5 consilii care locuiesc în Thailanda

5 consilii care locuiesc în Thailanda

1. Asigurați-vă că ați cumpărat produse de protecție solară. Acest lucru este extrem de important, în special pentru ruși. Din anumite motive, în majoritatea noastră covârșitoare, "cultura arsurilor solare" nu este complet altoită. În locurile turistice rușii pot fi văzuți de 100 de metri pe fețele roșii de la arsuri. Mulți vizitatori sunt arși în prima zi, presupunând că în prima zi soarele nu le amenință exact și nu există o nevoie specială de utilizare a cremei. Aceasta este o eroare absolută, puteți începe să apărați din momentul primului contact cu soarele nemaipomenit "Thai". Și citiți despre cum să alegeți dreptul de protecție solară poate fi aici.







3. Zâmbiți. Odată ce m-am confruntat cu o pretenție exprimată de noii mei cunoștințe: "Ei spun," Thailanda este o țară de zâmbete ", și nimeni nu-mi zâmbește aici". Oh, dacă rușii s-ar putea vedea din afară, pentru că noi înșine zâmbim așa de rar. Uneori există un sentiment că chiar și un zâmbet thailandez la vederea oamenilor noștri "zguduitori" dispare un zâmbet din fața lui. Thais este, cu siguranță, mult mai plăcut să comunice cu un străin pozitiv, pentru dvs., în cazul folosirii unui zâmbet, există mai multe oportunități de a obține o reducere și, cel mai probabil, plăcerea de la procesul de cumpărare. Prin urmare, zâmbim, cât mai des posibil, și veți vedea că Thailanda este într-adevăr o țară a străzilor.







5. Nu vă fie frică de alimente picante. Majoritatea turiștilor care locuiesc în Thailanda știm că Thaisul mănâncă mâncare picantă, dar nimeni nu va găti feluri de mâncare cu aceeași acuitate pentru tine. Cu siguranță veți fi întrebat dacă aveți nevoie de piper și dacă da, în ce cantitate. Dar dacă ați reușit să vă ordonați un fel de mâncare prea picantă și nu o puteți mânca, cereți orez fiert obișnuit, cu ajutorul căruia puteți folosi orice fel de mâncare ascuțită cu mult mai puțină suferință.

Articole similare cu "5 sfaturi în Thailanda"

Lăsați un răspuns la articolul "5 sfaturi care stau în Thailanda"

Căutați pe site

Serios? Cât de mult au ridicat prețurile! Anterior, b.

Toate cele bune ale zilei, doar nu uita intrarea acolo 500.

Nu vă rușinați, dacă nu-l cunoașteți pe Tai, nu aveți nevoie de o majorare.

Elena, vă mulțumesc foarte mult pentru feedbackul dvs. Am încercat.

Mulțumesc, în ciuda multor neajunsuri, am citit articolul.

Găsiți un bilet sau un hotel:

TOP 10 articole din site

Aveți grijă de asigurare!

Utilizați etichetele!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: