15 Citatul lui Ghenadi Khazanov, rănit pentru trăirea lucrurilor

15 Citatul lui Ghenadi Khazanov, rănit pentru trăirea lucrurilor

Câteva generații de spectatori îl cunosc pe Ghenadi Khazanov și îl iubesc pe papagalul său Kesha, zâmbind, își amintește de studentul său la un colegiu culinar. Khazanov a obținut succesul de toate-rus ca un parodist și un actor de genul colocvial, în contul său zeci de roluri în film și teatru. Dar, chiar și după ce a părăsit scena, el rămâne încă un favorit al publicului.







Pentru dvs., AdMe.ru publică cele mai bune citate despre viață, oameni și satiră.

  1. Despre vârsta lui, pot spune acest lucru: nu încă bătrânețe, dar nu și bucurie.
  2. "Ce zici tu când stai înaintea lui Dumnezeu?"
    - Voi spune că nu am fost întotdeauna corect citat. Prin urmare, aș vrea să mă explic.
  3. Pentru satiră, există întotdeauna timp. Deoarece motivele pentru viața ei oferă cu generozitate.
  4. Nu sunt deloc sigur că ironia subtilă și umorul de înaltă clasă oriunde în lume au o audiență masivă.
  5. Încerc să nu fiu atenți la laude. Atât cât mângâie stima de sine, acestea sunt greutăți grele.
  6. Un simț al umorului distinge o persoană de un animal, deoarece atingerea, mirosul, vederea, auzul sunt toate comune, dar simțul umorului este exclusiv pentru o persoană.
  7. Nu mă interesează râsul celor hrăniți de cei flămânzi. Râsul celor înfometați de cei bine hraniți este foarte motivat din punct de vedere al umanismului.
  8. Oamenii noștri se unesc, numai atunci când războiul! Când nu există război, se află în război unul cu celălalt.
  9. Mi se pare că, fără un simț al umorului, viața este uneori mai dificilă decât fără viziune și auz.
  10. Pentru mine, sentimentul că știi secretul succesului este cel mai grav simptom al unei morți timpurii.
  11. Educația spectatorului sovietic și educația actualului, rus, sunt incomensurabile. Potrivit statisticilor, în ultimii 20 de ani, 20 de milioane de oameni au mers mai puțin în teatrele rusești.
  12. Ele diferă numai în ceea ce privește problema agrară: unii doresc ca ceilalți să stea în pământ și viceversa.
  13. Satira are unul dintre cele mai mari defecte: știe în avans cine este de vină.
  14. Dacă există viață, atunci există o ocazie pentru ironie, glume.
  15. Ați întrebat: este de dorit ca o persoană să aibă un simț al umorului sau în mod necesar? Pe scurt, răspunsul este: de preferință.






  • 15 Citatul lui Ghenadi Khazanov, rănit pentru trăirea lucrurilor






Trimiteți-le prietenilor: