4 Motivele pentru care consumul de alcool duce la obezitate

a știut întotdeauna că o mulțime de alcool este rău! La mine ca un limiter într-un organism - cum a băut abia, frana a zburat, dar nu pot bea prea mult. doza mea maximă de doi litri de bere - după respingerea și clătiți corpul - astfel încât să nu-mi place să bea alcool :) și mai necesar după petrecere cu alcool bea apă timp de cel puțin o jumătate de litru, astfel încât atunci în dimineața mult mai ușor :) Ai grija de tine - dacă nu de la grăsime, apoi cel puțin sănătatea în general - aveți grijă de ficat - este unul :)







În loc de asta, va fi vineri seara. du-te cu prietenii "pe cană." mergeți mai bine în hol)) cereți să vă frecați grăsimea. heh.
Vino în hol. și pe banda de alergat timp de 15 minute, mai presus de toate)))
Apoi se apropie bancul de presă 5. și apoi altceva interesant) Asta eo victorie securizată)

Și da. chiar a uitat să spun. Sunt pe cale teribil de frică de această senzație teribilă dimineața. --- bine. Seara, de fapt, la bar a fost un succes,))). și în dimineața ((((... tot ... ca o bandă ((de aceea beau foarte rar)

Paul, alcoolismul este o boală, la fel ca dependența de droguri. Cu alcoolismul, tractul gastrointestinal este atât de epuizat încât alimentele nu sunt digerate. În plus, comportamentul alimentar se schimbă. Dar acest lucru nu se aplică persoanelor sănătoase care consumă cu ușurință alcool. Toate studiile - europene, americane (din păcate, în Rusia nu există atât de multe studii noi) - arată că atât bărbații cât și femeile care consumă în mod regulat alcool au în general un indice de masă corporală mai mare.

M-am mutat departe de mâncare și de toate cazurile, îmi pare rău) dar am diaree verbală începe când vine vorba de alcool și țara noastră)

Mulțumesc, Alisa! Foarte lucid, deschis în filiala din Sankt Petersburg, vom învăța să mănâncă bine. Spune-mi ce altceva, și poate că setul sau pierderea masei de oameni care folosesc alcoolul este un proces pur individual? Pentru nivelul genotipului și a stilului de viață, acești oameni cu diferite rata metabolică și alte reacții apar.

Paul, este, dar într-o oarecare măsură. Toți oamenii de alcool incetineste metabolismul, dar încetini ceva mai mult, în timp ce altele - mai puțin. Este nevoie de o doză mare, astfel încât organismul să simtă stresul, iar celălalt mai puțin. Se știe că există întregi națiuni, care sunt foarte sensibile la alcool (în principal, popoarele nordice), deoarece au produs practic fără alcool enzimă dehidrogenază care metabolizeaza alcoolul etilic. Rata metabolismului depinde, de asemenea, de sex, vârstă, înălțime și greutate; în plus, poate varia în mod individual. alcool Toleranța substanțial nu este antrenat, deoarece producția de alcool este determinată genetic (scade odată cu utilizarea regulată de alcool, deci alcoolici ochelari suficient ;-).







Cât de mult este deja scris - rescris pentru răul de alcool! Și imediat ce statul nostru nu sa luptat cu consumul său excesiv! Acum câteva zile am văzut la știrile televizate că am decis să reduc costul minim al unei sticle de vodcă pentru a lupta împotriva unui surogat! Adică, temerile pesimistilor s-au împlinit parțial! Oamenii noștri nu vor uita niciodată să folosească! Iar temerile legate de obezitate putini oameni vor sperie! Și eu, ca berea, sunt păcătos! Dar odată cu vârsta, el a început să folosească mai puțin, așa cum au fost unele semne menționate în articol! Scapa de grăsime a devenit mai dificilă!

Faptul că, atunci când pierderea in greutate este necesar pentru dezabonare de la alkagolya este 10500, nu prima verificare. Eu în timpul Postului Mare nu beau alkagol, și în fiecare an, sub rezerva de fitness ca -10 kg de tufiș. În plus, după un fel de partid sau de sărbătoare, pentru a te motiva pentru a încărca sau de a rula bine, foarte greu, multe din acest motiv, încetează să fie implicat deloc.

Sunt de acord cu 100%. Fac yoga în fiecare dimineață. Cine este angajat - știe: după alcool, asanasul pe balon este, în general, imposibil (leagăne chiar și după 2 pahare de vin). Și este de fiecare dată o alegere - yoga sau alcool? În special, unul dintre factorii pentru care oamenii cântăresc atunci când beau alcool este o scădere a activității fizice după alcool.

Dacă nu iau în considerare „bun“ vin ieftin, apoi 40 ml de vin pe zi, în ceea ce privește alcool pur, este util pentru o persoană! Toate acestea, datorită resveratrolul, care are un efect radioprotectoare și încetinește procesul de îmbătrânire, precum și protejează sistemul cardiovascular împotriva aterosclerozei, adică, se extinde durata de viață a) Cele mai multe dintre resveratrol găsite în piele și semințe de struguri, asa ca un oponent ferm de alcool poate mânca pe zi, doar un kilogram de semințe de struguri, mestecând cu atenție) sunt de acord, nu ocupația cea mai plăcută))

Artem, 40 ml de vin - aceasta este o doză homeopatică)) Cu siguranță nu-i face rău.

Alice, am spus 40 de mililitri în deversarea de alcool pur și acest lucru înseamnă aproximativ 300 de ml de vin cu o concentrație de 12% (2-3 scoruri pe zi)

Doza este individual determinată. 300 ml de vin pe zi - pentru mulți este suma pe care nu numai că va încetini metabolismul, dar, de asemenea, duce la probleme de sănătate (și pentru unii - nu-l cred - la alcoolism, totul depinde de toleranta). Cu toate acestea, este foarte dependentă de alți factori, cum ar fi mediul, dacă vă aflați în aer liber, pe mare, în munți, puteți bea mai mult. Dacă sunteți în oraș - 50% dintre persoanele cu 300 ml de vin pe timp de noapte oferă un cap stătut în dimineața, și incapacitatea de a lucra în dimineața, de exemplu.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: