Trei mușcături și șapte trucuri murdare ale lui Louis Suarez, fotbal

De ce El Pistolero - cel mai dezgustător jucător de fotbal al planetei.

Luis Suarez a încercat pe umărul lui Chiellini acum un an la Cupa Confederațiilor. Apoi s-au speriat. În minutul 79 al meciului de ieri, uruguayanul, pentru a treia oară în carieră, a aderat la umărul adversarului și a căzut teatric pe gazon, când Chiellini a făcut o mână.

Arbitrul a ratat episodul și nu la îndepărtat pe Suarez, chiar dacă Chiellini a arătat pe umăr urme de dinți.

Două minute mai târziu, Diego Godin a marcat golul câștigător. Răul a triumfat din nou. Italia se întoarce acasă. Așteptările pentru descalificarea lui Suarez nu sunt încă cunoscute, pentru că musca lui Branislav Ivanovici din Premier League a fost suspendată pentru 10 meciuri. Un tip chiar a pus bani pe faptul că Suarez va mușca pe cineva într-un meci cu italienii. Și el a fost îmbogățit.

Louis nu se grăbea să facă podtribunnye premise pentru a vedea alunecarea lui Asamoah Gyan. Suarez a câștigat sondajul împotriva titlului celui mai urât om din Africa. În semifinale, uruguayenii au pierdut în fața Olandei.

Într-un meci cu Manchester United, Suarez ia spus lui Evra ceva atât de rasist că francezul nu a putut suporta acest lucru. Asociația de Fotbal a început procesul, camerele nu au tras suficient de bine episodul, încât cititorii de buze puteau descifra cuvintele lui Suarez. Cu toate acestea, el a fost găsit vinovat, a primit o pedeapsă majoră, o suspendare de opt meciuri și un curent de critică aspră de la Twitter Ferdinand.

Asta nu a confundat pe tipul experimentat Luis. În următorul meci împotriva Manchester United, el nu a scuturat mâna Evrei, ceea ce a provocat un nou val de hete. Rio Ferdinand a ignorat demonstrativ mâna întinsă a uruguayanului. Patrice sa grăbit să apeleze la arbitrul care arăta, ca să o spună blând, ca o fetiță.

În meci, "Fulham" - "Liverpool" Suarez sa prefăcut în lovitura liberă a altcuiva. Arbitrul nu a reacționat și ridiculizarea și insultele au ieșit din tribune. Suarez a arătat fanilor Fulham un deget mijlociu.

Asociația de Fotbal ia descins pe Luis pentru un meci și ia acordat lui Liverpool 20.000 de lire sterline.

Dacă nu știm cine joacă sub al șaptelea număr, am fi decis că el sa uitat la minge și nu a observat adversarul, iar cartonașul galben este chiar prea mult pentru o greșeală de joc. Dar acesta este Luis Suarez.

Mai mult, el, ca în cazul lui Chiellini, a încercat mai devreme Parker.

În a treia rundă a Cupei FA "Liverpool" a jucat cu clubul diviziei a patra. Sturridge a deschis scorul, în minutul 57 Suarez a venit ca înlocuitor și aproape imediat, jucându-și mâna, a marcat al doilea gol. În minutul 79, "Mansfield" a redus diferența și, după cum ziarul britanic scria, 11 minute peste teren a fost spiritul de justiție, care în cele din urmă nu a ajutat pe subalternii să înscrie scorul.

Antrenorul lui Mansfield a subliniat în mod filosofic că dacă jucătorul său de fotbal ar fi făcut ceva de genul acesta, el nu ar fi trebuit să pedepsească jucătorul: "Suarez are un instinct înainte, trimite în nici un fel bile în plasă". În următoarea rundă, Reds a pierdut din Oldham.

În al doilea tur al Ligii Europei, "Zenith" a fost inferior lui Liverpool 1: 3. După o victorie de 2: 0, acest lucru a fost suficient pentru a intra în runda următoare. Unul dintre obiectivele din „Anfield“ Suarez a marcat, dar în cele din urmă uruguayanul a urcat în mod deliberat pe spate împins înapoi Tomas Gubochana.

Arbitrul nu a reacționat, iar UEFA a decis că nu există motive de descalificare.

Arbitrul nu a observat episodul, iar Hara însuși a făcut fără drama. Drept urmare, autoritățile de fotbal din America de Sud au părăsit încălcarea fără atenție.

Pentru nici un motiv aparent, Uruguayanul a săpat dinții în mâna apărătorului sârb. Suarez, ca provocator cu experiență, a ales momentul în care arbitrul nu a văzut episodul. În minutul 90 Suarez a marcat, egalând scorul.

Asociația de Fotbal, luând în considerare meritele anterioare ale atacatorului, la descalificat pentru 10 meciuri. Suarez a pierdut șansa de a deveni cel mai bun marcator, iar "Liverpool" a trecut prin Liga Campionilor.

Simulări, simulări, simulări ...

O încercare de succes în meciul de calificare împotriva Argentinei. Uruguay a câștigat.