7 Fapte despre boala președintelui

Data ultimei zvonuri pe Internet se răspândeau despre boala președintelui țării. Dovada pentru acest lucru este foarte diferită - de ceea ce Vladimir Putin a văzut în scaunul ortopedic, la surse din guvern. "Reporterul orașului" vă prezintă o listă cu cele mai frecvente ipoteze. Am încercat să nu rămânem în vreun punct de vedere și am făcut doar câteva presupuneri pentru fiecare fapt.







1. Personalitatea unui close-up

Spectatorii, atât în ​​Rusia, cât și în străinătate, sunt preocupați de faptul că recent președintele rus apare în spații închise și în ședință. Mass-media străine explică acest lucru prin faptul că Vladimir Putin suferă de dureri de spate, astfel încât el nu poate sta sau merge prea mult timp.

Apoi, amintiți-vă Leonid Iliich, care stătea aproape pe cârje. Nu avea durerea în spate, dar întregul său corp refuza. Dar el a fost pus pe recuzită, care au fost camuflate cu succes.

2. Medvedev a urcat

Un alt plus în tezaurul presupusei boli este activarea premierului Dmitri Medvedev. Acum el și-a asumat rolul de frontman și călătorește în jurul orașelor și orașelor.

O situație similară a fost în Rostov-pe-Don, când guvernatorul a mers la umbră, iar în locul ei se afla vice-guvernator al regiunii. Zvonurile s-au răspândit despre remanierea forțelor în guvernul regional.

Dar, după ce invitatul străin la numit pe guvernator nu pe cel pe care toată lumea îl chema, mass-media a izbucnit: "Guvernatorul sa schimbat!" Cu toate acestea, amintiți-vă la sfârșitul poveștii - șeful guvernului Don a plecat în vacanță, iar în această perioadă guvernatorul acționează doar a devenit vice-guvernator.

3. Fotografii din Istanbul

După vizita de afaceri a lui Vladimir Putin la Istanbul de pe Internet, o răspândire foto. În interpretarea presei străine aceasta a fost o ilustrare a infirmității președintelui rus. jurnaliștii BBC cred că corespondent a fost capabil de a captura un cadru în care Putin se confrunta cu o astfel de durere severă, care nu pot sta pe cont propriu. Aici, prim-ministrul turc Recep Tayyip Erdogan îl ajută pe Vladimir Putin să stea pe scaun. Aceeași fotografie oferă motive să creadă că președintele are nevoie de o operațiune serioasă de urgență.







Cu toate acestea, se poate interpreta fiecare în felul său. Poate, premierul turc îi avertizează pe Putin să se așeze pe cotieră. "Handshake, iar apoi Erdogan îi oferă lui Putin să se așeze. Ce fel de spate "- cititor indignat al" reporterului orașului "Vyacheslav.

4. De ce este crabul Putin?

Rușii au atins un nivel de încredere în tot ceea ce este scris pe Internet că au început să aibă încredere chiar și în ceea ce oferă motorul de căutare. Dacă introduceți într-un motor de căutare „Putin“, Yandex va oferi în mod automat presupunerea că președintele „accident vascular cerebral“, „cancer“, „sarcom“ abstracte „probleme de sănătate“, și chiar și opțiunea de a „schimbare de mers“ este privită cu prudență.

Acest lucru oferă unor bloggeri un motiv să creadă că una dintre aceste opțiuni ar trebui să aibă loc în realitate. Cu toate acestea, versiunea optimistă "fiul lui Putin sa născut" este lăsat fără atenție.

5. Accidentul a luat-o!

Cu toate acestea, câteva zile mai târziu, aceeași Natalia Chernysheva a scris: "Zvonul despre presupusul accident vascular cerebral al lui Putin nu a fost încă confirmat. Eu voi mustra sursa. Cred că zvonul este o reacție la sentința de închisoare de 4 ani a lui Berlusconi. ) ". Dar nimeni nu a fost interesat. Toată lumea a fost înzestrată cu un accident vascular cerebral al președintelui.

6. Mersul de zbor

Cei mai sensibili fani simt cea mai mica schimbare in comportamentul idolului lor. Unii bloggeri au observat chiar că Putin și-a schimbat plimbarea. Cum au făcut-o, dacă se pare că doar ședea, rămâne un mister. Dar ei au încredere în instinctul lor în același mod ca Natalia Chernysheva, menționată mai sus.

Potrivit comunității de internet, schimbarea mersului este un semnal despre leziuni incompatibile cu viața.

7. Oamenii de PR nu cred asta

În ciuda atacului mass-media și a bloggerilor, serviciul de presă susține cu încăpățânare că pacientul este mai probabil să trăiască. Secretarul de presă al președintelui, Dmitri Peskov, asigură că totul este bun pentru domnul președinte și că el este limpede din cauza unei traume în formare.

„Prejudiciul a fost într-adevăr, am vorbit despre asta mai mult în Vladivostok - a reamintit în aer“ Kommersant FM „Dmitri Peskov. "Nu este bătrână, ci doar o traumă de sport obișnuită - Vladimir Putin a tras un mușchi." Potrivit lui, o astfel de supărare nu poate fi limitată în acțiunile Putinului activ.

"Reporterul orașului" a adus la cunoștință cele 7 fapte cele mai frecvente. Pentru unii, aceasta este o dovadă incontestabilă, pentru alții - cuvinte goale. Oferiți-vă opțiunile pentru situație, găsiți dovezi concludente ale teoriei dvs.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: