5 Modele simple de chitară de la jol dantzing 05 schimbați cuie pe chitară

5 Modele simple de chitară de la jol dantzing 05 schimbați cuie pe chitară

Acest mod este ușor diferit (cu siguranță nu este așa de ieftin) de la cei despre care am vorbit înainte. Când chitaristii gândesc la modificarea pinilor, înseamnă de obicei stabilitatea sistemului. De fapt, aproape toate cotletele sunt bune. Rar întâlneam pe cei care dau ordin să se târască; pentru a întoarce porțile de cretă, este nevoie de un moment mecanic destul de mare. Probleme cu structura chitara apar, de obicei, atunci cand cablajul este taiat sau cand exista probleme cu sania.







Cu toate acestea, există încă un aspect al pinilor pe care-l iau în considerare atunci când produc chitare personalizate - este greutate. Dar greutatea pinilor este mai degrabă o susținere și tonare de colorare a sunetului, mai degrabă decât gravitatea fretboard-ului în sine.

În versiunile anterioare ale Premier Guitar, am scris cum dimensiunea și forma gâtului chitarei afectează susținerea și tonul. Evident, masa de pini este unul dintre acești factori. Pe parcursul carierei mele am fost responsabil de producerea a zeci de mii de chitare personalizate, iar acest lucru îmi dă dreptul de a judeca că știfturile de greutate - este, în sine, un instrument de reglaj fin. Acest mod este mai complex decât altele. Vorbesc despre el aici, pentru că este greu de ghicit despre el, și, evident, este mai scump, pentru că necesită înlocuirea pinilor existenți. În ciuda acestui lucru, vorbesc despre el, pentru cei care simt puterea de a merge dincolo de bunul simț în căutarea reactivității instrumentului.

Ideea fundamentală a acestui mod este că adăugarea unei mase în capul gâtului reduce frecvența sa rezonantă, în timp ce o scădere a masei o crește. Vibrațiile absorbite sau reflectate înapoi în șiruri și corp depind de frecvența rezonantă. Schimbarea această rată poate mări sau micșora sau accentua susține mut armonice certe, schimbând astfel armonice paleta de instrumente special. Toate acestea depind nu numai de designul chitara, dar si de cat de mare este capul gatului in sine. Dacă toate acestea vă păreau puțin cam limpezi, atunci numai pentru că este așa. Nu pot, de exemplu, să spun cu exactitate că "o masă mare înseamnă o susținere mai mare", pentru că nu este întotdeauna cazul. De asemenea, este suficient ca prin aceasta sa poti schimba natura chitara. De obicei, procedez la alegerea pinilor cu chitara, pe care le produc, pentru că u au în acest moment și resursele necesare. Este ca și cum ai regla suspendarea pe o mașină sport, dacă vrei.







Cele mai multe dintre cele mai bune tunere pe care le puteți obține de pe piață, gaura standard, în păpușii la 0.375“, astfel încât ace de înlocuire nu ar trebui să provoace dificultăți. Problemele se întâmplă de obicei cu montarea pe spatele capului gâtului. Din fericire, puteți utiliza șuruburile de pe partea din față cu piulița și șaiba, astfel încât să le puteți schimba și să le testați înainte de a fora găuri suplimentare.

Pentru a ilustra diferența potențială a greutății diferitelor pini, am luat cele trei modele cele mai comune și le-am cântărit pe scale. Tu poți să te cântărești pentru a compara. Asigurați-vă că cântăriți toate detaliile - șuruburi, piulițe, șaibe, tk. În calcul totul merge.

5 Modele simple de chitară de la jol dantzing 05 schimbați cuie pe chitară


Cea mai ușoară era peterele Sperzel, realizate în stil de înaltă tehnologie. Balanța a arătat 138 g (figura 15). Perfect realizat și frumos colorat, Sperzel folosește o fixare din spate, în loc de șuruburi, ceea ce reduce greutatea.

Următoarele sunt minunatele picioare TonePros - o reproducere a vintage Kluson (Fig.16). Acestea sunt favoritele mele și cântăresc 186 de grame, inclusiv toate accesoriile. Pentru multe dintre chitara mea, caracteristicile acestor pini s-au dovedit a fi ideale. Îmi place umplutura modernă a acestor pini, ascunse în spatele aspectului de epocă, iar greutatea lor este aproape perfectă.

Foarte brutal, cu o marjă de siguranță tipică germană, Schallers ne arată cine este Hulk Incredible (Imagine incredibilă) aici (Figura 17). Solid 272 g, pe care îl puteți simți dacă instalați aceste știfturi pe chitară. Dacă gâtul chitării dvs. este subțire, veți auzi cu siguranță diferența cu aceste Schaller. Oricum, schimbările în sunet vor fi subiective și depind de restul chitării.

întrebarea nu este de către sabzh)
1 decât pentru a picta cuie acasă?) Ruchechki și presiune plăci stropite din Alasco înainte de toate de separare în jos la metal, și rola pe care este înfășurat șirul doar curățat de rugină și în cele din urmă începe să înflorească (((PEQ vorbind despre bas tocare ieftine, există o idee de a încerca vopsea hameraytovskuyu) tk este în stoc au opinii popovodu arma și polarizarea particulelor?) și mai mult o chestiune decât poate fi curățat crom potuknevshy? despicarea Gotoh companie cred riu activ decât care va mânca stratul superior de oxid, dar cred că toată acoperirea primesc timpfenomen care duce la subțierea cromului sau a oricărui alt metal provocat de galvanizare
Sori pentru partea de sus)

Pictați marcatorul. Acesta este cel mai bun lucru pe care îl puteți face cu ace.
Dacă ați curățat lor „a metalului“ markeri - un coș (dacă nu aveți posibilitatea de a provoca sau pulbere de crom de acoperire a acestora).

Pictura nu are sens. Fie ca exista rumegusuri ruginite, de ce te impiedica rugina? :) Daca le impiedica sa cumperi altele noi!







Trimiteți-le prietenilor: