8 Tehnician pentru finisarea texturala a peretilor cu mainile proprii

Colorarea zidurilor cu ajutorul margelelor tipizate, timbrelor și a altor tehnici decorative va permite să creați propriul design individual. Pereții texturați zugrăviți arată fermecător, nu cedează învelișurile de tapet, nu? costul mult mai ieftin!

8 Tehnician pentru finisarea texturala a peretilor cu mainile proprii

Înainte de a picta, aplicați marcaje pe perete, marcând poziția șablonului cu un creion.

Printul de flori

Chiar și trandafirii banali vor arăta complet noi, dacă folosiți un șablon grafic.

Nivel de dificultate:

mediu, marginile imaginii necesită precizie și pricepere.

Instrumente importante:

șablon cu imaginea trandafirilor.

8 Tehnician pentru finisarea texturala a peretilor cu mainile proprii
Șabloanele vin în două tipuri: folii elastice de unică folosință și reutilizabile (din material plastic). Ele nu au un strat adeziv, dar pot fi fixate cu un adeziv de aerosoli sau cu bandă adezivă. Stencilul poate fi cumpărat, realizat de dvs. sau realizat într-o tipografie la comandă.

De asemenea, veți avea nevoie de:

Pictura Scotch banda latime 5 cm, tava vopsea, mâner și două margele de cauciuc spumă înlocuibile, vopsea de latex.

Cum se face acest lucru?

Folosind o bandă de vopsea, așezați și asigurați securizarea șablonului de perete. Introduceți vopselele pe rola din cauciuc spumă și trageți-le pe șablon, fără a apăsa puternic. Începeți să lucrați într-un colț al camerei pentru a afla cum să aplicați cu atenție vopseaua și să evitați dungile. După pătare, îndepărtați imediat șablonul de pe perete și așteptați să se usuce vopseaua.

Totul despre reparații de mâini nu este pentru mine. Mai bine am încredere în profesioniști și voi ști exact ce se va întâmpla așa cum era planificat. Dar ideile sunt bune, iar dacă oamenii sunt încrezători că vor putea tăia pereții în mod independent, atunci mă pot bucura doar pentru ei. Prima opțiune mi-a plăcut cel mai mult!

În general, aceasta este poziția mea preferată. Îmi place să schimb interiorul spre bine!

Cât de interesant! Dar aceasta este o muncă minunată și lungă! Rezultatul adevărat merită efortul!

  • 8 Tehnician pentru finisarea texturala a peretilor cu mainile proprii
    Lifkhak: cum să deschideți conservele fără un cuțit












  • Afișați mai multe

    8 Tehnician pentru finisarea texturala a peretilor cu mainile proprii

    descărcare
    cele mai recente
    versiune
    jurnal
    la iPad

    GRUPURILE NOASTRE IN SOC. REȚELE

    Pe acest site folosim cookie-uri. Puteți citi despre modulele cookie sau puteți schimba setările browserului. Continuând să utilizați site-ul fără a modifica setările, sunteți de acord să utilizați modulele cookie. Este complet sigur!







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: