meu și cu mine suntem aproape!" De fapt, aceasta este o poveste lungă și abia știu de unde a început. A început în Bashkiria în 1941, când un om de 46 de ani a mers în față. Mergând la război, avea o familie mare în soția sa, în satul Nizhne-Timkino, în cartierul Karmaskalinsky al SSR Bashkir: soția sa, cinci fii, două fiice, un mic nepot. Cât de greu a fost să plece de acasă, copii ... Dar el a mers la război ca voluntar printre primii. Cum. Data viitoare ›

Sunt un avocat din St. Petersburg. Oamenii se întorc adesea la mine în diverse întrebări. Unul dintre principalele în ajutorul căutării pentru anii 1941-1945. Trimiteți cereri oficiale la arhiva militară și întotdeauna, din nou, repet, obțineți întotdeauna un răspuns. Puțin mai devreme, puțin mai târziu, dar întotdeauna. Datorită muncitorilor imense, îmi exprim recunoștința și vă urez sănătate, bunăstare în munca lor grea! Cu credincioșie! Este păcat că nu am e-mail. mail arhivă.

Și eroii războiului civil

În mai 1968, ne-am mutat din districtul Leninsky din Ufa, Bashkortostan (apoi BASSR), în districtul Kalininsky din Ufa. Apoi am aflat că strada noastră a fost acordată eroului războiului civil Stepan Sergheievici Vostrețov. Pentru informație - titlul de domni ai Ordinului "FOUR" al Bannerului Roșu a avut foarte puțini comandanți militari. O armă de aur - și chiar mai puțin. Sa luptat în centrul Rusiei, în Siberia și în Orientul Îndepărtat. Cine e vina pentru moartea tragică? Cine a permis (cu 15 ani în urmă) să redenumească autoritățile noastre. Data viitoare ›

Ce să faceți. Moscoviții au venit cu perestroika. Legislația privind pensiile a fost modificată. Acum ne grăbim, neștiind cum să obținem ajutor pentru salariile din 1988. Suntem loviți de pretutindeni, nu vrem să facem nimic. Totul merge pentru a ne asigura că suntem în urmă și mulțumiți de pensia minimă. Poate că este timpul să luați măsuri și să vă întâlniți cu oamenii. Începeți să lucrați bine și nu ignorați și trimiteți dezabonarea. A lucrat în TBP № 4 în SSV din 07.01.1988 până la 30.06.1988. Și unde ar trebui să iau acum un certificat de salarii. Unde?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: