8 Lecții de la Mohammed Ali

8 Lecții de la Mohammed Ali

"Am urât fiecare minut de antrenament. dar mi-am spus. Nu renunta. Suferi un pic acum și trăiești restul vieții tale ca și campion ".

Nimic din această viață nu este ușor. Pentru a-ți atinge obiectivele, trebuie să faci anumite sacrificii - să-ți pierzi timpul, să te limitezi la orice. Uneori sunt momente când vrei să renunți la tot și să renunți la un vis. În astfel de momente, amintiți-vă cât de mult veți obține, dacă mergeți mai departe și cât pierdeți dacă vă predați. Prețul succesului este de obicei mai mic decât prețul eșecului.







"Un om care, în 50 de ani, percepe lumea în același mod ca și în 20, a pierdut 30 de ani de viață".

Dacă v-ați întâlnit cu un prieten care nu a fost văzut timp de un an și v-a spus că v-ați schimbat, vă mulțumesc. Aceasta este cea mai bună laudă. În fiecare zi veți obține experiență nouă, cunoștințe noi, învățați din greșeli, dezvoltați și îmbunătățiți, astfel încât să nu puteți rămâne la fel. Principalul lucru, schimbarea, nu te schimba.

„Bătălia este câștigată sau pierdută departe de martori. - în afara ringului, în sala de sport, în cazul în care nimeni nu te vede, adică, cu mult înainte să lupte sub luminile“

Un vis nu se întâmplă într-o clipă. Fiecare dintre acțiunile dvs., fiecare obișnuință și fiecare acțiune determină cât de repede ajungeți la ea și dacă ajungeți la ea deloc.

"Campionii nu se află în sală. Campionul dă naștere la ceea ce are o persoană înăuntru - dorințe, vise, obiective. "

Cât de mare este dorința ta de a reuși? Adormiți în fiecare seară cu el și treziți-l cu el în fiecare dimineață? Pentru a-ți atinge visul, trebuie să te străduiești în fiecare secundă și să nu te îndoiești niciodată de noroc.

"Un om care nu are imaginație nu are aripi".

O pasăre care nu folosește aripile nu va zbura. Aripile noastre sunt imaginația noastră și, cei care nu o folosesc, rămân mereu într-un singur loc. Visați și imaginați, singura modalitate în care vă puteți ridica liber într-o lume nesfârșită de posibilități.







"Obiectivele mă mențin pe drumul cel bun."

Mergând la țintă, trebuie să o vizualizați în mod clar. Ce se va întâmpla când ajungeți la el? Cum se va schimba viata ta? Vizualizați constant în capul tău ceea ce urmărești. Conștientizarea recompensei care vă așteaptă înainte vă motivează în momentele cele mai dificile.

"Mănâncă ca un fluture, îmi pare rău ca o albină. Nimeni nu va învinge pe Mohamed Ali! ".

Ești sigur de victoria ta? Dacă nu, atunci nu vă alăturați bătăliei. Numai cei care cred în ei înșiși și în puterea lor câștigă. Zi de zi, repetați-vă că veți realiza ceea ce ați planificat.

"Imposibil este doar un cuvânt mare, în spatele căruia se ascund puțini oameni. Ei găsesc mai ușor să trăiască într-o lume cunoscută decât să găsească puterea de a schimba ceva. Imposibil nu este un fapt. Aceasta este doar o opinie. Imposibil nu este un verdict. Aceasta este o provocare. Imposibilă este o șansă de a te dovedi. Imposibilă - nu este pentru totdeauna. Imposibil este posibil. "

Oamenii se îndreaptă spre limite, subestimând capacitățile lor. Nu vă fie teamă să vă asumați riscuri, depășiți confortul și veți vedea că posibilitățile dvs. sunt nesfârșite.

Sunt de acord. Și nu este un fapt că ura pentru instruire a ajutat-o ​​pe Ali să devină ceea ce a devenit cu adevărat.

Alex, ideea principală a primei lecții a marelui Muhammad Ali nu este aceea că,
că pentru a obține ceva ce trebuie să urăști ceea ce faci.
Ideea principală a acestei lecții constă în faptul că pentru a obține ceva, trebuie să mergeți la obiectivul dvs. Trebuie să vă dați toată puterea și să invesiți întregul suflet. Pentru că nimic din această viață nu este ușor. Pentru a-ți atinge obiectivele, trebuie să faci asta
să facă anumite sacrificii - să-și piardă puterea, timpul, limita
te în orice. "Nu trebuie să renunțăm. Este necesar să sufăr puțin câteodată să trăiesc toată viața mea ca și campion ".

Și acum cereți sfatul lui Joe Frazier ... :)

Da, este, cel mai probabil, astfel de traducători.
Sau, populiștii care au inventat aceste teze, fiind departe de a lupta singur, în special, și de sport în general.

VEZI CE ESTE. AICI TOATE SENSE-TRAINING OF PIECES HEAVY. Când nu există forțe pentru a continua, nu există forță de antrenare, vreau să dorm, să vindec, să mă relaxez. ȘI ÎN ACEST TIME URMĂȚI NECESAR TRAINING, NU MAI MULT ESTE DE A FACE, NU VREI ...
DUMNEAVOASTRĂ VĂ VERIFICAȚI VOASTRA ȘI TRAINĂ URMĂTOARĂ.
Prin sudoare, lacrimi, durerea pe care o duci mai departe și nu te opri.
CUM NU VEI NECESITATE.

LET te urască aceste momente dificile, cu toată inima mea, dar dacă aveți răbdare, LA ORICE VIAȚĂ RĂMAS te va CAMPION.

Adesea îmi amintesc cuvintele sale când nu simt nimic de făcut. Sunt student, și de aceea nu mă simt uneori să fac lucruri. Dar îmi spun eu. vei urî fiecare minut al sesiunii, tâlhâind, dar, învingându-te, vei învăța totul, vei cunoaște totul, vei deveni un excelent expert în afacerea ta și vei trăi ca un campion pentru tot restul vieții tale.
mă motivează.

Te-ai mutat de la primul punct la cel de-al cincilea, amestecând simultan ambele muște și cocteți.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: