12 Idei de design interior american


12 Idei de design interior american


12 Idei de design interior american

Covoarele ne-au părăsit viața, deoarece sunt asociate cu o "scoopă", care este extrem de nefericită. În covoare interioare americane sunt întotdeauna prezente covoare. Aceștia fixează, colecționând într-o singură compoziție o sală de mese sau un grup de canapele, dăruiți confort. Ele pot fi, de asemenea, transportate într-un apartament nou, și nu imediat, și dacă este posibil.








12 Idei de design interior american


12 Idei de design interior american

Vă sfătuiesc să folosiți paturi mari în camere spațioase, iar un pat cu coloane este special creat pentru un dormitor gigantic cu tavane înalte. Este acolo că un pat mare va crea un confort deosebit și va da un sentiment de protecție, un fel de "casă în casă", mai ales dacă îl acoperiți cu un baldachin.


12 Idei de design interior american

Folosim deja un astfel de model în noul proiect Grand Grand Name, așa cum se vede în vizualizarea prezentată mai jos. Camera este proiectată în stil cu ecouri de "motive japoneze". Paturile din America sunt de obicei foarte mari. Aproximativ 76 cm. Această înălțime este egală cu înălțimea mesei de lucru sau de masă.


12 Idei de design interior american

Îți recomand să cumperi lucruri funcționale în designul original. Astfel de obiecte de artă vă vor servi nu numai funcțional, ci vor deveni un decor excelent al interiorului dvs. Nu cumpărați o mulțime de obiecte originale, pentru a nu exagera, spun americanii, "prea mult".


12 Idei de design interior american






Această dulap, realizat la Fabrica de Design Jonathan Charles, are nu numai designul original, dar și foarte funcțional: poate stoca toate tipurile de obiecte mici (bijuterii, cravate, mănuși, eșarfe). Ușile sunt realizate în furnir cu imaginea țesăturii "cușcă scoțiană", în interiorul mânerului de cutii sub formă de butoane și arcuri.


12 Idei de design interior american


12 Idei de design interior american

Noutăți interesante în modelele de lămpi: lămpi cu o nuanță dublă, lămpi de masă pe bază, sub formă de sculpturi metalice, piatră naturală, vase chinezești.

Mai ales mi-a plăcut lampa "explozie stele."


12 Idei de design interior american


12 Idei de design interior american

În interiorul Rusiei, ecrane sunt rareori folosite, dar în America acest obiect frumos și funcțional este o parte integrantă a multor case și apartamente. Ecranul este mobil: poate fi un ornament pe fundalul unui perete simplu vopsit și un separator de spațiu (această funcție este deosebit de importantă în apartamentele de studio).


12 Idei de design interior american

Deși în proiectul nostru acum trei ani acest element a fost o decorare reușită a dormitorului principal într-o casă de țară din Agalatovo. Aici am folosit un ecran cu oglinda.


12 Idei de design interior american

Organizarea spațiului de bucătărie ma lovit, probabil, mai ales în casa de basm din Chicago, unde am rămas. "De ce avem nevoie de două șaibe și de trei mașini de spălat vase? Ce este o tigaie? "M-am întrebat.


12 Idei de design interior american


12 Idei de design interior american

Voi spune despre acest lucru într-un articol separat despre visul american:
"Lom pentru două milioane de dolari!"

Aceasta este o vază chineză, care inițial a servit nu numai ca ornament, ci și pentru depozitarea substanțelor vrac și lichid. Vasele au fost folosite ca urne funerare și nave pentru efectuarea ritualurilor sacre. Doar în timp, ei și-au pierdut funcțiile utilitare și s-au transformat în obiect de poftă pentru colecționari.

Aceasta este o vază de porțelan chinezesc, cu capac, desigur, nu există nimic care să împiedice folosirea ei ca urnă, dar, deseori, o desenare deschisă)

Îmi plac foarte mult aceste vase.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: