10 Povestiri despre salvarea animalelor (10 fotografii 2 videoclipuri)

Ajunși la povestiri despre salvarea animalelor care vă vor topi inima:

Un câine prietenos și energic, Pinat a mers în orfelinat timp de nouă luni. Veterinarii bănuiesc că a fost incendiat sau ars la el când era încă un cățel. Chandler speră că victoria celui mai urât câine va crește gradul de conștientizare a populației.







Ea intenționează să utilizeze un premiu de 1.500 de dolari pentru a plăti facturile de medicină veterinară pentru alte animale. Ea a spus: "Încercăm să o folosim ca exemplu pentru ceea ce se poate întâmpla cu animalele care sunt abuzate".

Când animalul a intrat în apă, tranchilizatorul a început să acționeze. Biologul Comisiei de conservare a peștelui și a vieții sălbatice din Florida, numit Adam Warwick, s-au grabit în apă pentru a salva animalul. Ursul a început să navigheze și Warwick și-a scos pantofii și și-a luat cămașa ca să nu lase ursul să înoate prea mult. El a reușit și apoi a început să se împrăștie cu apă pentru a-l intimida și a-l trimite înapoi la țărm, dar animalul nu sa scufundat. Warwick a spus: "Cea mai rea parte a fost, probabil, atunci când a decis - a început să se uite la mine ca și cum ar fi vrut să mă urce pentru a nu se îneca și într-un anumit punct a stat pe picioarele din spate, așa că am fost fata cu un urs de doi metri inaltime. Cu toate acestea, în loc să se plimbe înainte, tocmai a căzut înapoi și sa dus sub apă timp de câteva secunde, atunci m-am grăbit să-l iau.

Warwick a reusit sa traga un animal de 170 de kilograme inapoi pe mal, unde operatorul excavatorului a asteptat sa ajute la incarcarea ursului pe un camion pentru transportul in salbaticie.

3. Porc "Half-Spade" a devenit o senzație de Internet

10 Povestiri despre salvarea animalelor (10 fotografii 2 videoclipuri)

Porcul (Porc) sa născut în sălbăticie și a fost găsit abandonat cu trei animale cu un singur rozăstor într-o zonă împădurită, în apropiere de Atlanta, Georgia.

Porcul era mai mic decât frații și surorile de 6,8 kilograme și puternic deformat. Colțul coloanei vertebrale era de aproximativ șaptesprezece centimetri mai scurt decât ar fi trebuit, și îndoit, cu o mulțime de oase fuzionate. Sare ca o broască pentru a se ridica în picioare, când merge, își ridică umerii și nu-și poate întoarce capul dintr-o parte în alta. Trebuie să-și întoarcă întregul corp pentru a vedea ce este lângă ea.

Kim Dillenbeck din Alabama a văzut mai întâi porcul la o călătorie de Crăciun la Atlanta și a luat-o singură, în ciuda sfaturilor medicilor veterinari de a pune câinele la culcare. Ei nu se așteptau ca porcul să supraviețuiască din cauza deformării ei, dar ea a provocat soarta și conduce un stil de viață destul de normal. Ea a devenit chiar o senzație de Internet cu 42.000 de adepți (și această cifră este în creștere) pe pagina ei Facebook.

4. Chihuahua deformata si puiul salvat din laborator au devenit cei mai buni prieteni

10 Povestiri despre salvarea animalelor (10 fotografii 2 videoclipuri)

Puiul rasei este un cățeluș de mătase și cu două picioare de chihuahua, salvat de la o moarte sigură, sa făcut prieten la un spital de animale din Georgia.

Chicken Penny și Chihuahua Roo au fost salvate de Alicia Williams de la Spitalul de animale din Duluth, unde sunt tratați zilnic atât de personalul clinic, cât și de clienți.

Penny a fost salvat primul. Williams era un student zootehnic, iar Penny era un pui de laborator de nouă săptămâni, al cărui timp sa sfârșit. De regulă, animalele sunt eutanasiate după terminarea experimentului științific, dar Williams a cerut să-l ia pe Penny acasă. Câteva luni mai târziu, micul Ru a fost găsit tremurând într-un șanț din parc. Un catel de varsta de sapte saptamani care sa nascut fara labe frontale complet formate se crede ca a fost aruncat de crescatorii amatori.

5. Transformarea incredibilă a unui câine abandonat

10 Povestiri despre salvarea animalelor (10 fotografii 2 videoclipuri)

Eldad Agar (Eldad Agar) și Annie Hart (Annie Hart) nădejdii pentru Paws (Hope pentru Paws) au fost pe drumul lor înapoi după salvarea a trei pitbuli, atunci când au observat un caine mic, cu blana incalcita, rătăcind pe străzile din Compton (Compton), California . Cuplul sa oprit să ridice câinele înspăimântat care a fost abandonat de foștii săi proprietari și a fost fără adăpost timp de un an înainte de ao întâlni accidental.







Theo, așa cum l-au spus salvatorii lui, a fost îngrozit de oameni și a fugit de la ei printr-o zonă periculoasă. După ce a fost prins, a bățit Eldad, dar curând sa liniștit și sa obișnuit cu atingerea lui.

În timp ce era scăldat și examinat pentru starea lui fizică, Theo era liniștit, tremurând și refuzând să mănânce, spiritul lui a fost spart de luni de lipsă de îngrijire și de tratamente cu cruzime. A durat ceva timp, dar micul câine a încetat în cele din urmă să fie timid.

Câinele a fost văzut de un ofițer al serviciului de patrulare rutier din California, care a adus un animal speriat de pe linia de divizare cu mâncare. Inițial sa crezut că animalul a fost plasat acolo conștient și câțiva oameni au vrut să ia un câine, dar familia locală a susținut că era câinele lor.

Două fete tinere și tatăl lor își căutau cu disperare cățelul timp de o săptămână după ce a scăpat cumva din curte. Un câine numit Charm (Charm) sa reunit de atunci cu familia sa iubitoare.

Gerti a fost găsit plâns în mod necondiționat, alături de trupul mamei sale și a refuzat să o părăsească. Puiul a primit un sedativ și a fost dus la Centrul pentru speciile pe cale de dispariție din Hoedspruit. De atunci, Gerti refuză să doarmă singur și să petreacă nopți cu persoana care o îngrijește sau cu o oaie numită Skaap, care este mama surogat a altor animale din centru.

8. măgarul și capra s-au reunit după ce au fost salvați din casa unui om care a păstrat un număr mare de animale și nu ia urmat

10 Povestiri despre salvarea animalelor (10 fotografii 2 videoclipuri)

Goat Dl Ji (dl G) și măgar Dzhellibin (Jellybean) au fost salvate din casa omului, dețin un număr foarte mare de animale și nu le urmeze în California de Sud, după ce au trăit într-o stare în paragină timp de zece ani. Doar două adăposturi oferite pentru a lua animalele pentru ei - Domnul Ji a găsit o casă la un adăpost pentru animale „salvare fermă de animale» (Animal Rescue Place Ranch) în Vacaville (Vacaville), California, în timp ce Dzhellibina transferat într-un alt loc.

După sosirea sa, domnul Ji a devenit lent. Își petrecea zilele în colțul stâlpului, ridicându-și capul. Voluntarii trebuiau să-și mute animalul astfel încât să nu-și petreacă prea mult timp în statul de odihnă. După aceea, după cum sa dovedit că domnul Ji este complet fizic, a devenit evident că era deprimat. A ratat Jellybyn. Kozlik a fost inconsolabil și a refuzat să mănânce nimic. A fost necesar să facem ceva.

Adăpostul pentru animale de companie voluntar a călătorit înainte și înapoi, luându-l timp de 14 ore pentru a aduce Jellybin. Când au sosit, domnul Gee a fost complet transformat. El a fugit în stradă și a fugit în jurul lui Jellibin cu un simț nou de scop. Un adăpost pentru animale a decis să lase cuplul împreună ca rezidenți permanenți în proprietatea unei organizații de 243 hectare în Valea Grass.

9. Un câine salvat de pe piața coreeană a cărnii va găsi o nouă casă în Chicago

10 Povestiri despre salvarea animalelor (10 fotografii 2 videoclipuri)

Câinele, destinat mesei de masă, a fost salvat de apărătorul drepturilor animalelor care vizitează Coreea de Sud în acel moment, pentru a obține o interdicție permanentă asupra industriei cărnii de câini și pisici.

Robin Dorman (Robin Dorman), un reprezentant al organizației „În apărarea animalelor» (In apararea animalelor), a participat Moransky de piață (Moran Market) în Seonghame (Seongham), atunci când ea a găsit un câine tânăr, pe care ea crede că a scăpat din cușca lui de pe piață . „Când ne întoarcem la mașină, un pic de câine rasa Jindo de culoare alb-caise brusc a apărut și a început să curgă cu noi“ - Dorman a scris un blog despre experiențele ei. "Înfricoșată, tremurând de frig și frică, a alergat de-a lungul parcării și, în cele din urmă, sa aruncat sub mașină. După o mică convingere, figura albă a apărut din nou, lingându-ne degetele, bătând coada și imediat îmbrățișată și încărcată în mașină.

Câinele a fost numit Nan ("zăpadă" în coreeană), și a dat porecla Nanni (Nunnie). Ea este unul dintre cei patru câini salvați de Dorman în timpul călătoriei sale. Zahava Katz-Perlish (Zahava Katz-Perlish) și soțul ei, Mark, voluntari pentru Chicago adăpost pentru animale Ia-te-Home-animal (Adoptarea-a-animale de companie), Nanni oferit să ia sub aripa sa. Nanni va vizita medicul veterinar după sosirea sa în SUA și va fi plasat într-o familie de asistenți maternali până când voluntarii vor găsi o locuință permanentă pentru el cu proprietari iubitori.

10. Femeile fără adăpost și pisica sălbatică se salvează reciproc

10 Povestiri despre salvarea animalelor (10 fotografii 2 videoclipuri)

Roza Katovitch și o pisică alb-negru numită domnișoara Tuxedo s-au găsit în cel mai neașteptat loc într-un cimitir din orașul Colma, California.

Fiind fără adăpost, cu o depresie agravantă, a petrecut majoritatea zilelor la mormântul lui Rich din Kolma. A fost acolo unde la cunoscut pe domnișoara Tux.

Cimitirul în Colma este acasa, la mai multe pisici sălbatice care vânează veverițe și alte rozătoare. Katowicz cunoștea majoritatea în persoană și mai multe pe nume. În timp ce pisicile sălbatice nu sunt prea prietenoase pentru oameni, se pare că domnișoara Tuxedo necesară în Katowice este la fel de greu ca Katowice avea nevoie de ea.

"Am fixat florile în vaza lui Richa și mi-a tăiat capul sub mâinile mele", a spus ea. "Impresia era că ea părea să spună:" Nu, nu, iubiți-mă ". Dintr-o dată, am avut un gol. Nu știu de ce, dar această pisică mă iubește.

Datorită faptului că ea a petrecut timp cu domnișoara Tuxedo și avut grijă de ea, Katowice a încetat să se simtă atât de singur, și chiar a început să uite durerea. Curând ea a aplicat pentru locuințe la prețuri accesibile și a câștigat un apartament într-un complex rezidențial lângă San Mateo. Cine locuiește cu ea? Domnisoara Tuxedo.

"Am permisiunea să o aduc", a spus Katowicz. "Medicul meu a spus că viața mea depinde de ea. Cred că acesta este cazul.

Îi plăcea? Trimiteți știri prietenilor dvs. )







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: