5 din regula de bronzare de vară

Text: Anastasia Matveeva

Principalul lucru după o vacanță de vară pentru femei este problema cum să păstrați arsurile solare pe pielea dumneavoastră cât mai mult posibil.

5 din regula de bronzare de vară
Pielea tăbăcită necesită anumite reguli de frumusețe







Mai întâi de toate, trebuie să știți că durata arsurilor solare depinde de locul în care ați ajuns: în sud, în apropierea mării, în sat sau la dacha, în regiunea Moscovei. Tanul de mare tinde să se înrăutățească mai repede decât cel nordic. Dar, în orice caz, există o serie de metode pentru ao salva.

  • 1 Mai multe vitamine A.
    Pe măsură ce pielea devine uscată la soare, ea are nevoie de reaprovizionare de vitamina A din exterior (sub formă de uleiuri de corp, care este utilizat după un duș sau baie) și interior (pe o bucată de culoare închisă palmitat pâine de picături retinol, care este vândut în farmacii).
  • 2 Mănâncă bine.
    Includeți în dieta dumneavoastră ficat de vită, lapte, ouă, caise, spanac, morcovi și chiar fructe și legume, roșu și galben. Luați regula în fiecare zi să beți un pahar de suc de morcovi, începând cu perioada de plajă. În acest caz, arsurile solare "se vor afla" mai intens pe piele și, în consecință, vor rămâne mai lungi.
  • 3 Umidificați și protejați pielea.
    Asigurați-vă că lubrifiați pielea cu cremă hidratantă (de obicei numele lor folosesc cuvintele "super" sau "ultra"). De obicei, după arsuri, pielea rămâne uscată, începe să se coajă și apoi, din păcate, rămas bun, arsuri solare! Pielea hidratată "rămâne" mai tanară.
    Conservarea arsurilor solare este realizată cu ajutorul mijloacelor marcate "după soare". Acestea trebuie să fie utilizate imediat după plajă, dar puteți continua să aplicați deja la sosire din concediu, deoarece acestea contribuie și la bronzarea pe termen lung.
  • 4 Nu mergeți la baie.
    Este necesar să vă abțineți temporar de la saună și saună - din pielea aburită bronzată "îndepărtați" foarte repede. Nu folosiți frecare - efectul va fi același ca și după saună.
  • 5 Folosiți remedii folclorice.
    Pentru a păstra bronzul, puteți adăuga ceai sau cafea la baie sau puteți face cuburi de gheață pentru a le spăla. Pe lângă o mască de roșii și brânză (2-3 coji de tomate, piure si se amesteca cu 2 linguri de smântână proaspătă, o linguriță de ulei vegetal si o lingura de lapte, se aplică amestecul timp de 15-20 minute, apoi se spală off masca cu cald apă și clătiți-vă fața rece).






În plus față de aceste reguli de bază pentru a păstra bronzul poate fi folosit, de exemplu, avtobronzant sau cremă pentru față și corp, cu o ușoară tentă de bronzare (cum au Dove, Nivea, Faberlic). Pentru a se concentreze pe pielea bronzata va ajuta, de asemenea, la tonul bronzantul lichid pentru față și corp, sau ulei (există la MAC, Clarins, Sisley).
Un bun ajutor în conservarea bronzului este cosmetica decorativă. Aproape toate brandurile au lansat colecțiile de sezon de vară, care include în mod necesar nuanțe de pulbere de bronz, fard de obraz, umbre, rujuri și luciurile de buze.

V-aș sfătui să nu vă scăldați, că nu se mai coacă. Acum, în general, în paloare de moda, dacă vă aduceți aminte de articolul recent despre Vuman.ru. Experiența personală: atunci când am vrut să păstreze un bronz, înlocuiți lotiune convenționale după duș pe Johnson # „de vacanță cu pielea (indiferent de crize convulsive), cafenie apoi câteva luni a durat exact. Și acum nu voi deranja: oblez și oblez, nimic teribil.

Într-un solar, în general, este mai bine să nu mergi niciodată. Căi directe spre cancer.

Numai ieri am revenit din odihnă. Bronzata. Uleiul ajută la menținerea bronzului. Și pielea strălucește bine. Principalul lucru nu este pe fata, dar se poate crea impresia de zazirnennosti. Deși, dacă se va aborda problema, persoana va fi în curând spălată de arsuri. După toate spălăm tonicele, scrumbele ..

Da, îmi pare rău, ai venit la vacanță, vă spălați, prosop și pete maro rămân pe ea - aceeași zagarchik pentru care transpiri ore pe plajă. ))) Am folosit pentru a fugit imediat la sosirea la solar, îngrijorat. Și acum, cred, sănătatea este mai scumpă! Cu toate acestea, indiferent cât de cool, solar dăunătoare, truc este că totul se va reflecta în 10-20 de ani! Încerc să fac plajă sub umbrelă și cu creme desigur!

Este solariul dăunător? Da. Am destul de în spatele ori face plajă! ((Continuând pe Baikal și până în prezent nici Rasun a mers la solar. Probabil nu-l merita.

Și eu susțin solyarii.V tan în viața noastră tot ceea ce este rău, așa că știind măsura poate face plajă, la 10 minute solar nu mai dăunătoare decât câteva ore în soare, cel mai important lucru care este frumos, dar cei săraci nu cred că nado.Zhivite și să se bucure de viață.

De obicei, fac plajă de câteva ori pe săptămână în solariu și, de asemenea, adaug la palmitate retinol alimentar 1-2 picături

Publicația de rețea «WOMAN.RU (Female.Ru)»

Detaliile de contact pentru agențiile guvernamentale (inclusiv pentru Roskomnadzor): [email protected]







Trimiteți-le prietenilor: